Vytautas Pilibavičius

Vytautas  Pilibavičius
Trombonininkas, kompozitorius
1961-01-19
Gimtasis miestas: Šiauliai
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2022-02-07
LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-156

Biografija

Trombonininko, kompozitoriaus Vytauto Pilibavičiaus gyvenimo ir veiklos aprašymas

Vytautas Pilibavičius (g.1961m.Šiauliuose) baigė Šiaulių aukštesniąją muzikos mokyklą,1986m.Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) trombono ir pučiamųjų orkestro dirigento klasę, 1993m.kompozicijos klasę,1995 m.ten pat asistentūrą-stažuotę.1997m.stažavosi Kelno konservatorijoje.1982–1996 metais dirbo B.Dvariono muzikos mokyklos džiazo skyriuje ir grojo V. Čekasino įvairiuose kolektyvuose.Pasirodymas 1993 m. vykusiame tarptautiniame Kijevo šiuolaikinio džiazo festivalyje ir laureato vardo laimėjimas išgarsino atlikėją tarptautiniu mastu ir paskatino garsią visame pasaulyje Anglijos šiuolaikinės muzikos leidyklą LEO RECORDS 1995 m. išleisti jo albumą „Frontiers“. 1995 m. paragintas prof. Juliaus Juzeliūno, pradėjo reikštis kaip šiuolaikinės muzikos atlikėjas ir kompozitorius. Tais pačiais metais įkūrė šiuolaikinės muzikos ansamblį „Ex tempore“, su kuriuo koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, atlikdamas savo ir lietuvių kompozitorių šiuolaikinę muziką.Grojo ir koncertavo su Š.Nako šiuolaikinės muzikos ansambliu.

Jam kaip trombonininkui savo kūrinius parašė tokie Lietuvos kompozitoriai kaip O.Balakauskas, A.Martinaitis, V.Laurušas, Š.Nakas,S.Dikčiūtė,R.Merkelys ir kt.

V. Pilibavičiaus rūpesčiu buvo išleista lietuvių šiuolaikinių kompozitorių kūrybos rinktinė – CD „Lithuanian art music“. Kartu su pianistu Danieliu Krameriu sukurti ir į CD 1995 m. įrašyti džiazo projektai „Solo duo trio“, „Sing, sing, sing“ sėkmingai buvo pristatyti Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos salėje ir kituose Tarptautiniuose jazz festivaliuose.1996 m. O.Balakausko, B.Kutavičiaus, R.Merkelio muziką yra įrašęs į CD „3 Premieres“ kartu su trimitininku Markus Stockhausen, pianistu Petru Geniušu ir kameriniu choru „Aidija“.

2008–2011 m. vadovavo Šiaulių miesto pučiamųjų orkestrui. Buvo Vilniaus,Šiaulių konservatorijų ir Šiaulių universiteto dėstytojas, „London bridge ensemble“, „Moscow composers orchestra“ narys, „Rūdiškių brass band“ vadovas. Vadovaudamas Šiaulių m. pučiamųjų ir „Rūdiškių brass band“ orkestams su kolektyvais buvo ne kartą tapęs tarptautinių pučiamųjų orkestrų čempionatų , vykusių Panevėžyje, prizinių vietų D ir E kategorijose lamėtoju,kuriuose atliko ne tik žymiausių Europos šiuolaikinės muzikos kompozitorių,bet ir savo kūrinius.

Nuo 2011 m. dirba Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Reprezentaciniame pučiamųjų orkestre.Yra įvairių džiazo,šiuolaikinės ir sakralinės muzikos projektų iniciatorius, dalyvis, kompozitorius, kūrinių aranžuotojas, grojęs kartu su Asmik Grigorian, Vladimiru Tarasovu ir „Lithuanian Art Orchestra“, Marco Badini,Danil Kramer,Vladimir Miller,Sainkho Namtchylak,Markus Stockhausen,Itamar Borochov ir įvairiais kitais atlikėjais.V.Pilibavičius aktyviai reiškiasi kaip kompozitorius, kūrinių pučiamųjų ansambliams, orkestrui aranžuotojas, orkestruočių kūrėjas. 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos“ Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“ skambėjo jo kūrinys „Trombonų funky“, kurį atliko 40 trombonininkų.

2016 m. subūrė „Lietuvos trombonų projektą“, o nuo 2018 m. prie jo prisijungus etnomuzikologei, liaudies dainų atlikėjai Loretai Sungailienei, parengė liaudies dainų aranžuočių ir savo kūrybos kompozicijų programą bei rengia koncertus Lietuvoje ir užsienyje. 2018 m. rugsėjį sėkmingai pasirodyta tarptautiniuose džiazo festivaliuose Ukrainoje,Bulgarijoje,Rusijoj ir kt.Projekto „Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ programoje skamba originalios Vytauto Pilibavičiaus kompozicijos ir jo aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, šeimos, karo – dainos iš įvairių Lietuvos regionų. Kūriniuose dera jautri liaudies dainų poetika, vingri melodika ir moderni džiazo ir šiuolaikinės muzikos harmonija, autentiškai stilistikai artimas dainų atlikimas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos. Vytautas Pilibavičius: „Projekto kompozicijos įvairios savo stilistika, nuotaika, tai – folk, jazz ir šiuolaikinės muzikos sintezė. Iniciatorius ir „LAV – trio‘‘,kurioje groja kanklininkė Aistė Bružaitė ir folk vokalistė Loreta Sungailienė.Sukurtos Folk jazz programos pučiamųjų orkestrams ,,Trimitas‘‘ ir ,,VRM orkestras‘‘.Taip pat programa ,,VRM orkestrui‘‘ su folk muzikos atstove Rasa Serra naudojant ir elektroniką.V.Pilibavičius taip pat rašo muziką ir simfoniniam orkestrui,styginiams ir dainas įvairiems pop ir šiuolaikinės muzikos atlikėjams.

