Ugnė Liepa Žuklytė

Ugnė Liepa Žuklytė
Smuikininkė
2001-12-05
Gimtasis miestas: Vilnius, Lietuva
Biografija

Gimė 2001 metų gruodžio 5 dieną. Smuiku griežti pradėjo 2008 metų rugsėjį ( įstojusi į Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokyklos I klasę ).

2009 metai:
kovo mėnesį koncertavo LMTA Didžiojoje salėje;
gegužę grojo LMTA Vargonų salėje.

2010 metai:
kovo mėnesį tapo Nacionalinio B. Dvariono konkurso laureate, apdovanota  B.Dvariono mokyklos specialiu prizu už muzikinę perspektyvą;
kovo mėnesį užėmė pirmąją vietą I-ajame respublikiniame J. Urbos konkurse;
balandžio mėnesį Ugnė griežė Nacionalinėje filharmonijoje su Lietuvos kameriniu orkestru (dir. M. Pitrėnas);
birželio mėnesį užėmė I-ąją vietą III-ajame tarptautiniame konkurse „Gradus ad Parnassum“
lapkričio mėnesį tapo tarptautinio V. Radovičiaus konkurso laureate.
lapkričio mėnesį girežė Nacionalinėje filharmonijoje Didžiojo muzikų parado metu (jauniausia parado dalyvė);
gruodžio mėnesį grojo Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje su LNSO orkestro 70-čio Gala koncerte (dir. prof. J. Domarkas).
Taip pat 2010 metais Ugnė griežė S. Vainiūno namuose; M.K. Čiurlionio namuose; LMTA Mažojoje salėje; Šv. Kazimiero bažnyčioje (varg. Doc. R. Marcinkutė-Lesieur). Tais pačiais metais Ugnė Liepa gavo M.K.Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus padėką už mokyklos vardo garsinimą.

2011 metai:
Birželio mėnesį  Ugnė Liepa grojo su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru (dir. prof. J. Domarkas) Alytuje Dainavos festivalio atidarymo koncerte;
Spalio mėnesį Ugnė Liepa grojo Litexpo parodų rūmuose su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (dir. prof. D. Katkus);
Spalio mėnesį Ugnė Liepa užėmė I-ąją vietą  II-ajame respublikiniame J. Urbos stygininkų konkurse;
Gruodžio mėnesį du kartus grojo su LNSO (dir. prof. J. Domarkas) Nacionalinėje filharmonijoje - LPK metinės konferencijos koncerte bei  Naujametiniame koncerte. 

2012 metais:
Gegužės mėnesį Ugnė Liepa tapo IX tarptautinio B. Dvariono konkurso laureate, buvo apdovanota specialiu prizu už kūrybingą šiuolaikinio kompozitoriaus  kūrinio interpretaciją;
Gegužės mėnesį Ugnė Liepa koncertavo Šv. Kotrynos bažnyčioje su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (dir. D. Katkus);
Birželio mėnesį Ugnė Liepa vėl buvo apdovanota M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus padėka už mokyklos vardo garsinimą;
Nuo 2012 metų Ugnė Liepa globojama Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“. 

2013 metais:
Birželio mėnesį Ugnė grojo su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru (dir. prof. Juozas Domarkas) Alytuje Dainavos festivalio atidarymo koncerte;
Liepos mėnesį Ugnei Liepai suteiktas Karalienės Mortos premijos laureatės vardas;
Lapkričio mėnesį Ugnė laimėjo I-ą vietą III-iajame respublikiniame J. Urbos stygininkų konkurse bei buvo pripažinta geriausia viso konkurso atlikėja bei apdovanota specialiu prof. J.Urbos šeimos įsteigtu prizu ) dalyvių amžius iki 20 metų, Ugnei tuo metu buvo 11 metų);
Lapkričio mėnesį IV-ajame tarptautiniame V. Radovičiaus konkurse Ugnė Liepa laimėjo I-ąją vietą.

