Eduardo Gimenez

Eduardo Gimenez
Dainininkas, kompozitorius, klasikinės muzikos dainininkas, argentinietiško tango mokytojas, tango festivalių Baltijos šalyse organizatorius
1970-07-01
Gimtasis miestas: Montevidėjas, Urugvajus
868551675
Biografija

Eduardo Gimenez (Juan Eduardo Slekis Riffel) gimė 1970 m. liepos 1 d. Montevidėjuje, Urugvajuje. Jo tėtis buvo lietuvis, o mama argentinietė vokiečių kilmės . Eduardo praleido savo vaikystę Las Piedras mieste, o būdamas dvejų, su tėvais persikėlė į Entre Rios, Argentiną.

Išsilavinimas:
Lyriškas dainavimas, 6 metai.
Muzikologija, 4 metai.
Kompozicija, 3 metai.
Universiteto muzikos mokykloje, Montevidėjuje, Urugvajuje. (1990-1995).
Lyriškas dainavimas, 4 mėnesiai Muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje. (1996).

1976 dėl politinės ir finansinės krizės Argentinoje, po prezidento Perono mirties, Eduardo tėvai nusprendė grįžti į Las Piedras. Ten Eduardo baigė pradinę mokyklą ir pradėjo lankyti vidurinę. Būdamas šešiolikos, jis grįžo į Entre Rios, Argentiną ir baigė 7-osios Dienos Adventistų vidurinę mokyklą.

1989 grįžo į gimtąjį Montevidėjų, Urugvajų studijuoti vokalo ir muzikologijos bakalauro Universiteto Muzikos Katedroje (angl. University Music School). 

1993 susipažino su didžiu Maestro Donato Racciatti jo koncerte, vykusiame „Societa Italiana“ Las Piedras. Per šį susitikimą Racciatti paskatino Eduardo žengti į tango žanrą. Tais pačiais metais Eduardo pradėjo dainuoti Lotynų Amerikos baroko chore „De profundis“, vadovaujamame Cristina Garcia Banegas. Chore „Pro Opera“ atliko solo partijas operose „Karmen“ (Bizet) ir Jėzus Kristus Super Žvaigždė (Weber). Jis dainuoja kaip solistas kartu su pasauline operos žvaigžde Erwin Schrott. 

1996 gavo stipendiją studijuoti dainavimą Muzikos Akademijoje Vilniuje. Jis mokėsi pas garsų Lietuvos dainininką Eduardą Kaniavą. 

1997 dainavo Vilniaus Universiteto chore, vadovaujamame Rasos Gelgotienės. 

1998 studijavo tango šokį su Alejando Marrero (Avalancha tanguera), „Club Juventud“ Las Piedras, Urugvajuje.

1999 dainavo prestižiniame vokiečių chore „Bachakademie“, vadovaujamame garsaus dirigento Helmut Rilling. Chore dainavo rinktiniai atlikėjai iki trisdešimties metų iš viso pasaulio. Tais pačiais metais įrašė albumą „A tango in Vilnius“ su tango kvartetu „Tanguedia“ (dabar žinomu kaip „4 tango“). 

2000 surengė tango koncertą su muzikantais iš Čikagos operos „Getz“ teatre Čikagoje, JAV. Tais pačiais metais su Bruno Sauer (Brazilija) ir Armando Alvarez (Čilė) įrašė tango albumą „South“ Čikagoje, JAV.

2001 įkūrė „Latin Power“ – pirmą Lotynų Amerikos muzikos grupę Baltijos šalyse. 

2002 su kvartetu „Tanguedia“ laimėjo 6-ąją vietą tarptautiniame Astoro Piazzollos Muzikos Pasaulio Konkurse (angl. Astor Piazzolla Music World Competition) Udine, Italijoje. Eduardo laimėjo pirmąją vietą tango dainininko kategorijoje.

2005 pasirodė su kvintetu „Beltango Quintet“ ketvirtajame Balkanų Tango Festivalyje (angl. Balkan Tango Festival) Belgrade, Serbijoje.

2006 surengė pirmąjį Baltijos Tango Festivalį (angl. Baltic Tango Festival) Baltijos šalyse. Tradiciniu tapęs festivalis kitais metais minės savo dešimtąsias metines. Tais pačiais metais Eduardo savo namuose įrašė pirmąjį solinį albumą „Despues del Rio“ (liet. Po Upės), prodiusuotą Gabriel Orentas.

2007 įkūrė pirmąją elektroninio tango muzikos grupę Baltijos šalyse „Tango Gatos“ (liet. Tango Katinai). Tais pačiais metais dalyvavo simfoniniame koncerte su Vojvodanski Simfoniniu Orkestru ir Aleksandar Nikolic Serbijoje.

