KARMEN

KARMEN
Kauno valstybinis muzikinis teatras
Laisvės al. 91, Kaunas LT-44297
18:00
2017-01-05
Ketvirtadienis
Kaina 7.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Režisierius - KĘSTUTIS S. JAKŠTAS
Muzikos vadovas ir dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS
Scenografas - GINTARAS MAKAREVIČIUS
Kostiumų ir grimo dailininkė - KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Šviesų dailininkas - AUDRIUS JANKAUSKAS
Choreografai - DAINIUS BERVINGIS ir GINTARAS VISOCKIS

 Frank Wildhorn, Norman Allen ir Jack Murphy miuziklas „Karmen“ pasakoja šiuolaikinę istoriją, paremtą puikiai žinoma Prospero Mérimée  novele, kurią labiausiai išgarsino tuo pačiu pavadinimu sukurta G.Bizet opera. Tačiau šie minėti kūriniai davė miuziklo autoriams tik pagrindinių istorijos veikėjų charakteristikas ir siužeto esmę. Naujame miuzikle pagrindinių veikėjų tarpusavio santykiai, raida kreipiama gerokai nūdienai artimesne linkme, veiksmas vyksta mūsų dienomis, tad ir pasakojimo kontekstas labiau artimas ir suvokiamas.
Karmen čia yra modernaus cirko, garsėjančio unikaliai drąsiais triukais, artistė. Karmen pateisina savam vardui priskirtas savybes - nesuvokiamą drąsą, gyvenimo džiaugsmo troškimą ir beatodairišką tikslo siekimą.. Tai atsispindi ir veržlioje, dramatiškoje muzikinėje medžiagoje, įdomiai supintose siužeto linijose. Šalia pagrindinio Karmen, Chosė, Garsija trikampio miuzikle persipina dar vienas trikampis - Chosė, Katarina ir naujas veikėjas - Katarinos tėvas. Pastarasis yra miesto, kuriame vyksta veiksmas, meras, kuris ne tik siejamas su akivaizdžia kriminaline aplinka, bet yra tiesiog pagrindinis tokios veiklos reiškėjas.
Miuzikle garsioji Karmen istorija įgauna netikėtų posūkių, kuriuos lemia kūrėjų siekis suteikti žinomai dramai šiuolaikiškumo.

Miuziklo muzika tampriai siejama su flamenko muzikos ir šokio tradicijomis, todėl repeticijų procese su artistais dirbo šio unikalaus ispanų folkloro specialistai lietuviai: šokėja Beata Molytėdainininkė Brigita Bublytė ir gitaristas Andrius Masilionis, jie vedė folkloro meno meistriškumo pamokas, padėjo ruošti vaidmenis, kuriuose herojų charakteriams atsiskleisti bus plačiai naudojama flamenko šokio ir dainavimo maniera.

Susiję nariai

Giedrius Prunskus

Giedrius Prunskus

Dainininkas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros lektorius, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokytojas

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Beethovenui 250
Traviata