2014 metais:
Vasario pradžioje Lietuvos radijas transliavo specialiai Ugnei skirtą laidą:
Balandžio mėnesį Ugnė tapo XVIII Respublikinio B. Dvariono konkurso laureate;
Birželio mėnesį Ugnė grojo su Šv. Kristoforo orkestru;
Spalio 19 dieną Ugnė grojo solinį koncertą su Lietuvos Nacionaliniu Simfoniniu Orkestru (dir. Dainius Pavilionis). Koncertas unikalus tuo, kad Ugnei solinio koncerto metu buvo 12 metų (prisimenant J. Heifetzo bei J. Menuhino istorijas – jie irgi debiutavo soliniais koncertais 12 metų ir atliko tą patį koncertą). Grojo F. Mendelssohn‘o koncertą smuikui ir orkestrui e-moll;
Lapkričio 7 dieną Ugnė tą patį koncertą atliko su Kauno miesto simfoniniu orkestru Kauno filharmonijoje (dir. Prof. J. Domarkas).

2015 metais:
Kovo 27 dieną grojo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru;
Balandžio 30 dieną Ugnė grojo solo su LNSO (dir. D. Pavilionis) Rumšiškėse;
Lapkričio 12 dieną 2 koncertai su Klaipėdos kameriniu orkestru (vad. M. Bačkus). Dirigavo pati.
Gruodžio 11 dieną koncertavo su Kauno miesto simfoniniu orkestru (dir. M. Staškus).

2016 metais:
Vasario mėn. tapo XIX Respublikinio B. Dvariono konkurso laureate. Specialus prizas už geriausią virtuozinio kūrinio atlikimą;
Birželį dalyvavo tarptautiniame kamerinės muzikos projekte su Diuseldorfo R. Shumanno muzikos mokyklos auklėtiniais, spalio mėnesį vyks projekto pratęsimas Vokietijoje;
Birželį laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame konkurse „Gradus ad parnassum“;
Birželį tarptautiniame konkurse „Pearls of Baltic“ laimėjo 1-ąją vietą styginių kategorijoje, viso konkurso Grand Prix ir pripažinta talentingiausia viso konkurso dalyve. Pakviesta į tarptautinių konkursų Ispanijoje (2016 metais) ir Vokietijoje (2017 metais) II-us turus, pakviesta dalyvauti festivalyje Baden-Wurtembergo žemėje 2017 metais.

 Nuo 2012 metų Ugnė Liepa globojama M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Publikacijos

Jaunoji virtuozė Ugnė Liepa Žuklytė mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokytojos Rusnės Mataitytės klasėje. Nors Ugnei Liepai dar tik dvylika metų, ji jau yra pelniusi pirmąsias premijas Balio Dvariono, „Gradus ad Parnassum“, „Renaissance“, Jono Urbos ir Viktoro Radovičiaus jaunųjų muzikų konkursuose. Mažoji solistė yra griežusi su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo orkestrais. Nuo 2012 m. Ugnė Liepa globojama Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“, o 2013 m. tapo Karalienės Mortos premijos laureate.

Visai šeimai skirtame sekmadienio koncerte Ugnė Liepa kartu su dirigento Dainiaus Pavilionio vedamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru pagriežė Felixo Mendelssohno Koncertą smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64, bei Pablo Sarasate’s Introdukciją ir tarantelą.

Muzikologas Friedrichas Herzfeldas yra taip atsiliepęs apie F. Mendelssohno Koncertą smuikui: „Visi mūsų laikų virtuozai, grodami jį, susilaukia didelės sėkmės. Žinoma, jis neprilygsta Beethoveno ar Brahmso koncertams smuikui, tačiau nuoširdžios melodijos ir grakštus virtuoziškumas užtikrina sėkmę visose pasaulio koncertų salėse.“ Su šiuo opusu, būtent savo grakštumu, sužibėjo ir mažoji virtuozė. Norėčiau atkreipti dėmesį į Ugnės Liepos savotišką, kiek mocartišką artikuliaciją. Neretai trečiojoje šio koncerto smuikui dalyje smuikininkai dėl veržlaus tempo ir smulkių ritminių verčių pasažų yra priversti mąstyti „dideliais kąsniais“. Jie siekia nepertraukiamo legato ir dėlioja ilgas mintis minimaliai pagreitindami muzikinį judėjimą. Tačiau įdomu buvo tai, kad Ugnė Liepa pasitelkė girdėjimą frazėmis ir grakštumo bei šoklumo suteikiantį subtilųlegato–non legato derinį. Žinoma, visai nenoriu pasakyti, kad dėl tokių pasirinktų štrichų buvo suskaldyta ar kitaip pažeista muzikinė dramaturgija. Griežta, aiški frazuotė bei kiekvienos natos štricho įprasminimas Koncerto smuikui finale padėjo publikai pasinerti į „klausymąsi laike“ ir išvengti atskirų garsų gaudymo ausimis.