2010 lankė tango meistriškumo pamokas su Juan Sanchez Buenos Aires Kultūriniame Centre Argentinoje. Tais pačiais metais Eduardo buvo pakviestas į tango muzikos dirbtuves Senajoki, Suomijoje kartu su muzikantais ir kompozitoriais iš Šiaurės šalių.

2013 įrašė rinktinių ir anksčiau neįrašytų dainų albumą „Perro Blanco“ (liet. Baltas Šuo).

2014 praleido du mėnesius gimtajame Las Piedras mieste, Urugvajuje. Lankė dainavimo meistriškumo pamokas pas Pablo Lago ir tango šokio pamokas pas Yanina Fajar Buenos Aires, Argentinoje.

2015 po trejus metus trukusių pastangų įrašė albumą „Viento“ (liet. Vėjas) su prodiuseriu ir muzikantu Leonu Somovu ir akordeonistu Nerijumi Bakula. Tais pačiais metais Eduardo dainavo chore “Pro Musica“, vadovaujamame Rasos Gelgotienės ir koncertavo Niujorke bei Vašingtone, JAV. Dainuoja kaip choro solistas.

2018 m. Eduardo, kaip dainų autorius įrašė savo trečiąjį albumą “Paraiso de los Olvidados" (Užmirštųjų Rojus). Akustinis, refleksyvus albumas su daugybe dvasinio ir žmogiškojo turinio. Jis naudoja labiausiai mėgstamų stilių: tango, roko ir klasikinės muzikos šaltinius su lotynišku skambesiu.

Svarbiausi darbai

1993 – Eduardo pradėjo dainuoti Lotynų Amerikos baroko chore "De profundis", vadovaujamame Cristina Garcia Banegas. ((Montevidėjuje, Urugvajuje)

1995 – chore "Pro Opera" atliko solo partijas operose "Karmen" (Bizet) ir Jėzus Kristus Super Žvaigždė (Weber). Jis dainuoja kaip Solistas kartu su Erwin Schrott pasaulio Operos žvaigždė. (Montevidėjuje, Urugvajuje.)

1996 – gavo stipendiją studijuoti dainavimą Muzikos Akademijoje Vilniuje. Jis mokėsi pas garsų Lietuvos dainininką Eduardą Kaniavą.

1997 – dainavo Vilniaus Universiteto chore, vadovaujamame Rasos Gelgotienės.

1999 - Gegužę jis kartu su Kristina Žebrauskaitė-Šileikienėkūrė įkūrė  pirmąjį Lietuvoje Argentinos tango muzikos ansamblį „Tanguedia“ (šiandien žinomas kaip „4tango“).

1999 – dainavo prestižiniame vokiečių chore "Bachakademie", vadovaujamame garsaus dirigento Helmut Rilling. Chore dainavo rinktiniai atlikėjai iki trisdešimties metų iš viso pasaulio. (Štutgarte, Vokietijoje)

Tais pačiais metais įrašė albumą "A tango in Vilnius" su tango kvartetu "Tanguedia" (dabar žinomu kaip "4 tango"). Vilnius, Lietuva.

2000 – surengė tango koncertą su muzikantais iš Čikagos operos "Getz" teatre Čikagoje, JAV. Tais pačiais metais su Bruno Sauer (Brazilija) ir Armando Alvarez (Čilė) įrašė tango albumą "South" Čikagoje, JAV.

2001 – įkūrė "Latin Power" - pirmą Lotynų Amerikos muzikos grupę Baltijos šalyse.

2002 – su kvartetu “Tanguedia” laimėjo 6-ąją vietą tarptautiniame Astoro Piazzollos Muzikos Pasaulio Konkurse (angl. Astor Piazzolla Music World Competition) Udine, Italijoje. Eduardo laimėjo pirmąją vietą tango dainininko kategorijoje.

2005 – pasirodė su kvintetu "Beltango Quintet" ketvirtajame Balkanų Tango Festivalyje (angl. Balkan Tango Festival) Belgrade, Serbijoje.

2006 – surengė pirmąjį Baltijos Tango Festivalį (angl. Baltic Tango Festival) Baltijos šalyse. Tradiciniu tapęs festivalis kitais metais minės savo dešimtasias metines. Tais pačiais metais Eduardo savo namuose įrašė pirmąjį solinį albumą “Despues del Rio" (liet. Po Upės), prodiusuotą Gabriel Orentas.

2007 – įkūrė pirmąją elektroninio tango muzikos grupę Baltijos šalyse "Tango Gatos" (liet. Tango Katinai).

Tais pačiais metais dalyvavo simfoniniame koncerte su Vojvodanski Simfoniniu Orkestru ir Aleksandar Nikolic Serbijoje.

2010 – Eduardo buvo pakviestas į tango muzikos dirbtuves Senajoki, Suomijoje kartu su muzikantais ir kompozitoriais iš Šiaurės šalių.

2013 – įrašė rinktinių ir anksčiau neįrašytų dainų albumą "Perro Blanco" (liet. Baltas Šuo).

2015 – po tris metus trukusių pastangų įrašė albumą "Viento" (liet. Vėjas) su prodiuseriu ir muzikantu Leonu Somovu ir akordeonininku Nerijumi Bakula.

Tais pačiais metais Eduardo dainavo chore "Pro Musica”, vadovaujamame Rasos Gelgotienės ir koncertavo Niujorke bei Vašingtone, JAV. Dainuoja kaip Choro Solistas.

2015 - rugsėjis: organizuoja VIII Baltijos tango festivalį Lietuvoje. Su pasaulinio lygio mokytojais, tokiais kaip Pablo Garcia. „Sarūno“ viešbutyje Vilniuje.

Nuo 2016 m. Sausio iki 2018 m. Sausio Eduardo lankė individualias dainavimo pamokas pas operos mokytoją Giedrių Žalių.

2016 - rugsėjis: organizuoja IX Baltijos tango festivalį Lietuvoje. Su pasaulinio lygio mokytojais.

2017 m. - spalis: Eduardo organizuoja kartu su kolegomis savo X tango festivalį Baltijos šalyse. Šį kartą jis kviečia tango pasaulio čempionus; Jonathanas Saavedra ir Clarisa Aragonas. Lenkų kultūros centre Vilniuje.

2018 m. - sausis: 2018 m. Sausio mėn. „White hall“ Vilniuje pristato savo trečiąjį solinį albumą „Pamirštųjų rojus“. Pristato šį albumą įvairiose Lietuvos scenose.

Nuo 2018 m. Kovo iki 2019 m. Sausio mokėsi lyrinio dainavimo pas dainininkę Agnę Sabulytę.

Lapkritis: Eduardo dainuoja su Klaipėdos kameriniu orkestru, Astorui Piazzolai skirtu koncertu, kartu su Argentinos šokėjais.

2019 - vasaris: Kotrynos bažnyčioje koncertuoja su „Kristoforo“ orkestru, kuriam vadovauja Modestas Barkauskas, Valentino dienai skirtas koncertas, dalyvauja ir „4tango“ ansamblis.

Lapkritis: Eduardo koncertuoja tango su akordeonistu Nerijumi Bakula ir šokėjais Kauno Filharmonioje..

Gruodis: Kotrynos bažnyčioje koncertuoja su Kristoforo orkestru, kuriam vadovauja Modestas Barkauskas, tango dienai skirtas koncertas, dalyvauja ir ansamblis "4tango".

2020 m. - rugsėjis: Eduardo koncertuoja tango su akordeonistu Nerijumi Bakula ir šokėjais Kauno Filharmonioje..

Spalis: Šiaulių teatre „Polifonija“ Eduardo koncertuoja tango su akordeonistu Nerijumi Bakula ir šokėjais.

 

Repertuaras

Robert Shumann

Astor Piazzolla

Argentine Tango

Frederic Haendel

J. S. Bach

Giacomo Puccini

Spanish and Latin American songs

Koncertai

1999 - Gegužę jis kartu su Kristina Žebrauskaitė-Šileikienėkūrė įkūrė  pirmąjį Lietuvoje Argentinos tango muzikos ansamblį „Tanguedia“ (šiandien žinomas kaip „4tango“).

1999 – dainavo prestižiniame vokiečių chore "Bachakademie", vadovaujamame garsaus dirigento Helmut Rilling. Chore dainavo rinktiniai atlikėjai iki trisdešimties metų iš viso pasaulio. (Štutgarte, Vokietijoje)

Tais pačiais metais įrašė albumą "A tango in Vilnius" su tango kvartetu "Tanguedia" (dabar žinomu kaip "4 tango"). Vilnius, Lietuva.

2000 – surengė tango koncertą su muzikantais iš Čikagos operos "Getz" teatre Čikagoje, JAV. Tais pačiais metais su Bruno Sauer (Brazilija) ir Armando Alvarez (Čilė) įrašė tango albumą "South" Čikagoje, JAV.

2001 – įkūrė "Latin Power" - pirmą Lotynų Amerikos muzikos grupę Baltijos šalyse.

2002 – su kvartetu “Tanguedia” laimėjo 6-ąją vietą tarptautiniame Astoro Piazzollos Muzikos Pasaulio Konkurse (angl. Astor Piazzolla Music World Competition) Udine, Italijoje. Eduardo laimėjo pirmąją vietą tango dainininko kategorijoje.

