Baigėsi festivalis „Gaidų pynė ˊ2019“
Palydėjome dar vienus, jau ketvirtuosius, Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ metus – rugsėjo 22 d. Vilniuje nuskambėjo baigiamojo koncerto garsai. 2016 m. startavusio festivalio tikslas – skatinti muzikavimo šeimoje tradicijos atgimimą.
Šiemet festivalio baigiamajame koncerte-konkurse žiūrovus džiugino net 20 šeimų ansamblių iš Kėdainių, Biržų, Kauno, Raseinių, Utenos, Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių, Telšių, Klaipėdos. Dalyvavo ir garsi šeima iš Rygos, muzikavimo tradiciją perduodanti iš kartos į kartą, – pianistė Gunta Melbārde, jos anūkės Beatrise ir Liliāna Blumbergos, griežiančios smuiku ir violončele.
Dalyvių konkursinius pasirodymus vertino komisija, vadovaujama smuikininko prof. Petro Kuncos.
Liaudies muzikos kategorijoje laureatais tapo kanklių ansamblis „Ašarėlė“ (Elzė, Urtė ir Erta Dambrauskaitės, Rugilė Jakštaitė) iš Panevėžio muzikos mokyklos, Svajūno ir Jono Ilčiukų armonikų duetas iš Utenos meno mokyklos ir Onos ir Auškalnienės ir Rūtos Auškalnytės vokalinis duetas iš Akademijos, Kėdainių r. Pramoginės muzikos kategorijoje nugalėjo vokalinis ansamblis „Aš ir tu“ (Daiva Makutienė, Kipras Makutis, Urtė Stanevičiūtė) ir Urtė Stanevičiūtė iš Kėdainių. Akademinės muzikos kategorijos mėgėjų pogrupyje geriausiais pripažinti „Cornet trio“ (Zigmas Kazlauskas, Onutė Repečkaitė ir Antanas Repečka) iš Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, fortepijoninis duetas „Muzikuojančios sesės“ (Teresė ir Lauryna Bukytės) iš Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos ir kamerinis ansamblis (Julija ir Rugilė Nainytės, Gita Gliaudytė, Gabija ir Emilija Maciukevičiūtės) iš Girkalnio ir Norgėlų (Raseinių r.). Tos pačios kategorijos profesinės krypties pogrupyje laimėjo Čibirų kamerinis ansamblis (Judita Čibiraitė, Jaunius Čibiras) iš Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, jau minėtų viešnių iš Rygos fortepijoninis trio bei Lyja ir Vėja Germanavičiūtės (smuikas ir fortepijonas) iš Viduklės (Raseinių r.).
Festivalį „Gaidų pynė“ organizuoja Šv. Kazimiero ordinas su partneriais. Šiemet iniciatyvą parėmė Lietuvos kultūros taryba, skirdama dalinį finansavimą, kuris leido festivalio dalyvių pasirodymus surengti ne tik Lietuvos regionuose ir Vilniuje, bet ir senelių globos namuose, išplėsti edukacinę paramą ansamblių dalyviams ir jų mokytojams, pirmą kartą suorganizuoti Muzikuojančių šeimų vasaros mokyklą.