IV Vilniaus fortepijono muzikos festivalis: Festivalio pradžios koncertas

IV Vilniaus fortepijono muzikos festivalis: Festivalio pradžios koncertas
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Aušros vartų g. 5, Vilnius
19:00
2015-11-14
Šeštadienis
Kaina 10.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Atlikėjai

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistė MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)

Dirigentas STEFAN LANO

Programa

MAURICE RAVEL – „Juokdario daina“ (Alborada del gracioso) orkestrui
BÉLA BARTÓK – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 3, Sz 119 / BB 127
SERGEJ RACHMANINOV – Simfonija Nr. 2 e-moll, op. 27

2009-ųjų rudenį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje buvo surengtas pirmas Vilniaus fortepijono muzikos festivalis, įsiliejęs į Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio iškilmes. 2011 m. festivalis buvo skirtas vengrų kompozitoriaus Ferenco Liszto kūrybai ir lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms. 2013 m. gražia tradicija tapęs renginys pristatė koncertų ciklą „Mūzų palytėtos“ ir pagerbė dabarties lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio 80-metį. Šiųmetis festivalis tema „Tandemai“ ypač dosnus – įvyks net septyni koncertai.

Festivalio pradžios koncerte pasirodys pianistė Mūza Rubackytė ir maestro Stefanas Lano. Šie menininkai jau daugelį metų rengia bendras programas visame pasaulyje, 2014 m. jie drauge su Urugvajaus simfoniniu orkestru koncertavo Montevidėjuje, su Tiranos miesto operos orkestru pasirodė Albanijoje, 2013 m. su Mendozos simfoniniu kolektyvu Argentinoje atliko Chopino Pirmąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Šį vakarą M. Rubackytė paskambins Bartóko Trečiąjį koncertą, kurį kompozitorius sukūrė paskutiniais gyvenimo metais Niujorke, o premjera įvyko jau po jo mirties. Kūriniui būdingas paprastumas ir giedra nuotaika, regis, visai priešingi įprastai aštriam, kampuotam Bartóko muzikos skambesiui.

Bus atliktos dvi simfoninės partitūros. Tai nuotaikingoji Ravelio „Juokdario daina“ – rytinė serenada (XV a. tokie kūriniai skambėdavo po kilmingų ispanų langais per religines ar kitas reikšmingas šventes) bei Rachmaninovo Antroji simfonija, parašyta didžiausio kūrybinio pakilimo laikotarpiu, kuriam būdingas emocinis veržlumas, jaunatviškas tikėjimas svajonių išsipildymu, nepaprastas melodingumas.

Susiję nariai

Mūza Rubackytė

Mūza Rubackytė

Pianistė, tarptautinių konkursų laureatė, LMTA profesorė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius