Kaip dar niekas niekada nedainavo...

2018 Nr. 11–12 (490–491), Asta Vaitkevičiūtė

Vyrų vokalinė grupė „Quorum“ šį rudenį pakvietė mažuosius melomanus pasisūpuoti dainų karuselėje, supintoje iš poeto Sigito Gedos eilių, kurioms muziką sukūrė žinomi lietuvių kompozitoriai. „Quorum“ neabejoja: nuo mažų dienų klausantis kokybiškos, profesionaliai atliekamos muzikos, ugdomas geras muzikinis skonis. To siekiama nauju kolektyvo projektu – „Poeto S. Gedos eilės skamba vaikams ir ne vaikams“ bei jį lydinčiais koncertais.

Pasirinkdami vieno žymiausių lietuvių poetų Sigito Gedos eiles, atlikėjai norėjo, kad dainos vaikams būtų vertingos ne tik muzikine prasme. „Quorum“ dainuoja ir šiek tiek pamirštas, ir dabar populiarias dainas, bet dainuoja jas taip, kaip dar niekas niekada nedainavo.

Nuotaikinguose koncertuose skamba Broniaus Kutavičiaus daina „Papartis“, Vytauto Kernagio „Vaikai po lelijom“, Laimio Vilkončiaus „Arkliukas“, „Senos mašinėlės“, „Naktis bulvelėms žydint“, Neringos Čereškevičienės „Baltoji varnelė“, „Televizorius“ bei „Naktelės žiedai“, Vadimo Kamrazerio „Du maži balti pingvinai“, Algirdo Klovos „Motulės daina“. Visos dainos jaudinamai gražios, melodingos, šviesios ir lyriškos, linksmos ir ritmiškos.

Pasibaigus koncertiniam turui po Lietuvą, Asta Vaitkevičiūtė pakalbino „Quorum“ narius Gintautą Skliutą ir Marių Turlajų.

– Kodėl rimtas profesionalų vokalinis ansamblis pradėjo dainuoti vaikams?

– Rimta muzika turi būti skiriama ir vaikams. Tie, kurie nuo mažų dienų girdi gerą, profesionaliai atliekamą muziką, ir paaugę, ir visai užaugę turės išugdytą muzikinį ...

Trejų paskutiniųjų metų žurnalo numeriai ir straipsniai – prenumeruojami.
Prenumeruoti galite pavedimu: Sąskaitos numeris LT51 7300 0100 0245 0037
Lietuvos muzikų sąjunga, kodas 190749274
Prenumeratos kaina 12 mėn. – 18 Eur, 6 mėn – 9 Eur; 3 mėn. – 4.5 Eur
Kilus klausimams susisiekite su administracija: info@muzikusajunga.lt

Elektroninė muzikos įrašų, žurnalų ir koncertų parduotuvė
Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!