Judita Leitaitė kamerinio dainavimo žvaigžde ir žaviausiu Lietuvos mecosopranu tituluojama pelnytai. Garsi solistė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, dainavimo paslapčių mokėsi Zalcburgo Mozarteum universitete pas žymius vokalo pedagogus Elisabeth Schwarzkopf, Carlo Bergonzi ir Tomą Krausę, o 2004 metais buvo apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi. Atlikėja prisipažįsta, jog vaikystėje svajojo ne apie dainininkės karjerą, o apie veterinarės profesiją. Ji dažnai keliauja po pasaulį, dainuoja ne tik lietuviškai, bet ir prancūziškai, rusiškai, itališkai bei kitomis kalbomis, dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose, yra tarptautinių konkursų laureatė. Solistė yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, Pietų Afrikoje, Izraelyje, Rusijoje, Skandinavijos šalyse.
Tarptautinių konkursų laureatė, Nacionalinės filharmonijos solistė Judita Leitaitė yra viena aktyviausių ir ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų. Solistė stažavo pas garsius dainavimo meistrus: E. Schwarzkopf (Austrija, 1990), C. Bergonzi (Italija, 1996), T. Krausą (Vokietija, 2000), J. Goldbergą (JAV, 2003), prof. S. Malcevą (Rusija, 2007-2013).
Pelnyta sėkmė ją lydėjo Lenkijos, Danijos, Vilniaus, Londono festivaliuose, įspūdinguose Rusijos festivaliuose „Sankt Peterburgo rūmai“, „Svečiuose pas Larisą Georgijevą“, karaliaus rūmų šventėje „Muzika ant vandens“ Stokholme. Švedijoje vykusioje Baltijos šalių muzikos šventėje solistės pasirodymas tapo tikra sensacija: „Nuostabi dainininkė Judita Leitaitė sužavėjo ne tik gražiu balsu, bet ir įtaigiu muzikinės minties perteikimu.“ Niuporto (JAV) festivalyje solistė buvo išrinkta „Vasaros žvaigžde“, o spauda rašė: „Lietuvos mecosoprano Juditos Leitaitės debiutas Šiaurės Amerikoje sulaukė audringų ovacijų.“ Solistė ne kartą dalyvavo festivaliuose Lietuvoje: Šv.Kristoforo, „Ave Maria“, „Muzikos ruduo“, „Gaida“, Pažaislio, „Pax et bonum“ ir daugelyje kitų.
Diriguojant lordui Y. Menuchinui, dainuota G. F. Hendelio psalmė “Dixit,Domine“, koncertuota su Vilniaus, Čiurlionio, Kauno kvartetais, su orkestru „Trimitas“, V. Labučio džiazo kvartetu, Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas Saulius Sondeckis), Maskvos kameriniu orkestru (dirigentas K. Orbelianas), Šv.Kristoforo kameriniu orkestru (dirigentas Donatas Katkus), Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant Juozui Domarkui, Levui Bolšteinui, su ansambliu „4 Tango“, Baltijos gitarų kvartetu, dainuota su įžymiais vargonininkais, pianistais, dainininkais. Paminėtina įspūdinga programa „Juoda katė trijų tigrų draugijoje“ su Virgilijumi Noreika, Eduardu Kaniava ir Vladimiru Prudnikovu.
2008 metais Judita Leitaitė su S. Malcevu atidarė vokalinės muzikos sezoną Sankt-Peterburgo filharmonijos mažojoje salėje.
Solistė daug dėmesio skiria šiuolaikinei Lietuvos muzikai, yra daugelio lietuvių kompozitorių kūrinių pirmoji atlikėja. Jos repertuare kompozitorių V. Laurušo, O. Balakausko, A. Šenderovo, M. Urbaičio, F. Bajoro, V. Bartulio, A. Martinaičio, J. Tamulionio, V. Striaupaitės-Beinarienės, A. Bražinsko, A. Raudonikio kūriniai.
Tarp naujausių originalių programų — su Čiurlionio kvartetu „Gražiausios kino filmų dainos“, programa „Karmen, Karmen, Karmen“, „Iberijos paslaptys“ su senosios muzikos ansambliu “Banchetto musicale“, „Aš lauksiu prie Vilniaus“ su pianistu Tomu Leiburu, pasaulio šalių Kalėdų giesmės, senovinių rusų romansų ir R. Šumano, R. Štrauso, J. Bramso, J. Sibelijaus, E. Grygo, P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo, I. Dunajevskio, V. Gavrilino, M. Legrand’o kūrinių vakarai, parengti su S. Malcevu (Rusija).
Dainininkė dalyvauja labdaros renginiuose: „Ištiesk pagalbos ranką vaikui“, „Žydintis medis“. Yra projekto „Gerumo sparnai“ Jonavoje globėja, jau kelinti metai kviečiama dainuoti koncertuose, kuriuos rengia G. Labanausko labdaros ir paramos fondas, skirtas paremti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Taip pat dainavo labdaros koncertuose kompozitoriui Gintautui Abariui atminti. Su organizacija „Vilties žvaigždė“ (Švedija) dalyvavo koncertuose nuo Černobylio katastrofos nukentėjusiems vaikams paremti.
Daug dėmesio solistė skiria ir sakralinei muzikai. Ji dažnai koncertuoja, gieda bažnyčiose, krikščioniškuose festivaliuose, su koncertinėmis programomis aplanko mokyklas, vaikų, senelių namus, prieglaudas, kalėjimus. Sakralinės muzikos festivalyje „Pax et Bonum“ dainavo šv. Klaros partiją A. Martinaičio oratorijoje „Himnas šventajam Pranciškui“ bei pirmąkart Lietuvoje atliko S. Barberio vokalinį ciklą „Hermitų dainos“.
Solistė dėsto dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Jos kamerinio dainavimo klasę baigę studentai šiuo metu dainuoja Lietuvos ir užsienio teatruose bei koncertų salėse.
Judita Leitaitė konsultuoja jaunuosius dainininkus ne tik šalyje, bet ir užsienyje, veda meistriškumo kursus Kultūros institute Vaasoje (Suomija), Krasnojarsko muzikos akademijoje (Rusija). Ji dalyvauja projekte „Žvaigždės ir žvaigždutės“, skirtame gabių vaikų įvairiose Lietuvos mokyklose paieškai, dirba atrankos komisijoje, veda koncertus, taip pat dainuoja kartu su jaunaisiais atlikėjais. Solistė ėmėsi naujos veiklos: organizuoja teminius muzikinius renginius, yra viena sakralinės muzikos festivalio „Pax et bonum“ sumanytojų ir dalyvių, įkūrė ne pelno siekiančią viešają įstaigą „Muzikos karalystė“, kurios viena iš pagrindinių krypčių yra koncertų-pamokų rengimas pačiuose atokiausiuose Lietuvos kampeliuose, pagrindinėse bei pradinėse mokyklose.
Judita Leitaitė yra įdainavusi nemažai vinilinių, dvylika kompaktinių plokštelių, Lietuvos radijo fonduose sukaupta apie 300 jos įrašų. Minėtini įrašai: muzika kino filmui „Vilniaus getas“, O. Balakausko „Requiem S. Lozoraičiui atminti“, „Rusų romansai“, XX a. šlagerių programa „Renkuosi meilę“, krikščioniškų giesmių plokštelės „Tau, mano angele“. Suomijoje originalo kalba įrašytos „Mano mėgstamos Skandinavijos dainos“ sulaukė Suomijos ir Švedijos kritikų dėmesio. Paskutiniu metu išleistos kompaktinės plokštelės „Menu kerinčius valso garsus“ (su S. Malcevu) ir „Nuoširdžiai jūsų“. Jos balsas skamba kompaktinėje plokštelėje, skirtoje popiežiaus Jono Pauliaus II vizitui Lietuvoje. Solistės garso ir vaizdo įrašai saugomi LRT fonduose.
Už nuopelnus Lietuvos kultūrai Judita Leitaitė apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi, 2005 jai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2007 tapo „Auksinio disko“ laureate. 2015 jai įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk".