Merūnas Vitulskis

Merūnas Vitulskis
Dainininkas
1983-02-18
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2013-10-18
LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-719

Apdovanojimai

2006 m. – LNK muzikinio realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ nugalėtojas

2007 m. – Lietuvos radijo laidos „Muzikinis vidudienis“ konkurso „Gražiausia meilės daina“ nugalėtojas (daina „Su Tavim“)

2007 m. – LNK muzikinio turnyro NML „Čempionų taurės“ laimėtojas

2007 m. – Lietuvos radijo laidos „Muzikinis vidudienis“ konkurso „Gražiausia meilės daina“ III-os vietos laimėtojas (daina „Davė Dievas Man“)

2008 m. – LNK muzikinio turnyro „Geriausia Visų Laikų KĮŽ komanda“ II-os vietos kartu su Dange ir Skaiste laimėtojas

2008 m. – Tarptautinio konkurso „Laagna Laul“ (Estija) nugalėtojas

2008 m. – Tarptautinio dainų festivalio „Canzoni dal Mondo“ (Italija) Grand Prix laimėtojas

2009 m. – LMTA garbės daktaro Stasio Baro dainininkų konkurso nugalėtojas

2017 m. – Žurnalo „Žmonės“ apdovanojimuose „Žmonės 2017“ laimėjo „Mylimiausias metų atlikėjas“ nominacijoje

 

Biografija

Merūnas Vitulskis (g. 1983 m. vasario 18 d. Kaune) – dainininkas (tenoras), tarptautinių dainų festivalių laureatas, operos solistas.

Gimė ir užaugo Kaune, Šančiuose. Tėvai – Aurelija ir Bronius – išsiskyrė jam dar negimus. Nuo 8 metų augo su patėviu, mama ir netrukus gimusia seserimi Viktorija. Nuo plaučių vėžio mirus mamai, 16-metis apsigyveno su jį įsivaikinusia senele Vanda Vitulskiene bei teta Almone Vitulskyte.[2] Talentą menui paveldėjo iš senelio, žymaus dailininko tapytojo – Aleksandro Vitulskio, kuris mirė Merūnui dar negimus.

Baigė Kauno Vaižganto vidurinę mokyklą. Buvo aktyvus mokyklos visuomeniniame gyvenime, todėl net du kartus nominuotas „Mokyklos patriotu“[3], dabar – šios mokyklos Garbės galerijos narys[4].

Dainuoti pradėjo septintoje klasėje, paskatintas muzikos mokytojos Giedrės Druskienės. Vėliau muzikos žinias gilino Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Vokalo Merūną mokė ne vienas akademinės muzikos pedagogas. Pirmasis dainininko LMTA vokalo dėstytojas, kurio dainavimo klasėje studijavo 3 metus (2005–2006 m. ir 2007–2009 m.) – Jonas Antanavičius[5]. 2006 m., jaunajam tenorui pasiėmus akademines atostogas ir ėmus dalyvauti muzikiniame realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“, jo metu jį mokė operos solistas, LMTA prof. Vytautas Juozapaitis. 2009 m. Merūnas perėjo į prof. V. Noreikos dainavimo klasę. 2010 m. baigė vokalo bakalauro studijas. Dainavimo studijas tęsia LMTA magistrantūroje, kartu siekia įgyti vokalo pedagogo specialybę.

Save išbandė įvairiose srityse – dailėje, vienerius metus piešti mokėsi Juozo Naujalio meno mokykloje[6], vėliau dirbo narkomanų pagalbos linijoje „Aš galiu“. Keliavo, buvo vienas iš nedaugelio Lietuvos skautų, priklausančių Europos skautų asociacijai, bendravo su pranciškonais, net mąstė apie tapimą vienuoliu. Išbandė ir ekstremalius dalykus – šokinėjo su guma bei parašiutu, nardė, dalyvavo „drage“. Dirbo statybose.

Išgarsėjęs LNK muzikiniame projekte „Kelias į žvaigždes 2“, Merūnas tapo vienu populiariausių Lietuvos dainininkų. Daug koncertuoja, yra kviečiamas pasirodyti daugybėje TV laidų bei festivalių. Pažymėtini pasirodymai: Nacionalinės pažangos premijos įteikimo ceremonija 2007 (su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru), XII-asis ir XIV-asis Pažaislio muzikos festivalis (su Kauno miesto simfoniniu orkestru), Druskininkų teatro festivalis, koncertas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 90-osioms metinėms pažymėti Latvijos nacionaliniame operos teatre, V-asis tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis, VI-asis Bistrampolio festivalis (su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru), III-asis tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis (su Mykolo Oginskio festivalio simfoniniu orkestru), LNK labdaros telemaratonas „Gerumo diena“ (2007–2010), kompozitoriaus A. Raudonikio kūrybos 50-ečio ir maestro 75-erių metų jubiliejinis koncertas LNOBT (su Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“), festivalis „Operetė Kauno pilyje 2009“ ir kt.

Realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“

Nuo pat realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ pradžios Merūnas buvo laikomas projekto lyderiu. Iki finalinių kovų, dėl išlikimo projekte kovojo 2 kartus – prieš Grūdą, kurį nugalėjo rezultatu 41 467:6 456 ir Agnę, kurią įveikė 64 004:39 686. Pusfinalyje susitiko su Simona, kurią nugalėjęs skirtumu 33 517:14 243, pateko į finalą. Dėl „Kelias į žvaigždes 2“ nugalėtojo titulo kovojo su Radži. Finalo metu buvo pasiektas Lietuvos realybės šou balsavimo rekordas: iš 181 505 balsavusiųjų 106 069 žiūrovų skambučių palaikė Merūną. Merūnui atiteko pagrindinis realybės šou prizas – 100 tūkstančių litų.

Dalyvaudamas „Kelias į žvaigždes 2“ sudainavo 4 solines dainas – „Meilė Nerūdija“, „O, Gražuole“, „Su Tavim“ ir „Davė Dievas Man“. Visos dainos tapo vienomis populiariausių šou dainų. Projekto metu „lietuviškuoju Baskovu“ vadinamas dalyvis turėjo progą pabendrauti ir su pačiu Rusijos tenoru Nikolajumi Baskovu, iš kurio susilaukė teigiamo vertinimo ir paskatinimo toliau dainuoti operoje[10]. Po realybės šou, už Kauno garsinimą miesto meras Arvydas Garbaravičius Merūną apdovanojo (įteikė statulėlę su miesto simboliu – stumbru).

Kiti projektai[redaguoti 

Vos pasibaigus „Kelias į žvaigždes“, rengėjų kvietimu dalyvavo „Nacionalinėje Muzikos Lygoje“, joje laimėjo visas dvikovas ir pateko į NML atkrentamąsias varžybas, tačiau jau pirmajame etape nusileido buvusiam konkurentui ir kolegai „Kelias į žvaigždes 2“ – Radži. Kaip „Kelias į žvaigždes 2“ laimėtojas buvo pakviestas dalyvauti NML Čempionų taurės varžybose. Jose, nepatyręs nė vieno pralaimėjimo, tapo čempionu ir laimėjo 10 tūkst. litų.

2007 m. vasarą dalyvavo XVI tarptautiniame muzikos ir teatro festivalyje „Славянский базар“ (Slavų turgus) Vitebske (Baltarusija). Teatro scenoje pasirodė su spektakliu „Meistriškumo pamoka“, kuriame atliko Maria Callas studento tenoro Tonio vaidmenį. Dainų konkurse atliko dvi dainas – „Su Tavim“ ir „Жестокая Любовь“. Iš abiejų dainos konkurso turų surinkęs vienodai – po 70 balų iš 90 galimų (bendra suma 140/180), užėmė 16 vietą tarp 22 dalyvių.

