''Crepuscolo muzika tarp sutemų ir aušros XVI ir XVII amžiuose'' Ansamblis ''Morgaine''

''Crepuscolo muzika tarp sutemų ir aušros XVI ir XVII amžiuose'' Ansamblis ''Morgaine''
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija
P. Butlerienės g. 3, Marijampolė LT-68306
18:00
2021-10-30
Šeštadienis
Kaina 5.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Ši programa nagrinėja įvairius šviesos, prieblandos ir tamsos atspalvius. Jos trijose dalyse „Vakaras“, „Naktis“ ir „Rytas“ skambės Johann Schop, Jacob van Eyck, Jan Pieterszoon Sweelinck, Verdelot, Nicola Matteis, Dario Castello, Biaggio Marini ir kitų autorių kūriniai.

Ansamblis „Morgaine“ (Vokietija, Lietuva):
Mirjam-Luise Münzel – išilginės fleitos
Alina Rotaru – klavesinas
Darius Stabinskas – barokinė violončelė

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ susibūrė 2016 m. Pasirinkdami ne visada įprastas muzikines formas, atlikėjai tiria reformacijos ir kontrreformacijos įtaką Europos muzikos raidai, pristatyto Europos muzikinį paveldą Lietuvoje, taip pat skleidžia negausų mūsų šalies XVI-XVII a. muzikinį palikimą Europos koncertų salėse ir festivaliuose. Nors ansamblyje tik vienas lietuvis, užsienio scenose kolektyvas atstovauja Lietuvai.

Mirjam-Luise Münzel studijavo išilgines fleitas Brėmene (prof. Han Tol), Sevilijoje (prof. Vivente Parrilla) ir Londone (prof. Ian Wilson, Karel van Steenhoven ir Robert Ehrlich). Ji yra tarptautinio Biagio Marini konkurso Neuburge (Vokietija) nugalėtoja. Tarp savo solinių rečitalių, ji dažnai pasirodo su garsiais kolektyvais tokiais kaip „King's Consort“, „Feinstein Ensemble“, „Flautadors“, „Early Opera Company“ ir kt.. Atlikėjos vadovaujamas ansamblis „Lux Musicae London“ yra dažnas prestižinių koncertinių salių „Blackheath Halls“, „St Martin in the fields“, „St George's Hanover Square“, „King's Place“ ir „Wigmore Hall“ svečias. Pastaruoju metu ji dėsto Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje Londone, veda meistriškumo kursus.

Alina Rotaru, gimusi ir užaugusi Bukarešte, 1999 m. pradėjo mokytis klavesino Duisburge (prof. Siegbert Rampe ir Wolfgang Kostujak), vėliau studijas tęsė Brėmene (prof. Carsten Lohff ir Detlef Bratschke) ir Amsterdame (prof. Bob van Asperen). Dabar reziduojanti Vilniuje, klavesinininkė kritikų vertinama kaip labai artistiška, ekspresyvi ir techniškai nepriekaištinga atlikėja, yra įvardinama kaip viena ryškiausių šių laikų senosios muzikos interpretatorių. Atlikėja dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, bendradarbiauja su garsiais Europos senosios muzikos atlikėjais. Ji gausiai rengia solinius koncertus ir meistriškumo kursus Europoje ir už jos ribų, nuo 2006 m. dėsto Brėmeno Menų universitete. Jos solinės kompaktinės plokštelės palankiai įvertintos spaudoje, o jų interpretacija ne kartą apibūdinta kaip „sensacinga“ ir „ypač rekomenduotina“.

Darius Stabinskas – violončelininkas, violininkas ir muzikos tyrinėtojas, studijavo violončelę Lietuvos muzikos akademijoje (prof. Rimanto Armono klasė), violą da gamba ir senosios muzikos teoriją „Scuola civica di musica“ Milane, Italijoje (prof. Roberto Gini, Diego Fratelli ir Edoardo Bellotti). Jis bendradarbiauja su įvairiais Europos senosios muzikos atlikėjais ir kolektyvais, yra kviečiamas dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Atlikėjas parengė ir įgyvendino gausybę senosios muzikos programų, didžiulį dėmesį skirdamas Lietuvos senojo muzikos paveldo puoselėjimui, iš užmaršties prikėlė daugybę mūsų valstybei svarbių ir dar niekada neskambėjusių muzikos opusų. Nuo 2003 m. jis yra senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“, nuo 2006 m. – konsorto „Brevis“ meno vadovas.

Bilietų kaina renginio vietoje: 5 eurai, su nuolaida 3,5 eurai
Bilietus platina BILIETAI.LT

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Marijampolės savivaldybė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius