Česlovas Milošas: Neaprėpiama žemė

Česlovas Milošas: Neaprėpiama žemė
,
16:00
2014-06-29
Sekmadienis
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

„Esu išgelbėtas,

nes amžinai ir dieviškai nustebęs“, –

Česlovas Milošas.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

2014 m. biržellio 29 d. 16 val.

 

Poetinė-muzikinė kelionė per neaprėpiamą Česlovo Milošo kūrybos žemę,

apmąstant kūrėjo likimą, ilgintis grožio ir gilesnių prasmių.

Pagrindinė programos idėja atliepia ,,sūnaus sugrįžimo‘‘ temą, vystomą tiek giluminėje plotmėje –

per tekstus, muziką, dainas, tiek vizualioje –

per mizanscenas, scenografijos fragmentus, kostiumus...

Renginys yra  muzikinio-literatūrinio salono dvasios – romantiškas, informatyvus, emocionalus, dialogiškas.

Atlikėjai:

VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ, aktorė

PETRAS VENSLOVAS, aktorius

RITA PREIKŠAITĖ, mecosopranas

ŠVIESĖ ČEPLIAUSKAITĖ, fortepijonas

 

Virginija Kochanskytė – talentinga aktorė, skaitovė, režisierė su įvairių sričių menininkais nuolat įgyvendinanti originalius kamerinius projektus. Pristatomų muzikinių-literatūrinių projektų maršrutai driekiasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Aktorė yra pelniusi apdovanojimus už vaidmenis teatre bei poetinius skaitymus. Paskirta UNICEF Geros valios ambasadore Lietuvoje.

Petras Venslovas – ilgametis Kauno dramos teatro aktorius, kurio kūrybinėje biografijoje – per dvi dešimtis pagrindinių vaidmenų, sukurtų Kauno dramos teatro ir kitose scenose, keli darbai lietuvių ir latvių kine. Tai – lyriškomis, tragiškomis, komiškomis spalvomis žėrintys vaidmenys, kurių galerijoje rasime Vydūną ir kunigaikštį Myškiną, Juozo Grušo ir Sauliaus Šaltenio pjesių personažus. Menininko portretą papildo poezijos skaitymai – jo įtaigų žemą balsą gerai pažįsta Lietuvos miestų ir miestelių publika. P. Venslovas devynetą metų vadovavo savo įkurtam ansambliui „Ainiai“. 2002 m. įsteigė VšĮ „Teatro projektai“, kurios spektaklis „Idioto mišios“ pagal F. Dostojevskį žavėjo publiką ir kritikus tarptautiniuose festivaliuose.

Rita Preikšaitė – Kauno muzikinio teatro solistė. Ji sukūrė įsimintinus vaidmenis G. Verdi, G. Puccini, P. Mascagni, Ch. Gunot, F. Flotovo, P. Čaikovskio operose bei F. Leháro, P. Abrahamo, J. Strausso ir kitų kompozitorių operetėse. Dainininkė apdovanota „Orfėjo“ prizu už geriausią sezono vaidmenį Kauno muzikiniame teatre (Marija R. Rodgerso miuzikle „Muzikos garsai“), taip pat – Meno kūrėjų asociacijos diplomu bei „Fortūnos“ prizu už Karmen vaidmenį G. Bizet operoje „Karmen“. R. Preikšaitė koncertavo JAV, Bahamų salose. Dažnai kviečiama dainuoti įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir Europos šalyse. Solistės repertuare daug lietuvių kompozitorių kūrinių, o jos repertuaro diapazonas – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Įsimintini G.B. Pergolesi „Stabat Mater“ ir A. Vivaldi „Gloria“ (su Lietuvos ir Kauno kameriniais orkestrais) bei G. Verdi „Requiem“ (su Olandijos choru ir Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestru) atlikimai.

Šviesė Čepliauskaitė 1992 m. baigė studijas, o 1994 m. – asistentūrą-stažuotę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. J. Karnavičiaus kl.), vėliau studijavo F. Chopino muzikos akademijoje Varšuvoje (prof. B.Hesse-Bukowska kl.). 2000 m. baigė LMTA meno aspirantūrą. Taip pat tobulinosi tarptautiniuose prof. A. Queffélec ir prof. A. Coheno meistriškumo kursuose Emblsaide (Didžioji Britanija) bei prof. B. Ringeisseno kursuose Veimare (Vokietija). Atlikėja sėkmingai pasirodė tarptautiniuose pianistų konkursuose: J. Vituolo Rygoje (Latvija, 1989),  M. Canals Barselonoje (Ispanija, 1992), F. Chopino Getingene ir Darmštate (Vokietija, 1995, 1996), K. Szymanowskio Lodzėje (Lenkija, 1997).  Š. Čepliauskaitė koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Japonijoje, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose. Pianistė ne kartą grojo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Lietuvoje bei Tomsko kameriniu orkestru Lenkijoje.

 

Programoje Czeslawo Miloszo kūryba:

Iš knygos ,,Pakelės šunytis“.

Iš novelių ,,Vaikiškumas“, ,,Nevyriška“, ,,Poezijos lytis“.

Iš knygos ,,Rinktiniai eilėraščiai“:

            ,,Berniukas“, ,,Tie balsai“, ,,Į paukščio giesmę krantuos Potomako“,  ,,Tak malo“ (,,Nedaug“), ,,Mittelbergheim“, ,,Daug miegu“, ,,Ditirambas“, ,,Kažkokia vietovė“, ,,Tai myliu“, ,,Praėjusių laikų damų skundas“,

,,Gdzie wschodzi slonce i kędy zapoda“ (,,Kur pateka saulė ir kur nusileidžia“),

,,Laiškas“, Pastovumas‘, ,,Ars poetica?“, ,,Rok 1911”, (,,1911 metai”), ,,Šeteniuose”.

 

Iš lenkų kalbos vertė:

Vyt. Jarutis, A.Grybauskas, L.Giraitis, S. Geda, V.Ališauskas, H. Radauskas, T. Venclova, Alg. Kalėda, R. Rastauskas.

 

Programos muzikiniai kūriniai:

Fr. Chopin. Preliudas, op. 28, nr. 4 e-moll

Fr. Chopin. Valsas, op. Posth. e-moll

Fr. Chopin. Preliudas, op. 28, nr. 7 a-moll

G. Gershwin. Preliudas, nr. 2, nr. 3

R. Schuman. Intermezzo, op. 39, nr. 2

R. Schuman. ,,Iš tolimų kraštų”, op. 15, nr. 1

R. Schuman. ,,Svajonė”, op. , 15, nr. 7

E. Curtis. Non ti scordar di me” (Nepamiršk manęs)

,,Rūta žalioji” (harm. l. l. d.)

A. Lara. ,,Granada”

J.S. Bach. Arija ,,Quia respexit...“ iš Magnificat

 

 

 

http://www.ambravox.lt/skaityti-placiau-6/lt/neaprepiama-zeme-69.html

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Beethovenui 250
Traviata