Artūras Novikas IŠEIK Į KIEMĄ

Artūras Novikas IŠEIK Į KIEMĄ
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
A. Vienuolio g. 1, Vilnius LT-01104
12:00
2016-05-22
Sekmadienis
Kaina 7.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

VŠĮ Jaunimo miuziklo teatras
Kamerinė salė 
Edukacinis miuziklas visai šeimai
Libreto autorė Severina Špakovska
Režisierė Eglė Kižaitė
Kostiumių dailininkė Janina Zibireva
Vaidina: Rūta Žibaitytė, Paulina Simutytė, Gintarė Kulikauskytė, Jovita Skardžiūtė, Danguolė Petrikaitė, Severina Špakovska, Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė, Zigmantas Baranauskas, Aidas Barkauskas, Tomas Alenčikas, Danas Kamarauskas, Jurgis Marčėnas
Groja: Mantas Meškerys (bosinė gitara), Dovydas Stoškus (mušamieji)

Kur pažvelgsi, šiukšlės mėtos, 
Kur tik eisi – netvarka, 
O ar mes kuo nors čia dėti? 
Gal gi keiskime kažką?

Tokiu šūkiu vadovaujasi Jaunimo miuziklo teatro edukacinio miuziklo šeimai „Išeik į kiemą” personažai. Ne tik vaikai, bet ir suaugę, pamiršę rodyti gerą pavyzdį, kartais nusižengia motinos gamtos dėsniams ir žaloja jos sveikatą šiukšlėmis. Miuziklu siekiama atkreipti jaunųjų žiūrovų dėmesį į opias gamtos užterštumo problemas, gyvuojančias jų pačių bendrame kieme, kuriame kiekvienas mėgsta žaisti, išdykauti, dalintis paslaptimis ir slėptis nuo nenorimo pietų miego.
„Išeik į kiemą” pasakoja, kaip vieną dieną pelytės Zitos bei jos draugų kieme pradeda siausti šiukšlių uraganas ir žaidimai praranda smagumą. Vaikai ne puola aiškintis, kas dėl to kaltas, o suvieniję jėgas pasiryžta gelbėti savo kiemą, tiksliau, savo mažą pasaulį nuo viską naikinančios šiukšlių audros. Jaunieji kūrėjai pabrėžia, jog, ištikus bėdai, svarbiausias dalykas – darnus problemos sprendimas, atsakingumas už save patį ir aplinką, o ne kaltų ieškojimas. Drauge bėdos sprendžiasi greičiau ir žymiai lengviau! 
Miuziklo misija – ugdyti atsakomybę už savo padarytus arba, atvirkščiai, nepadarytus veiksmus, nes kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už pasaulį, kuriame gyvename, žemę, kuria vaikštome, ir kiemą, kuriame žaidžiame. Šis kūrinys kviečia suprasti, kad tai, kas vyksta dabar visada turi pasekmių ateityje (tiek teigiamų, tiek neigiamų). 
Miuziklo kūrybinė komanda, siekdama kalbėti su jaunaisiais žiūrovams jiems suprantama kalba, kūrinyje sujungė miuziklo žanrą ir šiuolaikinę gatvės kultūrą. Be to, “Išeik į kiemą” pristatomas skate-park’o erdvėje, labiau priimtinoje jaunimui nei formalūs teatro koridoriai. Skate – park’o rampos šiame miuzikle tampa spektaklio dekoracijomis, dėl ko išvengiama naujų dekoracijų, kurios galėtų tapti ateities atliekomis, gamybos.
Miuziklas skirtas 4-9 metų jauniesiems žiūrovams ir juos lydintiems šeimos nariams.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius