Orkestro dovana Alytui – nauja kompaktinė plokštelė
XVIII Dainavos šalies festivalyje vykusiame Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ koncerte buvo pristatyta ką tik išleista antroji orkestro kompaktinė plokštelė. Tai nebuvo vienintelė intriga, laukusi koncerto žiūrovų, – Georgesˊo Bizet „Karmen“ siuitą dirigavo profesorius Juozas Domarkas.
Kaip priminė koncerto vedėjas Viktoras Gerulaitis, maestro su orkestru susipažino 2009 metais: „Nuo to laiko „svajoniukai“ nuolat jaučia profesoriaus globą ir tuo labai didžiuojasi. Kažin, ar yra Lietuvoje kitas vaikų orkestras, kuriam maestro yra dovanojęs pintines saldainių ir glėbius nuoširdžiausių linkėjimų. Bet visų didžiausia maestro dovana „Svajonei“ – dabartinis orkestro dirigentas Karolis Variakojis, vienas iš garsios ir profesionalios J. Domarko dirigavimo mokyklos ugdytinių.“
Koncertu Dainavos šalies muzikos festivalyje „Svajonė“ užbaigė sezoną, kuris buvo ypač sėkmingas – kolektyvas pelnė jaunųjų muzikos atlikėjų konkurso Nerpelte (Belgija) laurus. Pasirodymas tapo puikia proga ne tik paklausyti orkestro muzikavimo, kurio profesinę kartelę vis aukštyn kelia K. Variakojis, bet ir pagerbti miesto bendruomenę, visokeriopai prisidedančią prie kolektyvo pasiekimų.
Padėkota Alytaus miesto savivaldybės administracijai, kuri parėmė CD leidybą, Alytaus klubui „Zonta“, padėjusiam įgyvendinti „Svajonės“ svajonę dalyvauti tarptautiniame jaunimo orkestrų konkurse.
Pagerbti orkestro vadovai: Daiva Martikonytė (jos vadovaujama VO „Alytaus styginių kvartetas“ organizuoja orkestro kelionių turus ir plokštelių leidybą), Justina Jočytė-Orinienė, grupių vadovai Ingrida Krikščiūnienė, Antonina Pasaravičienė, Saulius Bučinskas, orkestre grojantys mokytojai Eglė Čeponaitė (obojus), Ričardas Matulevičius (kontrabosas), Gintautas Rakauskas (trimitas), Dainius Platūkis (klarnetas).
Gėlės ir naujoji kompaktinė plokštelė perduoti Natalijai Stepanovai – šviesaus atminimo maestro Pranas Stepanovas vadovavo orkestrui iki 2015 metų pavasario.
„Negalime nenusilenkti savo Mokytojui, kruopščiu darbu ir jaunatvišku avantiūrizmu nutiesusiam „Svajonei“ tiesiausią kelią link profesionalumo. Taip, avantiūrizmo, nes su vaikų orkestru paruoštos programos glumino ir visko girdėjusius muzikos profesionalus savoje šalyje ir užsienyje“, – sako D. Martikonytė.
Kad orkestras suskambėtų taip, kaip skamba šiandien, prisidėjo savo darbo fanatikai – Alytaus muzikos mokyklos pedagogai ir rūpestinga bei dalykiška administracija. Visiems jiems įteiktos naujos kompaktinės plokštelės.
Styginių mokytojų būryje – skyriaus vedėja Rita Frendzelienė, Diana Klemkaitė, Aneta Miliauskaitė. Plokštelę mokiniai įteikė ir savo mokytojai Rimai Girdžienei. Susitelkęs ir ambicingas mokytojų stygininkių kolektyvas per porą savaičių sukvietė beveik šimtą savo buvusių mokinių, kurie miesto šventėje pagriežė Juozo Naujalio „Svajonę“.
