Vaidilos Klasika

Biografija

„Vaidilos klasika“ – tai analogų Lietuvoje neturinti organizacija, kurios svarbiausias tikslas – kuo platesnei klausytojų auditorijai pristatyti klasikinę muziką ir jos atlikėjus iš Lietuvos bei užsienio. Koncepcija įgyvendinama pasitelkiant novatorišką komunikaciją, tarptautinį pripažinimą pelniusius muzikus ir edukacinius projektus. Be to, išskirtinio dėmesio susilaukia jaunieji atlikėjai ir klausytojai.

Klasikinės muzikos koncertų sezonas Vaidilos teatre

2016 metų rudenį Vaidilos teatre pradėta klasikinės muzikos koncertų programa, užpildanti visą koncertinį sezoną. Vaidilos teatre koncertuoja tarptautinį pripažinimą pelnę klasikinės muzikos atlikėjai ir jaunieji talentai. „Vaidilos klasikos“ koncertai rengiami neogotikinėje XIX amžiuje pastatyto Vaidilos teatro salėje. Ji garsėja puikia akustika, idealiai tinkančia soliniams ir kamerinės muzikos koncertams.

Per pirmąjį „Vaidilos klasikos“ sezoną įspūdingus pasirodymus surengė Petras Geniušas, Virgilijus Noreika, Merūnas Vitulskis, choras „Brevis“, Ona Kolobovaitė ir Rafailas Karpis, choras „Ąžuoliukas“, Ieva Prudnikovaitė, svečiai iš užsienio Sergejus Malovas, Janas Krzysztofas Broja ir kitos klasikinės muzikos žvaigždės.

Išskirtinė koncertų organizavimo filosofija

„Vaidilos klasikos“ iniciatoriai rūpinasi glaudžiu kontaktu su publika. Dėl to pristatant atlikėjus ir jų programas organizuojamos nestandartinės reklamos kampanijos: rengiami gyvi pasirodymai ir susitikimai mieste, socialiniai eksperimentai, pasitelkiami novatoriški komunikacijos sprendimai, kuriama įsimenanti vizualinė medžiaga. Šį sezoną ji ypatinga, nes 2017 metų rudens ir žiemos koncertus pristatančiuose bukletuose ir lankstinukuose naudojami grafikės ir iliustratorės Kristinos Norvilaitės darbai.

Edukaciniai projektai ir jaunųjų talentų programa

Vienas iš „Vaidilos klasikos“ akcentų – jauni atlikėjai, todėl jų pasirodymus vienija „Jaunųjų „Vaidilos klasikos“ talentų“ programa. Per pirmąjį koncertinį sezoną scenoje pasirodė daugiau nei 10 perspektyvių Lietuvos atlikėjų. Jie buvo plačiai pristatomi pasitelkiant įvairias komunikacijos formas. Nuo 2017 metų bendradarbiaujama su bendrove „Baltic Optical Disc“, kuri per metus išleis net keturias jaunųjų muzikantų kompaktines plokšteles.