Renginiai

DŽIAZO NAKTYS: Mindaugas STUMBRAS (gitara) ir Marius ŠINKŪNAS (vibrafonas)

DŽIAZO NAKTYS: Mindaugas STUMBRAS (gitara) ir Marius ŠINKŪNAS (vibrafonas)

Vibrafono ir gitaros duetas – nekasdienis muzikinis reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Šie instrumentai drauge sukuria unikalų skambesį, praturtindami vienas kito spalvų paletę ir atverdami naujus garsinius klodus. Abu instrumentai savo prigimtimi yra soliniai, tačiau duete išryškėja unikalios jų savybės, ypač – netikėti tembrų sąskambiai. Programoje originalios atlikėjų kompozicijos, alsuojančios Lotynų Amerikos, flamenko ir moderniojo džiazo ritmais.  

2024-08-31
SERENADOS: Darius Mažintas, Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis (fortepijonas)

SERENADOS: Darius Mažintas, Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis (fortepijonas)

MUZIKA LAISVEI. Darius Mažintas (fortepijonas). Programoje F. Chopino ir M. K. Čiurlionio kūriniai; MUZIKINĖS IŠDAIGOS. Pianistų duetas Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis Programoje muzikinės fantazijos „Alla Rossini“, „Rondo“, „Barkarolė“, „Nuo Griego iki Tico-Tico“

2024-08-30
DŽIAZO NAKTYS: CinAmono duo

DŽIAZO NAKTYS: CinAmono duo

CinAmono yra teatrinės atmosferos, magiško ceremonialo, įtraukiantis, įdomus ir profesionalus kolektyvas, kurio kūrybinę šerdį sudaro Lauros Budreckytės ir Vyčio Nivinsko tandemas. Dažnai jų bendros kūrybos ašimi tampa poezija, reikalaujanti išskirtinio garsyno ir sugestijos. Ryškūs būviai, ypatingos melodijos ir plačios, prireikus lengvai prasiplečiančios erdvės improvizacijai. Kadangi tai yra tikras solistų ansamblis, temų plėtojimas išauga į turtingas monologų ir pokalbių serijas, papildomas padrąsinimo ir nuostabos emocijų ženklų iš publikos.

2024-08-10
SERENADOS: DIEVUI IR ARTIMUI

SERENADOS: DIEVUI IR ARTIMUI

Dalyvauja aktorė Nomeda Bėčiūtė, Regina Marozienė (kanklės), Kristianas Benediktas (tenoras), Olga Taškinaitė (fortrepijonas). Šis vakaras skirtas kiekvienam, neabejingam poetiniam žodžiui, muzikai bei visiems žmogiškiems jausmams. Muzikos ir žodžio žaismės suvirpintomis stygomis prabyla gyvenimo filosofija, atklystanti iš praeities gelmių, kirbinanti dabartį ir viltingai žiūrinti į ateitį...

2024-08-09
DŽIAZO NAKTYS: Dominykas Norkūnas ir Gediminas Stepanavičius

DŽIAZO NAKTYS: Dominykas Norkūnas ir Gediminas Stepanavičius

Improvizaciją ir eksperimentus muzikoje mėgstantys gitaristas Dominykas Norkūnas ir multiinstrumentalistas Gediminas Stepanavičius ir šį kartą ketina publiką nustebinti, sužavėti, gal net šokiruoti.  

2024-07-20
SERENADOS: Sit Anima Cantare / Tegul siela dainuoja

SERENADOS: Sit Anima Cantare / Tegul siela dainuoja

Šį „Serenadų“ vakarą skambės įspūdingi Simonos Liamo (sopranas) ir Noros Petročenko (mecosopranas) balsai. Fortepijonu skambins Birutė Asevičiūtė. Koncerto programoje išgirsite G. Rossini, W. A. Mozarto, C. Monteverdi, G. F. Händelio, G. Verdi, G. Mahlerio, R. Strausso, V. Bellini ir J. Offenbacho nuostabiausių operų fragmentus. Vakaras žada nuostabius įspūdžius, nes šie kompozitoriai žinomi ne tik dėl savo nepakartojamos muzikos, bet ir dėl gebėjimo perteikti giliausias žmogiškas emocijas bei sielos virpesius per balso grožį. 

2024-07-19
DŽIAZO NAKTYS: Neda MALŪNAVIČIŪTĖ ir Richardas BANYS

DŽIAZO NAKTYS: Neda MALŪNAVIČIŪTĖ ir Richardas BANYS

Jaunas, talentingas, 34-erių metų džiazo pianistas RICHARDAS BANYS ir jau daugiau nei 35 metų sceninę patirtį turinti dainininkė bei fleitininkė NEDA MALŪNAVIČIŪTĖ susitiko prieš dešimt metų. Abu yra džiazo trio NEDA/ LABUTIS/BANYS nariai. Tačiau abu atlikėjai mielai neria ir į kitokio žanro muziką – jie groja ne tik džiazo standartus, bet ir autorinę muziką, bei lietuvių autorių dainas, yra puikūs laiko patikrintų kūrinių interpretatoriai. „SAVAIP“ - tai Nedos ir Richardo išskirtinis bruožas. Labai gerai jausdami vienas kito nuotaikas ir emocinę būseną, Neda ir Richardas muzikuoja tarsi „vienu alsavimu“. Juos jungia graži muzikinė bendrystė, jie kalba ta pačia muzikos kalba. Jų koncertuose gali justi beprotiškai daug žaismės ir virtuoziškų improvizacijų, emocijų lavina į garsų pasaulį įtraukia ir klausytoją.

