Gabrielė Ašmontaitė Bačkuvienė

Gabrielė  Ašmontaitė Bačkuvienė
1995-10-07
+37063095416
Mokslinis laipsnis

2014-2018 m. Lietuvos Muzikos ir Teatro akademija bakalauro arfos atlikimo meno ir gretutinės pedagogikos studijos

2018-2020 m. LMTA arfos atlikimo meno studijos (Magistras)

2019-2020 m. Conservatorio di Musica Arrigo Boito, Parma (Stažuotė pagal Erasmus programą)

 

Apdovanojimai

  Baltic String Competition II vieta (arfa)

Biografija

Muzikos kelią pradėjo 2004 m. Neringos meno mokykloje, mokytojos metodininkės I. Kisarauskienės kanklių klasėje. 2011 m. įstojo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją kur muzikos mokslus tęsė pas mokytoją metodininkę V. Zelenienę. Nuo 2014 m. pakeitė specializacijos kryptį iš kanklių į arfą. 2014-2018 m. aukščiausiais balais baigė Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje bakalauro arfos atlikimo meno studijas lekt. D. Šlyžienės arfos klasėje ir gretutines pedagogikos studijas.

2018-2020  m. magistro studijas LMTA baigė lekt. J. Daunytės arfos klasėje. 2019 m. pusę metų stažavosi Italijoje, Parmos Arrigo Boito konservatorijoje prof. Emanuelos Degli Esposti arfos klasėje. Atlikėja dalyvavo įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, solo ir ansamblių kategorijose. Reikšmingiausi Baltic String Competition II vieta 2018 m., Vilnius. Su trio „Vitražai“ 2017 m. tapo diplomantu Tarptautiniame XVII Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse. Atlikėja tobulinosi  Piero Bonaguri, Reiko Sanada, Leonardo Bartali  ir kt. meistriškumo kursuose.

Kaip solistė, kamerinių ansamblių dalyvė aktyviai užsiima koncertine ir edukacine veikla. Inicijuoja ir dalyvauja įvairiuose meno projektuose, festivaliuose:

Su Zbigniew Levicki ir Tomu Byčkovu „Etno klasika“, ir „Keturi metų laikai ir Ave Maria“. Su Dalia Jankauskaite ir Pijumi Ganusausku, Vytautu Labučiu poezijos ir muzikos projekte „Pasaulis baigiasi, todėl reikia rašyti eilėraščius“, „Vivace Vilnius“ „Kintų muzikos festivalis“ ir daugelyje kitų.

2020 m. sukūrė sėkmingą edukacijos projektą „Skambanti arfa“, kuris skirtas supažindinti su arfa vaikus ir suaugusius.

Atlikėja aktyviai koncertuoja ir rengia koncertus su Trio „Nantes“ (sopranas Milda Baronaitė, fleita Julita Puidokė) ir duetu „Musica Celeste“ (smuikas Lina Marija Songailė) dalyvauja „Muzika visiems“ projekte su Trio „Vitražai“ ( fleita Ramūnas Rėčkus, altas Justas Aleksiūnas). 2022 m. vasarą buvo pakviesta kaip solistė į festivalį „Nžemė“.  Atliko analogų Lietuvoje neturintį solo rečitalį  su koncertine arfa ir elektronika. Taip pat prisideda prie kitų atlikėjų albumų įrašų ir kuria solines arfos partijas. 2023 m. Pasirodė solo su Klaipėdos kamerinio orkestru, kur atliko M. Mozetich “El dorado” premjerą Lietuvoje.  Ji taip pat bendradarbiauja su Klaipėdos muzikinio teatro orkestru, Klaipėdos koncertų salės kameriniu orkestru, šiuo metu dirba Kauno muzikinio teatro orkestre arfininke.