Koncertai

Vytauto Pilibavičiaus kūryba

Kūrybai budingas santykis su lietuvių liaudies muzika,savitas derinys su naujomis raiškos priemonėmis.Aranžuotos ir išplėtotos lietuvių liaudies dainos.Instrumentiniai kūriniai paremti šiuolaikinėmis priemonėmis.

Kūriniai:

"Simfonija‘‘ – simfoniniam orkestrui,diplominis darbas,atliktas Nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro,1993m.Pakartotinai atliktas 2000m.Bulgarijoje,Varnos šiuolaikinės muzikos festivalyje.

,,Rondo‘‘ -birbynei ir styginių kvartetui,1994m.

,,Trio 1‘‘ – trombonui,fortepijonui ir kontrabosui,1994m.,,Ex tempore‘‘

,,Trio 2‘‘ –trombonui,fortepijonui ir kontrabosui,1994m.,,Ex tempore‘‘

,,Monologas 1‘‘- trombonui solo,CD Lithuanian contempory music,1995m.

,,Dance Dancer‘‘ – trombonui,fortepijonui ir mušamiesiems,1995m.LEO LAB CD 016

,,Frontiers‘‘ – trombonui,fortepijonui ir mušamiesiems,1995m.LEO LAB CD 016

,,Duetas‘‘ – trombonui ir mušamiesiems,atliktas festivalyje ,,Jauna muzika‘‘,1996m.

,,Variacijos‘‘ – trombonui ir kameriniam styginių orkestrui,1999m.

,,Baltoji šviesa‘‘ – sopranui ir fortepijonui,žodž.L.Kazlauskaitės,daina,2000m.

,,Ten toli‘‘ – sopranui ir fortepijonui,žodž.L.Kazlauskaitės,daina,2000m.

,,Kelias‘‘ – sopranaui ir fortepijonui,žodž.L.Kazlauskaitės,daina,2000m.

,,Vaikų dainos‘‘ žodž.L.Kazlauskaitės,2001m.

‚,Telšių maršas‘‘ – pučiamųjų orkestrui,2001m.

,,Siuita‘‘ – trombonui ir fortepijonui,2002m.

,,Missa Solemnis‘‘ – pučiamųjų orkestrui ir mišriam chorui,2005m.

,,Šokiai‘‘ – pučiamųjų orkestrui,2007m.

,,Swing maršas‘‘ – pučiamųjų orkestrui,įsigytas Lietuvos liaudies kultūros centro,2008m.

,,Tema su variacijomis‘‘ – solo trimitui ir pučiamųjų orkestrui,Panevėžys,orkestrų čempionatas,2009m.

,,Evoliucija‘‘ – brass band,2011 m.

,,Sutartinė‘‘ – brass band,2013m.

,,Trombonų šokiai‘‘ – trombonų ansambliui ir mušamiesiems,Lithuanian trombone project,2015m.

,,Užteka teka‘‘ – trombonų ansambliui ir mušamiesiems,2015m.

,,Trombonų funky‘‘ – trombonų ansambliui ir mušamiesiems,2018m.Dainų šventė,Vario audra.

,,Čiuž čiužela‘‘ vokalui,trombonų ansambliui ir mušamiesiems,žodž.lietuvių liaudies,2019m.

,,Rago šokis‘‘ – solo lietuviškam ragui ir pučiamųjų orkestrui,2020m.iš programos puč.orkestrui,,Trimitas‘‘

,,Kas man supa‘‘ – solo vokalui,trombonui ir pučiamųjų orkestrui,žodž.liet.liaudies,2020m.

,,Oi neduok dyve‘‘ – vokalui ir pučiamųjų orkestrui,žodž.l.liaudies,2020m.

,,Pjovė lankoj šieną‘‘ – vokalui,ragui ir pučiamųjų orkestrui,žodž.l.liaudies,2020m.

,,Aš užeisiu an kalno‘‘ –vokalui ir pučiamųjų orkestrui,žodž.l.liaudies,2020m.

,,Pjaun bernelis lankoj šieną‘‘ – vokalui,trombonui ir puč.orkestrui,2020m.

,,Lioj sodai‘‘ – vokalui,trombonui,fortepijonui ir mušamiesiems,2021m.Lietuvos Prezidentūra Vasario 16d.minėjimas,transliacija per LRT.

,,Ei auga auga‘‘ – vokalui,trombonui,sintezatoriui ir pučiamųjų orkestrui,žodž.l.liaudies,2021m.

,,Anksti ryteli kėliau‘‘ – vokalui,ragui,sintezatoriui ir puč.orkestrui,žodž.l.liaidies,2021m.

,,Monologas 2‘‘ – trombonui solo,Medininkai,Valstybinis renginys,LRT transliacija,2021m.liepos 31d.

,,Oi an lauko žvakelė žybėjo‘‘- vokalui,kanklėms ir trombonui,2021m.

,,Trombone song N1‘‘ – trombonui ir kanklėms,2021m.

,,Trombone song N2‘‘ – trombonui ir fortepijonui.2021m.

,,Vakščiuo pana mariū vinges‘‘ – vokalui,trombonui ir kanklėms,žodž. l. liaudies, 2021m.