„Koncertas trims smuikams“

„Koncertas trims smuikams“
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Aušros vartų g. 5, Vilnius
19:00
2018-09-22
Šeštadienis
Kaina 30.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

2018 m. rugsėjo 22 d., šeštadienis, 19.00

Filharmonijos Didžiojoje salėje , Vilnius

Atlikėjai

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas, solistas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV (smuikas)

Solistai:

DŽERALDAS BIDVA

RUSNĖ MATAITYTĖ (smuikai)

KRISTINA MILLER (fortepijonas)

Programa

FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll, MWV O4
ALFRED SCHNITTKE – „Senovinio stiliaus siuita“ (V. Spivakovo orkestruotė)
OLLI MUSTONEN – Koncertas trims smuikams ir orkestrui

Lietuvos kamerinis orkestras pradeda naują sezoną ir kartu su meno vadovu, smuikininku ir dirigentu Sergejumi Krylovu savo pagrindinėje scenoje pateikia įvairią ir turiningą programą.

Kiti vakaro solistai – smuikininkai Džeraldas Bidva ir Rusnė Mataitytė. Dž. Bidva yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, dažnai koncertuoja kaip solistas ir su įvairiais kameriniais ansambliais, kviečiamas į tokius prestižinius festivalius kaip Zalcburgo, Lokenhauzo, Gštado, „Les muséiques“ Bazelyje ir kiti. R. Mataitytė yra pasirodžiusi „Wiener Konzerthaus“, „Carnegie Hall“, „St. John’s Smith Square“ koncertų salėse. Ji – fortepijoninio trio „Kaskados“ narė. Kompozitoriai O. Balakauskas, A. Martinaitis ir S. Harrison R. Mataitytei dedikavo koncertus smuikui, juos ji atliko su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais.

Vokietijoje gyvenanti pianistė Kristina Miller yra Sankt Peterburgo, Miuncheno ir Vienos konservatorijų auklėtinė. Nuo 12 metų ji koncertuoja Europoje, JAV, Australijoje ir Pietų Amerikoje, pasirodo su „Berliner Camerata“, Valstybinės Sankt Peterburgo kapelos simfoniniu orkestru ir kitais kolektyvais.

Koncerto pradžioje skambės Felixo Mendelssohno-Bartholdy Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll, MWV O4: kompozitorius jį parašė būdamas 13 metų, ir šis opusas tik patvirtina jo ankstyvos kūrybos meistriškumą. Tai visiškai brandus, įspūdingas kūrinys, kuriame akivaizdi J. S. Bacho įtaka jaunajam Mendelssohnui – tiek solinių instrumentų, tiek orkestro partijose.

1972 m. Alfredas Schnittke sukūrė „Senovinio stiliaus siuitą“ smuikui ir fortepijonui, kurioje susipynė rusų, žydų, amerikiečių muzikos tradicijos, paįvairintos praeities atspalviais. Paties A. Schnittke’s žodžiais – jis nutiesė tiltą tarp rimtosios ir lengvosios muzikos. Keistu „postšostakovičiaus“ braižu pasižyminti kompozicija kupina tapybinių, net kinematografinių įvaizdžių. Koncerte bus atliekama V. Spivakovo orkestruotė.

Suomių pianistas, dirigentas ir kompozitorius Olli Mustonenas koncertuoja su garsiausiais pasaulio orkestrais – Berlyno, Londono, Los Andželo filharmonijų, Čikagos, Klivlando, Filadelfijos simfoniniais, „Royal Concertgebouw“ ir kitais. Jo kūryboje susijungia neoklasikinis, neobarokinis, romantinis ir minimalistinis stiliai. Didžiausios įtakos jo kūrybai turėjo I. Stravinskio, O. Respighi ir B. Martinů muzika. Koncertą trims smuikams ir orkestrui O. Mustonenas parašė 1998 metais.

Bilietų kainos

10, 15, 20, 30 Eur

 

Susiję nariai

Rusnė Mataitytė

Rusnė Mataitytė

Smuikininkė, tarptautinių konkursų laureatė, LMTA docentė, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja, fortepijoninio trio “Kaskados” narė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Traviata
Davido Geringo meistriškumo kursai