Jolita Matkienė

Jolita Matkienė
Kanklininkė, tarptautinių konkursų laureatė
1982-08-14
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2010-11-05

LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-579

Biografija

1998 m. baigė Šiaulių II muzikos mokyklą ir mokslą tęsė Šiaulių konservatorijoje (dėstytoja Regina Vaišnorienė). 2001–2007 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (profesorės Linos Naikelienės klasė). Jono Švedo konkursų laureatė, II tarptautinio daugiastygių liaudies instrumentų konkurse Pskove (Rusija) laureatė. 

Aistė Bružaitė ir Jolitą Matkienė drauge kankliuoja nuo 2001 metų. Ansamblio repertuarą sudaro naujausi lietuvių kompozitorių kūriniai bei užsienio kompozitorių kūrinių aranžuotės, kurias kanklių duetui paruošia pačios atlikėjos, ieškodamos įvairiausių tembrinių spalvų, instrumento atlikimo galimybių ir netradicinio kanklių skambesio.

Duetas pirmąsias vietas pelnė tarptautiniame liaudies instrumentų konkurse Pskove (Rusija, 2001 ir 2003 m.) bei tarptautiniame Prano Stepulio daugiastygių liaudies instrumentų konkurse Šiauliuose (Lietuva, 2004 m.).

Aistė ir Jolita drauge koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: dalyvauja įvairiuose projektuose, groja su įvairiais atlikėjais. Per daugiau nei dešimtį savo gyvavimo metų kanklių duetas rengė rečitalius įvairiose Lietuvos koncertų salėse, koncertavo su Pskovo simfoniniu orkestru (Rusija), Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei kitais žymiais kolektyvais bei solistais.

Kanklininkės noriai bendradarbiauja su Lietuvos kompozitoriais, ne tik atlikdamos, bet ir inicijuodamos naujus kūrinius.

 

Nuotraukų galerijos