2024-07-06
SERENADOS: Paulius Anderssonas (fortepijonas)

SERENADOS: Paulius Anderssonas (fortepijonas)

Liepos 5 dieną, penktadienį, 22 valandą MUZIKOS SVETAINĖJE Paulius Anderssonas surengs solinį rečitalį, kuris neabejotinai turėtų atkreipti melomanų dėmesį. Koncerte jis atliks ambicingą programą – penkis (iš dvylikos) žymaus XIX amžiaus vengrų kompozitoriaus ir pianisto Ferenco Liszto „Transcendentinius etiudus“. Jie dar vadinami „Aukščiausio atlikimo meistriškumo etiudais“. Tai F. Liszto sukurtas etiudų ciklas, kurį jis paskyrė savo mokytojui Carlui Czerny, žinomam etiudų kūrėjui. Sakoma, kad šis Liszto ciklas yra jo meninės vizijos kvintesencija. Koncerte taip pat skambės J. S. Bacho ir J. Haydno kūriniai fortepijonui.

2024-07-05
DŽIAZO NAKTYS: Egidijus BUOŽIS

DŽIAZO NAKTYS: Egidijus BUOŽIS

Egidijus Buožis - Lietuvos džiazo pianistas, kompozitorius, prodiuseris, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo studijų profesorius. E. Buožio repertuaras platus: nuo gerai žinomų džiazo standartų iki originalių šiuolaikinio džiazo kompozicijų, kuriose naudojami be-bop, hard-bop, cool, fusion, etnodžiazo ir acid-jazz elementai. Egidijus Buožis įtrauktas į Gineso rekordų knygą už ilgiausiai pasaulyje (72 min.) spontaniškai atliktą džiazo kompoziciją. Ji buvo atlikta 2015 m. balandžio 9 d. Valdovų rūmuose Vilniuje.

2024-06-22
SERENADOS: O SOLE MIO / TU MANO SAULĖ

SERENADOS: O SOLE MIO / TU MANO SAULĖ

Šį vakarą Muzikos svetainėje šėls VDU Muzikos akademijos profesorių Sabinos MARTINAITYTĖS ir Audronės EITMANAVIČIŪTĖS studentai, tarptautinių konkursų laureatai Deimantė BAČIULYTĖ, Emilija BAGDONAITĖ, Liepa DABRIŠKAITĖ, Paulius KATILIAVAS, Ugnė STRAŽNICKAITĖ, Ieva VAIVADAITĖ ir ansamblis DU SU PUSE TENORO (vadovas prof. Algirdas Janutas): Ervinas JASEVIČIUS, Ignas ŠČESNULEVIČIUS, Liudvikas SUVOROVAS, Domas SAULEVIČIUS ir Salomėja PETRONYTĖ. Visam šėlsmui vadovaus pianistės prof. Audronė EITMANAVIČIŪTĖ ir Gražina ZALATORIENĖ.

2024-06-21
NESSUN DORMA... NIEKAS NEMIEGA... Festivalis

NESSUN DORMA... NIEKAS NEMIEGA... Festivalis

Nakties koncertų-maratonų festivalis. 2024 metų birželį–rugsėjį vyks 5 nakties koncertų-maratonų festivalis NESSUN DORMA... Kas antrą savaitę naktimis iš penktadienio į šeštadienį nuo 22 iki 6 valandos ryto Muzikos svetainėje (Gedimino pr. 32-2) vyks 4 seansų maratonas. Kiekvieną renginio naktį nuo 22 valandos skambės „Serenados“ (akademinė muzika), nuo 24 valandos – „Džiazo naktys“, o nuo 2 valandos bus rodoma medijų opera „Rigoletas“ lietuvių ir italų kalbomis (du seansai).

2024-06-21
NESSUN DORMA / NIEKAS NEMIEGA Impresijų naktis

NESSUN DORMA / NIEKAS NEMIEGA Impresijų naktis

Tarptautinis koncertas-maratonas "Impresijų naktis" KULTŪROS NAKTIES programoje. Dalyvauja iš visos Lietuvos, Latvijos, Kinijos, Meksios ir Ukrainos atlikėjai. Kamerinėje „Muzikos svetainės“ aplinkoje skambės populiariausi lietuvių ir pasaulio kompozitorių kūriniai. 

2024-06-07
Jaunųjų pianistų koncertas

Jaunųjų pianistų koncertas

Profesorių Veronikos Vitaitės ir Aleksandros Žvirblytės bei Pauliaus Anderssono Tarptautinių konkursų laureatų Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivių ir LMTA studentų koncertas.

2024-05-27

Renginių kategorijos

Kalendorius