Socialinių mokslų daktaras, profesorius, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro altistas Remigijus Vitkauskas gimė 1954 m. Šiauliuose, inteligentų, muzikos mylėtojų šeimoje. Senelis savo rankomis sumeistravo smuiką, griežė ne tik juo, bet ir armonika. Mama – žinoma miesto choristė, puikaus balso liaudies dainų, romansų atlikėja. Tėtis – armonikierius.
1969 – 1973 m. studijavo dabartinėje Šiaulių m. Sauliaus Sondeckio vardo konservatorijoje, dalyvavo respublikiniuose konkursuose, griežė miesto simfoniniame orkestre, su kuriuo koncertavo ne tik respublikoje, bet buvusios Sovietų Sąjungos miestuose. Būdamas studentu pradėjo muzikos mokytojo darbą Šiaulių XII vidurinėje mokykloje
1973 – 1978 m. dabartinės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas ir kamerinio ansamblio klasės iliustratorius. Specialybės dalykus studijavo profesoriaus, Lietuvos kvarteto altisto Jurgio Fledžinsko klasėje. Kamerinę muziką – prof. Donato Katkaus ir prof. Petro Kuncos klasėse. Būdamas studentu pradėjo solisto – altisto veiklą, koncertuodamas drauge su vargonininkais Bernardu Vasiliausku, Gediminu Kvikliu, Jūrate Landzbergyte, Vida Prekeryte, Živile ir Virginija Survilaitėmis. Baigdamas studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Didžiojoje salėje surengė solinį dviejų dalių alto muzikos koncertą.
Nuo 1974 – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas.
1982 m. pradėjo akademinį darbą dabartiniame Lietuvos edukologijos universitete. Šiuo metu yra šio universiteto profesorius ir jo įkurto kamerinės muzikos ansamblio „CREDO“ meno vadovas, su kuriuo koncertuoja didžiausiose Lietuvos salėse, Lenkijoje, Vokietijoje, dalyvauja Lietuvos radijo ir televizijos, Marijos radijo įrašuose.
1983 – 1985 metais Maskvos P. I. Čaikovskio vardo konservatorijos aspirantas prof. Fiodoro Družynino alto klasėje. Baigdamas studijas surengė solinį koncertą šios konservatorijos Kamerinės muzikos salėje.
Su 1993 metais įkurtu LNSO styginiu kvartetu „Musica camerta“ koncertavo beveik visose Europos šalyse, Japonijoje, Brazilijoje. Koncertai su šiuo kolektyvų vyksta ir šiuo metu.
Kaip solistas Remigijus Vitkauskas koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir drauge su „Ralhshtedter orchestra“ kameriniu orkestru Vokietijoje. 1994 įrašytas alto muzikos albumas "Romantic".
2000 – 2003 m. studijos dabartinio LEU doktorantūroje. 2003 m. apginta socialinių mokslų srities edukologijos krypties daktaro disertacija „Muzikos mokytojo profesinės savirealizacija: galimybės, prielaidos ir ypatumai.“
Nuo 2009 metų – styginių kvarteto „AKADEMJA“ altistas.
Remigijus Vitkauskas skaitė paskaitas Joensuu, Bergeno, Kopenhagos universitetuose, o Kanzaso universitete greta paskaitų vedė meistriškumo kursus. Lietuvoje profesorius skaito paskaitas ir Visuomenės sveikatos centruose.
R. Vitkauskas – keleto dešimčių mokslinių ir publicistinių straipsnių autorius, publikavęs tris mokymo priemones „Populiarių kūrinių aranžuotės instrumentiniam ansambliui“, skirtas kamerinės muzikos mylėtojams, 2012 m. išleistos monografijos „BENDRASIS MUZIKINIS UGDYMAS LIETUVOJE: RAIDA IR KRYPTYS. XX-XXI A. PRADŽIA“ autorius ir autorių grupės vadovas bei redaktorius.
Interesų ratas – muzikinis ugdymas ir instrumentinė muzika, IKT taikymas muzikos edukologijoje, dvasinių vertybių sklaida muzikiniame ugdyme, kultūrologija, tautinio identiteto raiškos ypatumai.
R. Vitkauskas pastoviai vadovauja bakalauro ir magistro darbams, aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, yra apdovanotas Kultūros ministro, Lietuvos Respublikos Seimo Kanclerio ir Pirmininko padėkos raštais bei medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.