Daumantas Kirilauskas

Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2021-05-25
LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-644

Mokslinis laipsnis

Menų Magistras / Profesorius

Biografija

Daumantas Kirilauskas yra lietuvių pianistas. Koncertavo Europos šalyse, JAV, Irane. Skambino su visais Lietuvos orkestrais, taip pat su Latvijos „Sinfonietta Riga“, Suomijos „Lappeenranta City Orchestra“, „Kremerata Baltica Soloists“. Daugelio festivalių dalyvis, tarp jų – dažnas tarptautinių Thomo Manno, bei Gaidos festivalių svečias.

Pianisto repertuaras aprėpia laikotarpį nuo baroko  iki naujausių XXI a. kompozicijų. Svarbią vietą jo repertuare užima Ludwigo van Beethoveno kūryba. Šalia solinių kūrinių pianistas nemažai grojo kamerinėse sudėtyse su žymiais Lietuvos ir užsienio solistais bei kolektyvais, tarp jų – su Vienos „Artis-Quartett“. Daugelio premjerų dalyvis.

Daumantas Kirilauskas išleido 17 solinių albumų. Daumanto įrašyta Felikso Bajoro kompozicija ‚Sideralis‘ 2018 išleista RMN Classical leidėjo. Daug jo padarytų įrašų saugomi Lietuvos radijo archyvuose. D. Kirilausko įgrotas fortepijono takelis skamba ne viename filme, spektaklyje.

K. Čiurlionio menų mokyklos absolventas (1991). Studijavo Zalcburgo „Mozarteum“ Universitete, kurį baigė aukščiausiu įvertinimu, įgydamas Menų magistro laipsnį. Jo mokytojai buvo Liucija Drąsutienė (nuo 1984 iki 1994 m.) ir Karl-Heinzas Kämmerlingas (nuo 1994 iki 2000 m.).

Daumantas Kirilauskas yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Nuo 2019 m. Daumantas Kirilauskas yra Bösendorder Artistas. 2021 metų Auksinio Disko laureatas.

Nuo 2024 m. yra LMTA fortepijono ir vargonų katedros profesorius.

Repertuaras