Eglė Kaunietytė

Eglė Kaunietytė
Atlikėja
1992-03-25
Gimtasis miestas: Kaunas
+31612609940
Mokyklos
Nuo 1999 m. iki 2008 m. J.Naujalio muzikos gimnazija (Mokinė)
Nuo 2008 m. iki 2012 m. Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla (Mokinė)
Aukštosios mokyklos
Nuo 2012 m. iki 2014 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija (Studentė)
Nuo 2015 m. iki 2019 m. Conservatorium Maastricht (Studentė)
Darbovietės
Nuo 2016 m. iki 2019 m. "Kamerata Zuid" styginių orkestras, Tilburgas, Nyderlandai (Tutti smuikininkė, pavaduojanti)
Nuo 2019 m. Styginių kvartetas "Eurasia" (Antrasis smuikas)
Nuo 2019 m. Nacionalinis Belgijos Orkestras, Briuselis, Beligija (Tutti smuikininkė, pavaduojanti)
Nuo 2021 m. Antverpeno Simfoninis Orkestras, Antverpenas, Belgija (Tutti smuikininkė, pavaduojanti)
Nuo 2022 m. "Ciconia Consort" styginių orkestras, Haga, Nyderlandai (Tutti smuikininkė, narė)
Mokslinis laipsnis

Balalauro diplomas (Mastrichto Konservatorija, atlikimo menas)

Biografija

Eglė Kaunietytė smuiku pradėjo groti ankstyvoje vaikystėje. Muzikinius pagrindus ji įgijo Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijoje, smuiko mokytojos Laimos Lapėnaitės klasėje, o vėliau mokslus tęsė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, kur studijavo Ugnės Jauniškytės, Dainiaus Puodžiuko ir Ingridos Armonaitės smuiko klasėse. Mokydamasi aktyviai dalyvavo mokyklos renginiuose bei koncertuose – pasirodydavo kaip solistė, orkestruose ir kamerinės muzikos ansambliuose.

 

M. K. Čiurlionio menų mokykloje ji taip pat griežė antruoju smuiku mokyklos styginių kvartete (mokytoja Audronė Vainiūnaitė). Su šiuo kolektyvu dalyvavo įvairiuose festivaliuose bei meistriškumo kursuose, o mokyklą atstovavo tarptautiniu mastu – koncertavo Briuselio parlamente ir prestižinėje „Wigmore Hall“ koncertų salėje Londone.

 

Pradėjusi bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Eglė jas nusprendė tęsti ir sėkmingai baigė Mastrichto konservatorijoje (Nyderlandai). Studijų metais ji aktyviai dalyvavo kamerinės ir orkestrinės muzikos festivaliuose bei meistriškumo kursuose. Tuo laikotarpiu tapo styginių kvarteto „Eurasia“ nare, su kuriuo iki šiol koncertuoja įvairiose Europos šalyse – Nyderlanduose, Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Maltoje.

 

Atlikėjos veikla neapsiriboja vien klasikine muzika. Ji yra dalyvavusi įvairiuose populiariosios muzikos projektuose ir turuose: 2024 m. su kvartetu „Magic Strings“ surengė 70 koncertų Nyderlanduose ir Vokietijoje, bendradarbiaudama su garsiąja roko atlikėja Anneke van Giersbergen. Šis kolektyvas taip pat įrašė daugybę garso takelių populiariosios muzikos albumams.

 

Šiuo metu Eglė Kaunietytė aktyviai tobulina savo meninę patirtį įvairiuose orkestruose ir ansambliuose. Ji nuolat kviečiama bendradarbiauti tiek su naujai susiformavusiais, tiek su ilgametes tradicijas bei aukštą reputaciją turinčiais kolektyvais.