Kristian Attila

Biografija

Kristianas Attila yra vienas ryškiausių Suomijos pianistų ir pedagogų, ugdomojo vadovavimo (angl. coaching) specialistas, daugiausia dėmesio skiriantis vokalinės muzikos žanrams – operai ir Lied. Jis studijavo Sibeliaus akademijoje Helsinkyje (Suomija) ir Malmės aukštojoje muzikos mokykloje (Musikhögskolan i Malmö, Švedija), stažavosi Suomijos nacionalinės operos studijoje.

Nuo 1997 m. Kristianas Attila dirbo lektoriumi ir vokalo repetitoriumi Sibeliaus akademijoje su Operos programos studentais.

Pianistas yra koncertavęs Europos, JAV, Kanados, Šiaurės Afrikos ir Japonijos koncertų salėse. Daug kartų kaip kviestinis pianistas yra dalyvavęs tarptautiniuose Mirjam Helin vokalistų konkursuose. 2007 m. buvo Tarptautinio Jeano Sibeliaus dainininkų konkurso Suomijoje žiuri narys. Pianistui teko bendradarbiauti su pasaulinio garso dainininkais – prof. James King, Tom Krause, Barbara Bonney, prof. Dorothy Irving (Švedija) bei kitais. Nuolatinis pianisto scenos partneris – baritonas Tommi Hakala. Su juo dalyvavo BBC Kardife rengiamame konkurse „Pasaulio dainininkas“ (BBC Cardiff Singer of the World), ten solistas pelnė pagrindinį prizą. Kristianas nuolat koncertuoja ir su kitais išskirtiniais dainininkais – baritonu Juha Uusitalo ir sopranu Pia Freund.

Kaip pianistas repetitorius atlikėjas dirbo Savonlinos operos festivalyje, Savonlinos muzikos akademijoje ir Suomių nacionalinėje operoje. Yra išleidęs solinių albumų, drauge su Tommi Hakala įrašęs suomių kompozitoriaus Toivos Kuulu dainų, su Pia Freund ir Tommi Hakala – Sibeliaus kūrinių, daug pianisto įgrotų kūrinių saugoma Suomijos nacionalinės televizijos fonduose.

Kristianas Attila kuria muziką fortepijonui ir kameriniams ansambliams, domisi improvizacija, kartu su Sibeliaus akademijos dėstytoja Martina Roos vedė improvizacijos operoje meistriškumo kursus. Pianistas meistriškumo kursus yra vedęs Kaire, Mičigane, Teksase.

Nuo 2016 m. Kristianas Attila yra Savonlinos muzikos akademijos meno vadovas.