Vytautas Mikeliūnas

Vytautas Mikeliūnas
Vilniaus kolegija, lektorius
1958-02-18
Gimtasis miestas: Lietuva , Rokiškis
861238315
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2020-06-30
LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-881

Mokslinis laipsnis

Aukštasis išsilavinimas-pedagogo ir instrumentalisto (smuikininko) kvalifikacija.

Biografija

Smuikininkas ir aranžuotojas, žinomas akademinės muzikos atlikėjas: įvairių konkursų laureatas, ilgametis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertmeisteris. Šalia darbo akademinės muzikos kolektyvuose smuikininkas nuolat domėjosi džiazu. Dirbdamas orkestre, Vytautas Mikeliūnas inicijavo keletą orkestro projektų su džiazo muzikantais, aranžavo orkestrui džiazo kompozicijas. Džiazo scenoje debiutavęs 1981 m., smuikininkas nuolat balansavo tarp klasikos ir džiazo, tačiau pastaruoju metu atsidavė tik džiazui ir aranžuotėms. Vytautas Mikeliūnas vadovauja ir aranžuoja kolektyvui "Beduin String Quartet", groja su įvairiais šalies džiazo muzikantais. Jo muzikavime tyrinėjamos džiazo ir akademinės muzikos jungčių galimybės. Šalia kūrybinės Vytautas Mikeliūnas užsiima ir pedagogine veikla.

***

Smuikininkas Vytautas Mikeliūnas (g. 1958) aktyviai reiškiasi ne tik džiazo, bet ir akademinės muzikos srityse, jo džiazo projektuose ryški akademinės muzikos įtaka.

Vytautas Mikeliūnas baigė smuiko specialybę M. K. Čiurlionio meno mokykloje ir Lietuvos muzikos akademijoje, džiazo pagrindų mokėsi pas Vladimirą Čekasiną. Dar mokydamasis smuikininkas pasižymėjo įvairiuose akademiniuose konkursuose: 1971 m. tapo tarptautinio Jaroslavo Kociano smuikininkų konkurso laureatu, 1976 m. su M. K. Čiurlionio meno mokyklos styginių orkestru laimėjo Herberto von Karajano konkursą.

Po studijų, šalia darbo įvairiuose akademinės muzikos kolektyvuose, smuikininkas domėjosi džiazu. 1981 m. grojo su tuo metu itin populiariu Kęstučio Lušo ansambliu, 1982 m. tapo Vitebsko džiazo festivalio laureatu. Vėliau grojo su Lietuvos radijo ir televizijos Lengvosios muzikos orkestru.

Nuo 1995 m. Vytautas Mikeliūnas grojo Šv. Kristoforo kameriniame orkestre, buvo jo koncertmeisteris, su juo koncertavo daugelyje šalių. Dirbdamas orkestre, inicijavo keletą orkestro projektų su džiazo muzikantais: Vytautu Labučiu, Neda Malūnavičiūte, Gediminu Laurinavičiumi; aranžavo orkestrui džiazo kompozicijas. 1999 m. su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dalyvavo festivalyje "Jazz Fest Berlin". Pastaruoju metu daugiausia groja su klasikinio styginių kvarteto pavyzdžiu suburtu "Beduin String Quartet", atliekančiu džiazo kompozicijas, aranžuoja jam.

Nuolat balansavęs tarp klasikos ir džiazo, pastaruoju metu Vytautas Mikeliūnas aktyvesnis džiazo scenoje - groja su Lietuvos džiazo meistrais Arūnu Šlaustu, Skirmantu Sasnausku, Eugenijumi Kanevičiumi, Danieliumi Praspaliauskiu, Neda Malūnavičiūte, Vytautu Labučiu, vadovauja savo grupėms, kuria projektus.

Šalia kūrybinės Vytautas Mikeliūnas užimtas ir pedagogine veikla - nuo 2004 m. dėsto Vilniaus kolegijoje.

***

Gimiau 1958 metais  Rokiškio mieste. 1965 metais įstojau į M.K.Čiurlionio meno mokyklos smuiko specialybę (E.Bėkerienės klasę).1976 metais įstojau LTSR Valstybinę konservatoriją (prof.V Radovičiaus) smuiko klasę.Baigęs studijas,dirbau įvairiuose darbuose : LTSR Valst.radijo ir televizijos lengvosios muz. orkestre,Šv.Kristoforo kameriniame orkestre.Šiuo metu dirbu Vilniaus kolegijos menų fakultete,ritminės muzikos katedroje.Esu lektorius.(dėstau smuiko ir priv.fortepiono disciplinas)

Svarbiausi darbai

Jau besimokydamas M. K. Čiurlionio menų mokykloje
buvau tapęs dviejų tarptautinių konkursų laureatas (1971
metų Tarptautinis Kociano smuikų konkursas, II premija;
1976 metų Tarptautinio Herberto von Karajano orkestų
konkursas, I vieta). Istojęs į Lietuvos SSR konservatoriją
(prof. Viktoro Radovičiaus klasę) šalia akademinės muzikos
pradėjau domėtis džiazu ir kita populiaria muzika. Baigęs
aukštuosius mokslus (solisto, orkestro artisto ir pedagogo
kvalifikacijomis) pradėjau dirbti Lietuvos televizijos ir radijo
orkestre, kur atlikau nemažai solinių partijų. Vėliau, dirbdamas Šv. Kristoforo kameriniame orkestre,
neapsiribojau tik kamerine muzika, bet ir inspiravau daug daug džiazo koncertų kartu su D. Katkaus
orkestru. Taip pat esu pirmojo Vitebsko džiazo festivalio laureatas. Su kolegomis V. Labučiu, D.
Pulausku, A. Šlaustu esame įrašę nemažai CD diskų. Pats darau aranžuotes styginiams Amber ir
Beduin kvartetams, bei kitiems įvairiems sąstatams. Šiuo metu dirbu Vilniaus kolegijos Ritminės
muzikos katedroje, dėstau smuiko specialybę ir privalomąjį fortepijoną. Taip pat esu ,,BSM trio”,
,,Nepaklusniųjų” festivalio Nidoje narys. Koncertuoju su Juozu Erlicku, Sauliumi Petreikiu, Domantu
Razausku ir kitais menininkais.