Mozartas ir džiazas

Mozartas ir džiazas
Klaipėdos koncertų salė
Šiaulių g 36, Klaipėda
18:30
2020-02-05
Trečiadienis
Kaina 15.20 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Mozartas ir džiazas 
Liepojos simfoninis orkestras (Latvija)
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Dirigentas Guntis Kuzma
Solistai: Gints Pabērzs (saksofonas), Edvīns Ozols (bosinė gitara), Artis Orubs (mušamieji)

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Edvard Grieg, Eddie Sauter

 

Į Klaipėdą sugrįžta Liepojos simfoninis orkestras, šįkart diriguojamas Gunčio Kuzmos ir parengęs specialią koncertinę programą, kurioje klasikinė muzika ir simfoninio orkestro skambesys praturtinamas džiazo improvizacijomis. Prie orkestro šioje programoje prisijungs trys pripažinimą pelnę Latvijos džiazo muzikantai – saksofonininkas Gintas Pabērzis, kontrabosininkas Edvinas Ozolas ir perkusininkas Artis Orubas.

1962-aisiais pasirodė populiaraus svingo eros kompozitoriaus ir aranžuotojo Eddie Sauterio albumas „Focus“, kurį užsakė ir drauge su klasikos atlikėjais įrašė vienas žymiausių amerikiečių „vėsiojo džiazo“ atstovų, saksofonininkas Stanas Getzas. Septynios albume įrašytos kompozicijos – tai septynių skirtingų nuotaikų vėrinys ir ypač sėkmingas dviejų skirtingų žanrų – komponuotos ir improvizacinės muzikos – lydinys. Trečiosios srovės džiazas čia įgyja gilesnę meninę plotmę, o sukomponuota muzika pagyvinama improvizacijomis ir prisodrinama kibirkščiuojančiomis emocijomis.
Programoje taip pat skambės Wolfgango Amadejaus Mozarto ir Edvardo Griego kūriniai. Programą parengęs dirigentas Guntis Kuzma pasakoja: „Nuo pat vaikystės Mozartas man buvo vienas mėgstamiausių kompozitorių. Jo Divertismentas – puikus rafinuotos muzikinės pramogos pavyzdys. Mozarto muzikoje įkūnytos emocijos artimos ir Griego pasaulėjautai, tad jo siuita „Iš Holbergo laikų“, dedikuota aštraus sąmojo nestokojusiam norvegų-danų rašytojui, satyrų kūrėjui Ludwigui Holbergui, puikiai dera šioje programoje. Mūsų taip pat laukia nepaprastai malonus bendradarbiavimas su trimis geriausiais savo srities latvių džiazo atlikėjais. Ginčio Pabērzio improvizaciniai gebėjimai ir išsyk atpažįstamas skambesys, Edvīno Ozolo aistringas muzikavimas ir Arčio Orubo fenomenalus virtuoziškumas suteiks ligšiol negirdėtų spalvų Eddie Sauterio muzikai ir žymiajam Stano Getzo albumui “Focus”.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius