KARILIONO MUZIKOS KONCERTAS

KARILIONO MUZIKOS KONCERTAS
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
17:30
2017-07-29
Šeštadienis

Liepos 29 d., šeštadienis, 17. 30 val. Kneipo terapijos parkas
(prie Birštono kurhauzo, B. Sruogos g. 2)

KARILIONO MUZIKOS KONCERTAS

J. S. Bacho, S. C. Fosterio, J. Naujalio, R. Žigaičio ir K. A. Karaškos kūriniai

KAZIMIERAS ARVYDAS KARAŠKA (elektroninis karilionas). Koncerte dalyvauja ROBERTAS BEINARIS (obojus) ir VERONIKA GIRININKAITĖ (elektroninis karilionas). Kūrybinės grupės „Varpai.LT“ vadovas Saulius Stulpinas
 

Alytiškis inžinierius konstruktorius Saulius Stulpinas, daugiau nei 25 metus dirbantis su varpais, bokšto laikrodžiais, kurantais, sukūrė elektroninį kariliono analogą. Šiuo instrumentu galima išgauti 61 varpo garsus. „Tikras karilionas – labai brangus muzikos instrumentas, dėl to mažai kieno įperkamas, o elektroninė jo versija kainuoja 100 kartų mažiau“, – sako S. Stulpinas, pridurdamas, kad elektroniniu 61 klavišo instrumentu galima groti bet kokius karilionui skirtus kūrinius. Programą atliks karilionininkai Kazimieras Arvydas Karaška ir Veronika Girininkaitė, obojininkas Robertas Beinaris. Skambės K. A. Karaškos, taip pat jo karilionui aranžuoti J. S. Bacho, S. C. Fosterio, J. Naujalio ir R. Žigaičio kūriniai. Renginyje dalyvaus ir instrumento kūrėjas, kūrybinės grupės „Varpai.LT“ vadovas Saulius Stulpinas.

Kazimieras Arvydas Karaška – muzikologas, kampanologas. 1964 m. baigė Panevėžio muzikos technikumą (fortepijono klasę), 1969 m. – Lietuvos valstybinę konservatoriją (muzikos teorijos klasę). 1966–1976 m. (su pertraukomis) studijavo kompoziciją J. Juzeliūno klasėje. 1973–1976 m. tobulinosi Leningrado teatro, muzikos ir kinematografijos institute.

Lietuvoje ir užsienyje paskelbė menotyros, muzikos instrumentologijos monografijų, studijų, parengė kitų leidinių. Skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose. Parengė radijo ir televizijos laidų, parašė dviejų dokumentinių filmų scenarijus ir juos režisavo. Sukūrė muzikos ir grafikos kūrinių.

Esmingai išplėtė lietuvių etninių muzikos instrumentų sistematiką. Rekonstravo reliktinių muzikos instrumentų Lietuvos ir užsienio muziejams, ansambliams.

1976–2002 m. vadovavo folkloro ansamblių „Ratilio“, „Dijūta“ instrumentinėms grupėms, Skriaudžių kanklių ir kt. ansambliams.

1953–1958 m. su varpininko B. Stasiūno šeima skambindavo Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros varpais. Nuo 1996 m. kūrybinės grupės „Varpai.LT“ kampanologas, akustikas.

Nuo 2014 m. Lietuvoje ir užsienyje koncertuoja elektroniniu karilionu.

Vienas Lietuvos kampanologų draugijos steigėjų, jos valdybos narys.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius