Kadri Leivategija

Kadri Leivategija
Estijos muzikos mokyklų asociacijos pirmininkė, Europos kamerinės muzikos pedagogų asociacijos (ECMTA) bei Estijos profesionalių muzikų asociacijos narė, Heino Ellerio muzikos mokyklos direktorė
Gimtasis miestas: Estija
Biografija

Kadri Leivategija Estijos muzikos ir teatro akademijoje baigė fortepijono specialybę (bakalauras) ir įgijo kamerinės muzikos magistro laipsnį. Nuo 1985 m. ji dirba pedagoge (fortepijonas ir kamerinė muzika) Heino Ellerio muzikos mokykloje, nuo 2001-ųjų yra šios mokyklos direktorė, taip pat nuo 1998 m. kamerinę muziką ji dėsto Estijos muzikos ir teatro akademijoje. K. Leivategija yra Estijos muzikos mokyklų asociacijos pirmininkė, Europos kamerinės muzikos pedagogų asociacijos (ECMTA) bei Estijos profesionalių muzikų asociacijos narė.

Būdama Heino Ellerio muzikos mokyklos direktore, K. Leivategija inicijavo naujų kamerinės muzikos festivalių ir konkursų organizavimą (pvz., Jaunųjų Estijos pianistų konkursas, Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „FesTaRi“, Kamerinės muzikos dienos, rengiamos su kitomis mokyklomis ir kt.). Jos dėka kamerinės muzikos programos buvo peržiūrėtos ir atnaujintos, o šiuolaikinės kamerinės muzikos kursas tapo privalomas. Savo veikla K. Leivategija aktyviai prisideda prie Estijos muzikinio gyvenimo organizavimo.