Spalvingas jubiliejinis „Rudens vitražas“

2018 Nr. 11–12 (490–491), Laura Svirskaitė

Lapkričio 24 d. Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytojai, mokiniai ir jų šeimos bei absolventai, kaip ir kasmet, rinkosi į koncertą „Rudens vitražai“ Vilniaus kongresų rūmuose. Šiemet šventinė muzikinė programa buvo skirta gražiai sukakčiai – mokyklos įkūrimo 45-mečiui.

Karoliniškių muzikos mokyklos veikla – ne tik koncertai (jų per metus surengiama apie 200), festivaliai, bet ir edukaciniai užsiėmimai, mokytojų kvalifikacijos tobulinimas. Kasmet vyksta muzikos teorijos, pučiamųjų instrumentų seminarai, vos prieš kelias savaites surengtas Lietuvos solfedžio festivalis-konkursas, jis sulaukė puikių atsiliepimų.

Mokykla didžiuojasi savo absolventais, tarp kurių – žinomi muzikai, politikai, įvairių sričių pedagogai, gydytojai, žurnalistai. Čia muzikos pagrindų mokėsi kompozitorė Justina Repečkaitė, akordeonininkas Danielius Rozovas, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Žygimantas Pavilionis, žurnalistė Edita Mildažytė. Jubiliejiniame koncerte dainavo buvęs Karoliniškių muzikos mokyklos auklėtinis, dabar Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Šventiniame renginyje mokyklos direktorės Aldonos Skruibytės pabrėžtą mokytojų ir mokinių santykių darną liudijo bendras pedagogų ir jų ugdytinių muzikavimas. Įdomią kompoziciją pagriežė Vladimiro Voskano diriguojamas akordeonų orkestras ir mokytojas Raimonds Ungurs. Mokinių ir mokytojų simfoninis orkestras (vadovai Kęstutis Lipeika ir Mantas Makrickas) pagrojo Georgesˊo Bizet „Karmen“ preliudą bei nepaprastai melodingą Ennio Morricone kūrinį „Gabrieliaus obojus“, jame solo partiją atliko mokytojas Viktoras Palejus.

Kelias kompozicijas nuotaikingai atliko Jurgio Dapšausko ir Eugenijaus Korablikovo vadovaujamas pučiamųjų orkestras, mažieji folklorinio ansamblio artistai (vadovės Milda Morkūnaitė ir Rima Švėgždaitė), mušamųjų ansamblis (vadovas Almantas Puidokas) ir kiti mokyklos kolektyvai. Koncertą vainikavo jaunučių ir jaunių chorų, simfoninio orkestro ir Jono Sakalausko atliekamas Leonido Abario ir Vlado Braziūno kūrinys „Išdainuoti širdimi pasaulį mokei“.

Įspūdingą šventę surengė Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos bendruomenė, renginio režisierė – Irena Didžiulienė, koncertą vedė Modestas Jančiulis.

 

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!