2008 m. pradžioje dalyvavo LNK rengtame muzikiniame projekte, kuriame rungėsi visų 3 realybės šou „Kelias į žvaigždes“ dalyviai suskirstyti į tris komandas po tris (iš kiekvieno šou po vieną). Merūnas pateko į vieną komandą su Dange ir Skaiste. Jų komanda pateko į finalą, kuriame surinko ~2800 taškų, užėmė antrąją vietą ir pasidalino 6 tūkst. litų prizą.

Tų pačių metų vasario mėn. 21 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje kaip svečias dainavo operos solisto V. Juozapaičio albumo „Neprarask Vilties“ pristatymo koncerte, kurio įrašas buvo išleistas DVD pavidalu – „Neprarask Vilties (DVD)“. Vėliau Merūnas dalyvavo ir šio V. Juozapaičio albumo pristatymo koncertiniame ture po Lietuvą.

2008 m. gegužės mėn. dalyvavo Estijoje vykusiame tarptautiniame konkurse „Laagna Laul 2008“. Pasirodęs su 3 dainomis – „Su Tavim“, „All By Myself“ bei „Caruso“ ir įveikęs 21 konkurentą, pelnė pagrindinį prizą – „Grand Prix“ titulą bei 3000 eurų.

2008 m. rugpjūčio mėn. turėjo dalyvauti festivalyje „Vostočnyj bazar“ Sočyje (Rusija), tačiau tam sutrukdė prasidėję kariniai neramumai tarp Rusijos ir Gruzijos. Tuomet dainininkas nusprendė su ta pačia programa po kelių savaičių sudalyvauti tarptautiniame dainų festivalyje „Canzoni dal Mondo“ (Pasaulio dainos) Pompėjoje (Italija), kuriame dalyvavo po 2 atlikėjus iš 12 šalių. Atlikęs dainas „Caruso“ bei „Su Tavim“, laimėjo[14] 1-ąją vietą, nugalėtojo taurę bei piniginį prizą.

2009 m. kovo mėn. dalyvavo LMTA organizuotame konkurse LMTA garbės daktaro Stasio Baro premijai laimėti. Premijas įsteigė Stasio ir Elenos Barų (JAV) fondas. Atlikęs 4 kūrinius – „Vai gražu“ (A. Kačanauskas), „Treji gaideliai“ (E. Gailevičiaus harmonizuota lietuvių liaudies daina), „Pietà, Signore“ (A. Stradella) ir Kavaradosio ariją (G. Puccini „Toska“), laimėjo I-ąją premiją.

2009 m. lapkričio mėn. 23 – 28 d. dalyvavo XIX-ame vokalistų ir instrumentalistų konkurse „Societa Umanitaria“ Milane (Italija), kuriame pirmą kartą dalyvauti galėjo ir užsieniečiai. Renginyje dalyvauti pasiūlė ir pasiruošti padėjo prof. V. Noreika. Konkurse varžėsi 22 dalyviai iš Italijos, Prancūzijos, Latvijos, Lietuvos, Olandijos ir Portugalijos. Merūnas pateko į finalinį penketuką, kuris, kaip numatoma, 2010 m. rudenį vyks į klasikinės muzikos turnė po Europą.

2010 m. su kompozitoriaus Raigardo Tautkaus sukurta daina „Rosa“ dalyvavo nacionalinėje atrankoje į Euroviziją ir užėmė 6-ą vietą.

Svarbiausi darbai

Studijiniai albumai:
2007 m. – „Merūnas“
2009 m. – „Likime draugais“
2016 m. – „Muzika – Lietuvai“ (kartu su Lietuvos Valstybiniu Simfoniniu Orkestru)

Repertuaras

G.Puccini, “La Bohem” – Rudolfo

G.Puccini,“Madam Buterfly” – B.F.Pinkertono

G.Verdi, “ Lady Mcbeth” – McDufo

G.Verdi, “La Traviata” – G.Alfredo

G.Donizetti, ”Elisir D‘amore” – Nemarino

G.Donizetti, “Anna Bolena” – Sr. Hervey

P.Chaikovsky, “ Eugenij Onegin” – Lenskio

W.A.Mozart, “' Cossi fantute” – Ferando

Vaizdo įrašų galerijos

MERŪNAS