Aleksandras Fedotovas savo pirmuosius žingsnius saksofono meno studijose žengė J. Tallat Kelpšos Vilniaus konservatorijoje, vadovaujamas dėstytojo P. Abukevičiaus. Vėliau instrumento valdymo profesinių aukštumų jam padėjo siekti prof. A.Budrys tuometinėje Lietuvos konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija, toliau -LMTA), kurią sėkmingai baigė ir jau nuo 1979 m. čia pradėjo savo pedagoginį darbą. Pasižymėjęs kaip puikus saksofono meistras, toliau asistentūros - stažuotojo studijas tęsė Maskvos P.Čaikovskio konservatorijoje prof. L. Michailovo klasėje.
1994 m. A.Fedotovas buvo įvertintas kaip puikus pedagogas, ir už tai LMTA senatas saksofonininkui suteikė docento vardą. Jo pedagoginis autoritetas buvo įvertintas pakviečiant jį 1980 m. dalyvauti J.Pakalnio respublikinio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais instrumentais konkurso žiuri, kurioje iki šiol jis yra nuolatinis narys.
Šis saksofonininkas – profesionalas, visada puikiai suderinantis asmenines studijas, pedagoginį darbą su aktyvia koncertine veikla. 1980 m. atlikėjas koncertavo Afrikoje (Ganoje ir Benine), tais pačiais metais tapo I-ojo Birštono džiazo festivalio laureatu, vėliau tapo festivalio Palangoje „Baltijos jaunystė“ laureatu instrumentininkų grupėje , o 1983m. Šiauliuose tarprespublikiniame atlikėjų mediniais pučiamaisiais instrumentais konkurse buvo apdovanotas „Grand Prix“. 1985 – 2000m.m. A.Fedotovui buvo reikšmingi tuo, kad jam teko dalyvauti visuose tradiciniuose Vokietijoje rengiamuose džiazo festivaliuose -1987m. Gevelsberg‘e ir Munster‘yje, 1987 ir 1988 - Bielefeld‘e, 1988 – Wiesbaden‘e, 2004 – Erfurte.
1989 m. koncertinis turas po Ispaniją atlikėjui buvo ne vienintelis įsimintinas įvykis jo artistinėje veikloje. Su koncertais aplankyta daugybė šalių: Lenkija, Danija, Švedija, Šveicarija, Suomija, Slovakija, Rusija, Estija, o Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro sudėtyje -Japonija. Be šio orkestro jam teko dirbti ir Valstybiniame pučiamųjų instrumentų orkestre „Trimitas“ , taip pat teko vadovauti Lietuvos radijo ir televizijos šokių muzikos ansambliui.
Nemažai jo atliekamos muzikos galima išgirsti daugelyje vinilinių plokštelių bei kompaktinių diskų , kur įvairios sudėties džiazo kolektyvų sudėtyje skamba jo saksofonas.
Ryškus doc. A. Fedotovo pėdsakas ir Lietuvos saksofonininkų ruošimo baruose – į jo vadovaujamą saksofono specialybės klasę noriai stoja būsimieji profesionalai –pedagogas išleido į muzikinį pasaulį apie 50 studentų , tarp kurių - studentas net iš Kinijos. A.Fedotovo studentai yra pasižymėję įvairiuose atlikėjų pučiamaisiais instrumentais konkursuose. L. Klebauskas yra tapęs „Yamaha“ konkurso laureatu Vilniuje, A.Rimkus – tarprespublikinio konkurso laureatas, R. Paulikas –įvairių džiazo festivalių laureatas (JAV, San Francisco).
Daugelis docento absolventų dirba svarbiausiuose Lietuvos kolektyvuose – kas orkestruose, kas pedagoginėse įstaigos. Štai A.Valiulis, A.Guželis ir S.Martinaitis groja Prezidentiniame pučiamųjų orkestre, o A. Jestromskas sėkmingai mokytojauja Mažeikiuose, jau minėtas A. Rimkus užima direktoriaus pareigas Pervalkoje.