GRAND TRIO VILNIUS

GRAND TRIO VILNIUS
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
19:00
2023-08-02
Trečiadienis
Kaina 15.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

GRAND TRIO VILNIUS

Dalia Kuznecovaitė (smuikas),
Davidas Geringas (violončelė),
Petras Geniušas (fortepijonas)

Programoje: Frederico Mompou, Arnoldo Schönbergo, Johanneo Brahmso kūriniai

„Grand Trio Vilnius“ – violončelininkas ir dirigentas Dadvidas Geringas, pianistas Petras Geniušas ir smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto primarijė Dalia Kuznecovaitė – kartu pradėjo muzikuoti 2021 m. Trio ypatingą dėmesį skiria itin retai Lietuvoje bei užsienyje skambantiems opusams. 2022 m. kolektyvas įrašė abu Johanneso Brahmso sekstetus (T. Kirchnerio perdirbinys fortepijoniniam trio), surengė ne vieną koncertą, kuriame skambėjo Anatolijaus Šenderovo, Broniaus Kutavičiaus, Fausto Latėno ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai. Artimiausiuose ansamblio planuose – koncertai Lietuvos, Vokietijos, Italijos koncertų salėse.

Lietuvoje gimęs violončelės virtuozas Davidas Geringas priklauso šiuolaikiniam pasaulio klasikinės muzikos elitui. Neįtikėtinai platus repertuaras, apimantis laikotarpį nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos, liudija nepaprastą atlikėjo smalsumą, ypatingą techninę meistrystę ir vidinį lankstumą. Intelektualumas, stilistinis įvairiapusiškumas, intuityvus melodijos ir tonų pajautimas pelnė muzikui ypatingą pagarbą ir pripažinimą visame pasaulyje. 1970 m. laimėtas aukso medalis tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse tuomet 24-erių violončelininkui, mylimiausiam legendinio Mstislavo Rostropovičiaus mokiniui, atvėrė garsiausių pasaulio koncertų salių duris. Nuo 2000 m. D. Geringas vis dažniau pasirodo ir kaip dirigentas. Davido Geringo nuopelnai yra įvertinti daugybe apdovanojimų, taip pat ir Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Tarp Lietuvos atlikėjų Petras Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius, koncertuoja su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais. Jo scenos partneriais yra buvę M. Rostropovičius, Y. Menuhinas, R. Katilius, A. Kniazevas, D. Geringas, V. Noreika. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per siauras: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Įgimtas smalsumas skatina jį nenuilstamai plėsti savo muzikinį akiratį – nuo anglų virginizmo ir įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir P. Geniušo klasikinio muzikavimo praktiką. Šalia išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui, tai, matyt, yra viena vertingiausių šio pianisto savybių. Petras Geniušas – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Dalia Kuznecovaitė – viena ryškiausių šių dienų Lietuvos smuikininkių, daugelio tarptautinių ir šalies konkursų laureatė. Tarptautinį pripažinimą pelnė iškovojusi aukso medalį prestižiniame H. Szeryngo konkurse Meksikoje (2008) ir tapusi J. Brahmso konkurso laureate (Austrija, 2008).
D. Kuznecovaitė nuolat koncertuoja kaip solistė su daugeliu orkestrų: simfoniniais orkestrais „Deutsche Radio“, „Norddeutsche Philarmonie“ (Vokietija), Bretanės simfoniniu orkestru (Prancūzija), Karintijos simfoniniu orkestru (Austrija), Kalgario simfoniniu orkestru (Kanada), Kataro filharmonijos simfoniniu orkestru, simfoniniu orkestru „Languedoc Roussillon“ (Prancuzija), Ščecino simfoniniu orkestru (Lenkija), Meksikos valstybiniu ir Meksikos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, Monterėjaus simfoniniu orkestru (Meksika), Kijevo filharmonijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kt. Nuo 2015 m. gruodžio smuikininkė yra Valstybinio Vilniaus kvarteto primarijė.

Susiję nariai

Petras Geniušas

Petras Geniušas

Pianistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, tarptautinių konkursų laureatas, LMTA profesorius

Davidas Geringas

Davidas Geringas

Violončelininkas, profesorius, LMS Garbės narys

Dalia Kuznecovaitė

Dalia Kuznecovaitė

Smuikininkė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius