Koncerte „Klasikos pulsas“ – orkestro ir solistų dialogai

2018 Nr. 11–12 (490–491), Ingrida Milašiūtė

Aktyviame, chaotiškame, lėkimo bei šurmulio kupiname šiuolaikiniame pasaulyje vis rečiau pavyksta stabtelėti ir patirti akimirkos žavesį, rasti dvasios ramybę mene. Lapkričio 26 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje surengtame Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos koncerte „Klasikos pulsas“ laikas tarsi sustojo, leisdamas pasinerti į puikios muzikos garsus. Žengiant į advento – susikaupimo, susimąstymo – laikotarpį, koncertui buvo pasirinkti G. F. Händelio, W. A. Mozarto, F. Chopino, A. Vivaldi, G. Fauré, F. P. Tosti, M. Musorgskio kūriniai kameriniam orkestrui ir solistams. Jie Šv. Kotrynos bažnyčios erdvėje skambėjo ir pakiliai, ir nepaprastai jaukiai.

Naujosios Vilnios muzikos mokyklos kamerinis orkestras „Cantus“ (meno vadovas ir dirigentas prof. Ričardas Sviackevičius), prieš 12 metų suburtas iš mokyklos pedagogų ir mokinių, aktyviai koncertuoja, dalyvauja tarptautiniuose projektuose. Kolektyvas savo koncertines programas yra pristatęs ne tik prestižinėse Lietuvos koncertų salėse, bet ir Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, dažnai pasirodo su solistais Julija Stupnianek-Kalėdiene, Ilona Pliavgo, Gabriele Vasiliauskaite, Natalija Katiliene, Jonu Filmanavičiumi, Agne Stančikaite ir kt.

Koncertą orkestras pradėjo G. F. Händelio siuitos „Fejerverko muzika“ ketvirtąja dalimi „La Réjouissance“ (Prisikėlimas). Tai buvo puiki solidaus vakaro repertuaro įžanga.

Vis didesnio pasaulinio pripažinimo sulaukiantis pianistas iš Kanados Jarredas Dunnas su orkestru atliko W. A. Mozarto Koncerto fortepijonui ir orkestrui A-dur Nr. 23 (KV488) I dalį. Galimybė pagroti su orkestru „Cantus“ buvo Naujosios Vilnios muzikos mokyklos specialusis prizas VII tarptautinio lenkų fortepijoninės muzikos konkurso, skirto F. Chopinui, suaugusiųjų kategorijos I vietos laimėtojui.

Jarredas Dunnas studijavo Toronto universitete, garsiojoje Niujorko Juilliardo mokykloje, taip pat Katovicų ir Bydgoščiaus muzikos akademijose Lenkijoje. Nuolat Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje ir Australijoje koncertuojančio pianisto skambinimas muzikos kritikų vertinamas kaip virtuoziškas, jausmingas ir mistiškas. Visa tai atsiskleidė ir Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje. Publikos ypač lauktų F. Chopino fortepijoninės muzikos perlų – Scherzo, op. 20 (h-moll), op. 31 (b-moll), op. 39 (cis-moll) ir op. 54 (E-dur)interpretacija žavėjo subtiliu garsu, nepriekaištinga technika, dvasingumu.

Antroje koncerto dalyje Ugniaus Dičiūno ir Sigitos Grodzenskienės duetas kartu su orkestru atliko A. Vivaldi Koncertą B-dur obojui, smuikui ir orkestrui (RV548), Mykolas Rutkauskas violončele kerinčiai, svajingai ir ypač muzikaliai pagriežė G. Fauré pjesę „Après un rêve“, kylanti Lietuvos operos žvaigždė Agnė Stančikaitė su orkestru atliko A. Vivaldi „Gloria“ („Domine Deus“) ir žaismingąją F. P. Tosti „A vucchella“. Koncertą M. Musorgskio „Hopaku“ nuotaikingai baigė orkestras „Cantus“.

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!