Ramutis Ležinskas

Ramutis Ležinskas
Kontrabosininkas, LVSO artistas
1963-03-22
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2005-11-11

LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-513

Publikacijos

Rimti simfoninės muzikos kūriniai, solidžios instrumentinės partijos, dirigento vadovavimas – tai Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) muzikantų kasdienybė. Bet ar kada pagalvojote, kad šie rimti vyrai gali aistringai groti klasikinio džiazo melodijas?
Būtent tuo galėsite įsitikinti koncerte „Green Bridge Jazz Night“ 2016 metų vasario 27 d. Vilniaus kongresų rūmuose.
AMA Apie artėjančią kaitrią džiazo naktį klasikinės muzikos rūmuose ir meilę džiazui papasakojo LVSO artistai, grupės „Green Bridge Band“ įkūrėjai trombonininkas Remigijus Gumuliauskas ir kontrabosininkas Ramutis Ležinskas. 
„Viskas prasidėjo 2000-ųjų rudenį, – grupės „Green Bridge Band“ pradžią prisimena R. Gumuliauskas. – Baigėme Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, pradėjome dirbti orkestre. Šalia pagrindinio darbo norėjosi įvairiau save realizuoti.“
„Klasikinė muzika buvo lyg ir aiški, o čia – nearti dirvonai“, – pratęsė R. Ležinskas.
Meilę džiazui grupės pučiamųjų atlikėjus užkrėtė gimtosios Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijos dėstytojas trombonininkas Jurgis Barakauskas, kuris savo auklėtiniams suteikė ir džiazo pradmenis.
Muzikantai neslepia, kad iš pradžių norėjo suburti diksilendo grupę, bet greitai jiems parūpo ir kiti, diksilendui artimi žanrai. Grupės repertuare atsirado svingo, bliuzo, rokenrolo bei šaflo kūrinių.
„Pirmas festivalis, kuriame dalyvavome, vyko Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, vėliau važiavome į Tverę (Rusija), koncertavome Birštono džiazo, „Vilnius Jazz“, „Mama Jazz“ festivaliuose, Prancūzijos ir Latvijos diksilendų festivaliuose,“ – prisiminė atlikėjai.
Paklausti, koks pagrindinis skirtumas, grojant klasikinę muziką ir džiazą, artistai neabejojo: tai – laisvė.
„Grodamas orkestre turi perteikti kompozitoriaus kūrinio idėją ir muzikinę dirigento interpretaciją. O džiaze yra kur kas daugiau laisvės interpretacijai ir saviraiškai,“ – aiškino R. Gumuliauskas.
Muzikantams džiazas – tai saviraiškos erdvė ir mėgstamas hobis.
Pasak jų, skirtingi muzikos žanrai netrukdo vienas kitam , o vienas kitą papildo. Vis dėlto laisvė gali būti ir iššūkis.
„Pirmus 10 metų buvo nelengva! – juokėsi „Green Bridge Band“ įkūrėjai. – Tačiau po to atsirando patirties, pasikeitė požiūris į gyvenimą. Perfrazuojant vieno prancūzų džiazmeno žodžius, anksčiau neturėjome, ką pasakyti, o dabar turime“. 


Skaitykite daugiau >>>