Donaldas Račys

Donaldas Račys
Pianistas
Gimtasis miestas: Šiauliai
Mokslinis laipsnis

M. K.Čiurlionio menu mokyklos mokytojas-metodininkas,

Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos docentas, fortepijono katedros vedėjas.

Biografija

Donaldas Račys gimė Šiauliuose, kur ir pradėjo mokytis groti fortepijonu. Mokslus tęsė M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mok. E. M. Šernienės ir A. Jurgelionio klasėse). Dar būdamas moksleivis, Donaldas tapo daugelio respublikinių, tarprespublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu. Paminėtini Usti nad Labem (1982, I premija), Jaunųjų atlikėjų konkursas Vilniuje (1987, I premija), Tarprespublikinis pianistų konkursas Rygoje (1987, III premija).

1987‒1993 Donaldas studijavo Maskvos P. Čaikovskio valstybinėje konservatorijoje, kur sėmėsi žinių iš prof. V. Kastelskyj bei prof. L. Dedovos.

Pianistas ne kartą koncertavo Vokietijos, Italijos, Danijos, Rusijos klausytojams, su Lietuvos kameriniu orkestru darė įrašus Lietuvos radijui, Sankt Peterburge surengė rečitalį Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo proga.

Be solinės veiklos, pianistas didelį dėmesį skiria pedagoginei veiklai, dažnai veda fortepijono meistriškumo pamokas, yra kviečiamas būti respublikinių ir tarptautinių konkursų žiuri nariu. Donaldas Račys yra M.K.Čiurlionio menu mokyklos mokytojas- metodininkas, bei Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos docentas, fortepijono katedros vedėjas. Pianistas taip rengia įvairius muzikinius-edukacinius projektus: 2017 m. koncertuose Lietuvoje ir Lenkijoje jo studentai atliko visus S. Rachmaninovo “Etiudus-paveiklus” fortepijonui, o 2018 m. – visus C. Debussy Preliudus.

Vaizdo įrašų galerijos

Donaldas Račys