Lowenthalis Jerome

Lowenthalis Jerome
Džiuljardo aukštosios menų mokyklos profesorius
Biografija

Pianistas Jerome Lowenthalis studijavo Filadelfijoje pas Olgą Samaroff-Stokowski, Niujorke pas Williamą Kapellį ir Edwardą Steurmanną bei Paryžiuje pas legendinį Alfredą Cortot, tuo pačiu metu važinėdamas į Los Andželą konsultacijų pas Arthurą Rubinsteiną. Po laimėjimų trijuose tarptautiniuose konkursuose (Karalienės Elisabeth muzikos konkurse Briuselyje, Busoni pianistų konkurse Bolzano, Italijoje, ir F. Chopino konkurse Darmštate) jis persikėlė į Jeruzalę, kur trejus metus dėstė ir koncertavo.

Grįžęs į JAV, 1963 m. jis debiutavo su Niujorko filharmonijos orkestru atlikdamas B. Bartoko antrąjį koncertą fortepijonui. Nuo tada J. Lowenthalio koncertiniai turai driekėsi per visą pasaulį – nuo Aleutų salų iki Zagrebo. Pianistas yra koncertavęs su tokiais iškiliais dirigentais kaip D. Barenboimas, S. Ozawa, M. Tilson Thomas, Y. Temirkanovas ir L. Slatkinas. Taip pat su mūsų tarpe jau nebesančiais grandais Leonardu Bernsteinu, Euguene Ormandy, Pierre‘u Monteux ir Leopoldu Stokowskiu.

J. Lowenthalis yra gerai žinomas ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas, kartu su Itzhaku Perlmanu pagrojęs ne vieną sonatų opusą, fortepijoninius duetus atlikęs su Ronit Amir (a.a. savo žmona), Carmel Lowenthal (savo dukra) ir Ursula Oppens, o kvintetus su „Lark“, „Avalon“ ir Šanchajaus styginių kvartetais.

Jo įspūdingas repertuaras apima ir ne vieną kūrinį dedikuotą būtent pačiam pianistui ir net 63 koncertus fortepijonui. J. Lowenthalis yra ypatingai vertinamas kaip F. Liszto, P. Čaikovskio, B. Bartóko kūrinių atlikėjas. Šalia gausybės kitų įrašų, jo albumas su kompozitoriaus Johno Corigliano kūriniais buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimams. J. Lowenthalis dirba su žymiausiomis ir didžiausiomis įrašų kompanijomis: „RCA“, „Columbia“, „Arabesque“, „Bridge Records“.

J. Lowenthalis yra daugybės konkursų žiuri narys, tarp kurių patys žinomiausi V. Cliburno, P. Čaikovskio, A. Rubinsteino, V. Horowitzo, G. Bachauerio tarptautiniai pianistų konkursai.

Pedagoginis darbas taip pat labai svarbi J. Lowenthalio profesinio gyvenimo dalis. Jau 23-jus metus jis dirba Džiuljardo aukštojoje menų mokykloje ir net 45-ias vasaras dėsto vasaros akademijoje „Music Academy of the West“ Santa Barbaroje, Kalifornijoje. Jam yra suteiktas Klyvlendo muzikos instituto garbės daktaro laipsnis.