Jubiliejinė pirmojo pasirodymo scenoje šventė

2019 Nr. 5–6 (496–497), MB inf.

Balandžio 2 d. popietę Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos salėje pirmokai pianistai pirmąkart lipo į didžiąją sceną.

Kiekvieną pavasarį mokykloje rengiama fortepijono muzikos šventė „Mano pirmas koncertas“. Šiemet šventė ypatinga – jubiliejinė, 40-oji. Prieš daugelį metų mokytojų Vandos Šarkuvienės ir Reginos Fabijonavičienės sumanyta ir realizuota graži idėja prigijo ir šventė tapo ne tik prasminga tradicija, bet ir mokyklos kultūrinio gyvenimo puošmena.

40-ojo renginio organizatorės mokytojos Genovaitė Juškevičienė ir Gaivilė Simaitytė įdėjo nemažai pastangų, kad jaunieji pianistai, jų mokytojai ir tėveliai pajaustų pakilią fortepijono muzikos šventės dvasią. Mokytojos G. Simaitytės sukurtas filmukas vaizdžiai atspindėjo renginio „Mano pirmas koncertas“ raidą.

Koncerto pradžioje Gaivilė Simaitytė paskambino S. Rachmaninovo Preliudą – juo mokytoja, pati kadaise taip pat debiutavusi šios mokyklos scenoje, pasveikino šventės dalyvius, jauniesiems pianistams palinkėjo kūrybiškumo muzikuojant.

Atlikėjai drąsiai kopė laipteliais į sceną, kur jų laukė didysis instrumentų karalius – fortepijonas. Mažais pirštukais liesdami didingo instrumento klavišus muzikos garsais jie stengėsi perteikti nuotaikas ir charakterius, slypinčius kūrinėliuose, kuriuos jie paruošė kartu su savo mokytojais.

Įtaigus ir išraiškingas jaunųjų pianistų muzikavimas didžiojoje scenoje buvo įvertintas pagyrimo raštais už darbštumą ir drąsą įveikiant pirmąjį laiptelį į muzikos meno pažinimą.

Koncerto pabaigoje mokytoja Genovaitė Juškevičienė pasidžiaugė, kad debiutas fortepijono muzikos šventėje jauniesiems muzikantams padėjo įgyti sceninės patirties, drąsos ir pasitikėjimo savo jėgomis, palinkėjo neprarasti ryšio su muzika.