2005 – pasirodė su kvintetu "Beltango Quintet" ketvirtajame Balkanų Tango Festivalyje (angl. Balkan Tango Festival) Belgrade, Serbijoje.

2006 – surengė pirmąjį Baltijos Tango Festivalį (angl. Baltic Tango Festival) Baltijos šalyse. Tradiciniu tapęs festivalis kitais metais minės savo dešimtasias metines. Tais pačiais metais Eduardo savo namuose įrašė pirmąjį solinį albumą “Despues del Rio" (liet. Po Upės), prodiusuotą Gabriel Orentas.

2007 – įkūrė pirmąją elektroninio tango muzikos grupę Baltijos šalyse "Tango Gatos" (liet. Tango Katinai).

Tais pačiais metais dalyvavo simfoniniame koncerte su Vojvodanski Simfoniniu Orkestru ir Aleksandar Nikolic Serbijoje.

Kūrybinės veiklos aprašymas

 

2015 – po tris metus trukusių pastangų įrašė albumą "Viento" (liet. Vėjas) su prodiuseriu ir muzikantu Leonu Somovu ir akordeonininku Nerijumi Bakula.

Tais pačiais metais Eduardo dainavo chore "Pro Musica”, vadovaujamame Rasos Gelgotienės ir koncertavo Niujorke bei Vašingtone, JAV. Dainuoja kaip Choro Solistas.

2015 - rugsėjis: organizuoja VIII Baltijos tango festivalį Lietuvoje. Su pasaulinio lygio mokytojais, tokiais kaip Pablo Garcia. „Sarūno“ viešbutyje Vilniuje.

Nuo 2016 m. Sausio iki 2018 m. Sausio Eduardo lankė individualias dainavimo pamokas pas operos mokytoją Giedrių Žalių.

2016 - rugsėjis: organizuoja IX Baltijos tango festivalį Lietuvoje. Su pasaulinio lygio mokytojais.

2017 m. - spalis: Eduardo organizuoja kartu su kolegomis savo X tango festivalį Baltijos šalyse. Šį kartą jis kviečia tango pasaulio čempionus; Jonathanas Saavedra ir Clarisa Aragonas. Lenkų kultūros centre Vilniuje.

2018 m. - sausis: 2018 m. Sausio mėn. „White hall“ Vilniuje pristato savo trečiąjį solinį albumą „Pamirštųjų rojus“. Pristato šį albumą įvairiose Lietuvos scenose.

Nuo 2018 m. Kovo iki 2019 m. Sausio mokėsi lyrinio dainavimo pas dainininkę Agnę Sabulytę.

Lapkritis: Eduardo dainuoja su Klaipėdos kameriniu orkestru, Astorui Piazzolai skirtu koncertu, kartu su Argentinos šokėjais.

2019 - vasaris: Kotrynos bažnyčioje koncertuoja su „Kristoforo“ orkestru, kuriam vadovauja Modestas Barkauskas, Valentino dienai skirtas koncertas, dalyvauja ir „4tango“ ansamblis.

Lapkritis: Eduardo koncertuoja tango su akordeonistu Nerijumi Bakula ir šokėjais Kauno Filharmonioje..

Gruodis: Kotrynos bažnyčioje koncertuoja su Kristoforo orkestru, kuriam vadovauja Modestas Barkauskas, tango dienai skirtas koncertas, dalyvauja ir ansamblis "4tango".

2020 m. - rugsėjis: Eduardo koncertuoja tango su akordeonistu Nerijumi Bakula ir šokėjais Kauno Filharmonioje..

Spalis: Šiaulių teatre „Polifonija“ Eduardo koncertuoja tango su akordeonistu Nerijumi Bakula ir šokėjais.

Leidiniai

http://eduardogimenez.com/#bio

https://www.facebook.com/eduardogimenezmusic

Muzikos albumai:
2000 m - " One Tango in Lithuania" (su "4tango"). Vilnius, Lietuva.
2000 m - "Sur" (su Breno Sauber ir Armando Alvarez), Cikagas, JAV.
2002 m - Geriausios tango dainos. (Vilnius, Lietuva).
2006 m - "Despues del rio". (Vilnius, Lietuva).
2013 m - "Perro Blanco". (Vilnius, Lietuva).
2015 m - "Viento" (su Leonu Somovu). Vilnius, Lietuva.
2018 m - "Paraiso de los Olvidados". (Vilnius, Lietuva).
2018 m -  Pasaulis sveikina Lietuvą (su Saulium Petreikiu), Vilnius, Lietuva.