Pučiamųjų instrumentų mokytojų būryje – Rimantas Jočys, Ramūnas Valaitis, Aurelijus Vilkelis, Paulius Adomaitis. Žinoma, ir Liudas Vaitkus, 2005 metais pirmoje styginių ir pučiamųjų repeticijoje pranašiškai visus pasveikinęs su simfoninio orkestro gimimu. „Tiesą sakant, tuomet man tai atrodė tarytum lengvas pašmaikštavimas“, – šiandien sako D. Martikonytė. O mokytoja E. Čeponaitė ne tik pati džiaugėsi plokštele, bet ją įteiks ir savo profesoriui Robertui Beinariui, talkinusiam atidarant obojaus klasę mokykloje ir padėjusiam įsigyti kokybiškus instrumentus.
Padėkota mokytojoms Birutei Jočienei, kurios vadovaujamas jaunių choras buvo ne vieno orkestro koncerto partneris, fortepijono specialybės mokytojoms Violetai Baronienei, Vitai Naujikienei, Ritai Balsytei, Jūratei Prėskienytei. Ypatinga padėka buvo skirta fortepijono mokytojai Linai Abromavičienei – už profesionalią pagalbą neskaičiuojant valandų, praleistų besimokant kad ir Ludwigo van Beethoveno Choralinės fantazijos solinę fortepijono partiją. Be jos pagalbos orkestras tikrai nebūtų parengęs šio didingo kūrinio, vainikavusio įspūdingą koncertą „Draugystės tiltai“, kuriame Alytaus orkestrantai buvo lygiaverčiai „čiurlioniukų“ partneriai. Nepamirštamas orkestro istorijoje atvejis – mokytoja per dvi (!) savaites paruošė savo mokinę atlikti solinę fortepijono partiją ir išgelbėjo koncertą Olštyno filharmonijoje (Lenkija).
Kanklių mokytoja Edita Radvilavičienė dažną šeštadienį praleidžia orkestro repeticijose šalia savo mokinių, stebi, klausosi ir puikiai pritaiko arfos partiją kanklėms. Instrumentai labai skirtingi, bet Tomos Mensevičiūtės rankose kanklės suskamba kaip arfa.
„Svajonė“ jau turi įrašiusi dvi plokšteles, ir abu įrašai padaryti Alytuje – garso įrašų studijoje „3A studija“. Andriaus Abromavičiaus įkurta ir savomis lėšomis įrengta studija – unikali galimybė Alytuje įrašyti pačią įvairiausią muziką. Suprantama, kad Andriaus studijai tai buvo nemenkas iššūkis, todėl smagu, kad pavyko.
„Kai darbas įdomus, tuomet ir finansinė pusė labai palanki orkestrui – už visa tai, už ilgas valandas, praleistas tvarkant, suvedant įrašą, dėkojame Andriui ir visiems „3A studijos“ žmonėms“, – sako D. Martikonytė.
Orkestras už bendradarbiavimą dėkojo ir Alytaus kultūros ir komunikacijos centrui. Šio centro mažojoje salėje įrengtoje studijoje tris dienas vyko įrašai. Orkestras dėkingas įmonei „Šventė Jums“, kuri tris dienas, kol vyko įrašai, rūpinosi orkestrantų maitinimu, kad jie galėtų susitelkti darbui. UAB BOD Group („Baltic Optical Disc“) išleista plokštelė bus dovanojama miesto svečiams, keliaus į bendrojo lavinimo ir muzikos mokyklų bibliotekas bei privačias fonotekas. Viršelio maketo autorius – Leonas Žukauskas. Plokštelę jau galima įsigyti Alytaus turizmo informacijos centre ir Alytaus kraštotyros muziejuje.
Festivalinio koncerto finalas – tuščia žiūrovų salė ir visų atlikėjų, jų mokytojų, rėmėjų ir žiūrovų bendra nuotrauka, kuriai „dirigavo“ fotografai Faustas Augustinas ir Povilas Jaras („Fotopo“). Visi, atėję pasiklausyti „Svajonės“ koncerto, namo išsinešė po kompaktinę plokštelę, ji buvo dalijama kaip dovana arba už simbolinę auką.
Alytaus muzikos mokykla rugpjūčio mėnesį skelbia papildomą priėmimą į įvairių instrumentų klases. Labai laukiami muzikai gabūs vaikai, „Svajonės“ muzikantai auga, jiems reikalinga pamaina!