Pablo Sarasate Introdukcijos ir tarantelos interpretacija taip pat pasižymėjo šaltu protu. Taranteloje esančios ispaniškos aistros daugeliui smuikininkų keltų pagundą pasiduoti pavojingiems jausmų proveržiams. Charakteringi, tačiau labai sudėtingi ispaniški ritmai turi būti atliekami itin atsargiai. Ugnė Liepa ir vėl patraukė dėmesį savo precizika ir kiekvieno garso išklausymu. Vienas kitą keičiantys šelmiško greičio epizodai netapo vien tik pirštų mankšta. Nebuvo piktnaudžiauta ir perdėtu rubato. Ugnė Liepa siekė suvokti ir išgirsti tai, ką griežė. O ar tokie siekiai nėra talentingo muzikalumo požymiai?

 BRIGITA JURKONYTĖ, 
SIMFONINĖ KELIONĖ SU GALVOSŪKIAIS,
LNSO CIKLO „KONCERTAI VISAI ŠEIMAI“ ĮSPŪDŽIAI;
7MENO DIENOS NR. 37 (1098), 2014-10-24

 

Kauno miesto simfoninio orkestro dešimtmečio koncertuose ne tik scenos profesionalų atodangos, tačiau ir ateinančios jaunųjų talentų karto atradimai. Lapkričio 7 d., penktadienį Kauno valstybinės filharmonijos scenoje kūrybines pajėgas su Kauno miesto simfoniniu orkestru sujungs vienas įtakingiausių šalies dirigentų Juozas Domarkas bei dvylikametė smuikininkė, daugėlio konkursų laureatė Ugnė Liepa Žuklytė. 

Pasak Ugnės tėčio, šeimos gyvenimo ritmas Ugnei Liepai pradėjus groti labai pasikeitė. „Jaunojo muzikanto ugdyme dalyvauja tėvai, pedagogai ir vaikas, šiame trikampyje visos jo dalys turi darniai funkcionuoti kartu, todėl tėvų vaidmuo itin svarbus. Auginti gabų vaiką - iššūkis ir didelė atsakomybė tėvams, to niekur neišmoksi. Įtampą, pasiruošimus koncertams atperka klausytojų ovacijos, sekmės akimirkos. Tuomet jautiesi kurdamas istoriją. „ - dalijosi Ugnės tėtis Egidijus Suslavičius.
Jaunoji virtuozė Ugnė Liepa Žuklytė mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokytojos Rusnės Mataitytės klasėje. 2014 m. Ugnė tapo Respublikinio B. Dvariono konurso laureate, laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame muzikos festivalyje-konkurse „Reneissance". Birželio mėnėsį Ugnė grojo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Vasario 1 d. Lietuvos radijas transliavo laidą „Muzikinė dėžutė" pasakojančią apie Ugnę.
Spalio 19 d. Ugnė Liepa Žuklytė grojo savo solinį koncertą Vilniaus Filharmonijoje su LNSO (dir. D. Pavilionis). Koncerto idėją įkvėpė dvylikametės Ugnės Liepos muzikinis talentas bei asociacijos į analogiškus solinius dvylikamečių J. Heifetzo bei J. Menuhino koncertus su simfoniniais orkestrais. 
Iš viso Ugnė Liepa jau 6 kartus sėkmingai koncertavo su LNSO, 3 kartus su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru bei vieną kartą su LKO
Ugnė Liepa dalyvavo meistriškumo kursuose bei peržiūrose pas prof. P. Munteanu, prof. Z. Bronu, prof. B. Garlitskiu, baroko smuiko prof.D Rossi. Visi minėti profesoriai labai teigiamai įvertino Ugnės grojimą bei išreiškė viltį dirbti su Ugne ateityje.

KAUNO MIESTO SIMFONINIO ORKESTRO PUSLAPIAI
2014 METAI, KAUNAS

 

"MUZIKINĖ DĖŽUTĖ", pokalbis su Ugne Liepa Žuklyte ir jos tėveliais. 2014-02-01.
Klausytis čia

Nuotraukų galerijos