Šeštasis „Žvėrelių karnavalas“

2019 Nr. 1–2 (492–493), Jolanta Kubiliūtė-Vaišvilienė

Jei manote, kad briedžiai, kiškiai ir lapės gyvena tik miške – klystate. Kartą metuose jie apsigyvena ir Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje.

Tiksliai nežinodama, kur yra naujieji konservatorijos rūmai, vasario 9 d. važiavau Gerosios Vilties gatve ieškodama 19-o numerio. Bet stabdžius paspaudžiau pamačiusi ne skaičių, o tikrų tikriausią briedį, stovintį prie pastato durų. Na, ne gyvą, žinoma, bet tikrai įspūdingą.

Šeštą kartą J. Tallat-Kelpšos konservatorija svetingai priėmė Vilniaus fortepijono muzikos festivalį „Žvėrelių karnavalas“, kasmet organizuojamą nenuilstančių „Lyros“ muzikos mokyklos fortepijono mokytojų. Festivalio siela Agnė Ragauskienė kartu su kolegėmis Birute Bizevičiūte, Audrone Ruzgiene ir Ramune Dačinskiene sukūrė projektą, kuris kasmet vis plečiasi, renginyje dalyvauja ne tik Vilniaus, bet ir viso regiono muzikos bei meno mokyklų pianistai. Šiais metais festivalyje pasirodė 77 moksleiviai iš dešimties mokyklų, jauniausiam dalyviui buvo penkeri, vyriausiam – trylika metų.

„Žvėrelių karnavalo“ idėja prieš gerą dešimtmetį gimė „Lyros“ mokykloje. Mintis į sceną pakviesti I–IV klasių muzikos ir meno mokyklų mokinius, kuriems fortepijonas nėra pagrindinis instrumentas, paskatino iniciatyvias mokytojas sugalvoti tokią koncerto formą, kad vaikai patirtų ne stresą, o tikrą muzikavimo džiaugsmą. Buvo pasirinkta karnavalo idėja – vaikai groja su žvėrelių, paukščių, vabzdžių, žuvyčių kostiumais, jie įsikūnija į tuos personažus, kurių paveikslus kuria atlikdami nedidelius programinius kūrinėlius. Be to, visi dalyviai sėdi scenoje, o ne salėje ar užkulisiuose, tad mažiau jaudinasi laukdami savo pasirodymo.

Šių metų festivalio programa buvo šešių dalių: „Miške“, „Kaime“, „Tropikuose“, „Padangėje“, „Pievoje“ ir „Saloje“. Kiekvienoje dalyje skambėjo nuo 13 iki 20 kūrinėlių, atliekamų ir solistų, ir ansamblių keturiomis ar net šešiomis rankomis. Po kiekvienos dalies visi joje pasirodžiusieji buvo apdovanojami pūkuotomis ir saldžiomis žvėrelių pavidalo dovanėlėmis, mokytojams įteikiami padėkos raštai, vyko nuotaikingos fotosesijos.

Festivaliui buvo parengta graži knygelė-programa, mokytoja Agnė Ragauskienė, neseniai baigusi studijas J. Vienožinskio dailės mokykloje, sukūrė originalią „Žvėrelių karnavalo“ afišą.

Pabaigai – pastaba apie projektinę veiklą muzikos mokyklose.

Įgyvendinant liūdnai pagarsėjusią švietimo reformą, bus apmokama papildoma mokytojų veikla, todėl muzikos mokyklose greičiausiai daugės įvairių projektų. Labai svarbu, kad dėl to nesuprastėtų jų kokybė, nes, kaip sakoma, geriau jokio renginio negu blogas renginys. Tad norisi palinkėti apgalvotų, subrandintų, prasmingų projektų. Tokių kaip šis, atsiradusių iš meilės vaikams, o ne dėl „paukščiuko“ sau.

Prenumeruokite „Muzikos barus“!