Remigijus Rančys

Remigijus Rančys
Saksofonistas, fleitininkas, kompozitorius, dirigentas
1982-10-10
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2013-01-22
LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-46

Biografija

Remigijus Rančys - sparčiai progresuojantis jaunas džiazo kūrėjas, valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą, komponuojantis ir aranžuojantis. Universalaus muziko stilistinės simpatijos remiasi džiazo tradicija, tačiau greta džiazo klasikos jį domina ir world muzika, etniniai pagrindinės džiazo srovės intakai – tokie kaip Balkanų, čigoniška, braziliška, afrikietiška muzika. Aktyviai muzikuojantis bei kuriantis R. Rančys yra ne vieno projekto iniciatorius ir dalyvis.

Jūratė Kučinskaitė

Gimtojo Šiaulių miesto vaikų muzikos mokykloje baigęs fortepijono specialybę, būdamas 16 nuo fortepijono perėjo prie saksofono ir muzikos mokslus tęsė Vilniaus konservatorijoje, Danijos Den Rytmiske Hojskole, Amsterdamo konservatorijoje bei LMTA; jis yra įgijęs saksofono, fleitos ir pedagogikos specialybes.
R. Rančys reiškiasi įvairiuose muzikos žanruose. Kaip profesionalus muzikantas debiutavo su grupe „InCulto“ (dalyvavo įrašant debiutinį grupės CD „PostSovPop“, 2004 m.), vėliau grojo su grupėmis „Pieno lazeriai“ (dalyvavo įrašant debiutinį grupės CD „Voyage“, 2005, kurį išleido vokiečių leidykla „Phazz-a-delic“); „2Good“, diksilendu „Green Bridge Band“. Visose grupėse jis R.Rančys tik grojo, bet ir komponavo bei aranžavo muziką. 2009-2012 metais jis buvo Šiaulių miesto bigbendo meno vadovas ir dirigento asistentas.
Nuo 2010 m., subūręs akustinio džiazo trio „The Schwings“, grojančio džiazo klasiką, pagardintą čigoniško ir braziliško džiazo elementais, R. Rančys pradėjo aktyviai reikštis kaip lyderis. Šioje veikloje jis išsiskiria drąsiomis iniciatyvomis, tokiomis, kaip jo 2012 m. suburtas „Vilniaus džiazo orkestras“ (VilniusJazzOrchestra), kuriame groja pajėgiausi jaunosios kartos sostinės muzikantai. Šis orkestras yra pristatęs ne vieną tarptautinį projektą: su JAV dainininke Sheila Charles, slovėnų vokalistu Uros‘u Perich‘u, vokiečių vokalistu ir trimitininku Jeff‘u Cascaro, Brazilijos dainininke Denise Fontoura, būgnininku bei vokalistu iš Mozambiko Deodato Siquir. Aktyviai muzikuoja ir jo projektas „GypsyDrom“ (suburtas 2012 m.), ir afrikietiška-lietuviška grupė „afRo noRdic“ (2014 m.). 2014 subūrė 30 narių simfodžiazo orkestrą „The New Baltic Orchestra“.
Atlikėjas taip pat muzikavo su Prano Kentros tarptautiniu projektu „LIBU“, dalyvauja kitų muzikų projektuose. Su įvairiais kolektyvais R. Rančys grojo svarbiausiuose visuose šalies džiazo festivaliuose, koncertavo Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Švedijoje.

Straipsniai

Naujas Remigijaus Rančio albumas „Pavėjui“ – nuo šiaurietiško džiazo iki pietietiškos kumbijos
https://www.muzikusajunga.lt/naujiena/naujas-remigijaus-rancio-albumas-pavejui-nuo-siaurietisko-dziazo-iki-pietietiskos-kumbijos

Leidiniai

Kompaktinė plokštelė PAVĖJUI
https://remisrancys.bandcamp.com/album/pav-jui?fbclid=IwAR0pJXoMfdx789aId72IQ9kImz9yC2WevQy3JHFrK1wzi5KS-PqTHSf5CkQ

Kompaktinė plokštelė ETNIC MOOD

Laura Budreckytė, Girmantė, Vytis Nivinskas, Andrej Polevikov, Vytautė Pupšytė, Remigijus Rančys, Darius Rudis

Publikavimo metai: 2017
Įrašų kompanija: Geros muzikos ekspertai
Įrašų kompanijos kontaktai: gme.lt
Andrej Polevikov - p & arr
Girmantė Vaitkutė - voc (1, 5, 7)
Vytautė Pupšytė - voc (2, 6)
Giedrė Kilčiauskienė - voc (3)
Laura Budreckytė - voc (4)
Eduardas Armonas - g (1, 4)
Remigijus Rančys - ssax (5)
Denis Murašov - b (1, 2, 5, 6)
Vytis Nivinskas d.b (3, 4)
Andrius Kairys - d (1, 5)
Augustas Baronas - d (2)
Darius Rudis - d (3, 4, 6)

Takeliai:
Ai, rūksta, rūksta
Oi, griežle, griežlele mano
Ne bet kokia aš mergelė buvau - beauštanti aušrelė
Lydu laidu saulelė 
Gegutėla
Sėdžiu po langeliu
Rūta žalioj

 

Nuotraukų galerijos

Remigijus Rančys

Remigijus Rančys

2021-01-25