Netikėtas kontraboso ir fortepijono duetas skleis elegišką nuotaiką Užutrakyje

Netikėtas kontraboso ir fortepijono duetas skleis elegišką nuotaiką Užutrakyje
,
19:00
2014-07-31
Ketvirtadienis
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Kontrabosininkas D.  Bagurskas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. V. Sereikos klasėje, dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos rengė  D. McTieras ir M. Jelinekas. Nuo 2000 m. iki 2010 m. dirbo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu. Šiuo metu yra Lietuvos kamerinio orkestro artistas.   

                                                                        
Kaip solistas ir kamerinių programų dalyvis D. Bagurskas surengė pasirodymų su įvairiais Lietuvos bei užsienio kolektyvais ir atlikėjais. Kontrabosininkas pirmą kartą Lietuvoje atliko N. Rota Koncertinį divertismentą kontrabosui ir orkestrui, G. Bryars Koncertą kontrabosui, vyrų chorui ir orkestrui ,,Atsisveikinimas su Sankt Peterburgu“, D. Bottesini ,,Gran Duo Concertante“ smuikui ir kontrabosui bei Koncertą kontrabosui ir orkestrui Nr.2. 2009 m. dalyvavo ,,Unisef“ organizuojamame labdaros koncerte ,,Pasaulio klasikos genijai“. Pastarajame atliko C. Saint-Saenso ,,Žvėrių karnavalą“ su J. Rachlinu, I. Golanu, R. H. Joo, A. Igudesmanu, B. Adrianovu, L. Poweriu ir skaitovo vaidmenį atlikusiu R. Mooru. Nuo 2012 m. dirba pedagoginį darbą Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

D. Bagurskas groja Gasparo da Salo (XVI a. gyvenusio italų meistro) kontraboso kopija, kurią 1995 m. pagamino vokiečių meistras Horstas Grunertas.

Indrė  Baikštytė yra daugelio šalies ir tarptautinių solo bei pianistų-koncertmeisterių konkursų   Kanadoje, Rumunijoje laureatė, 2000 m. ir 2005 m.  buvo pripažinta geriausia pianistų-koncertmeisterių konkurse Lietuvoje. 2002 m. su smuikininke R. Lipinaityte  pelnė antrą premiją Švedijos kamerinių duetų konkurse, o 2004 m. jai įteikta pirmoji premija Ukrainos konkurse-festivalyje „XXI amžiaus menas“. Tarptautinių konkursų nugalėtojos, laureatės vardus I. Baikštytė yra pelniusi ir kaip fortepijoninio trio „FortVio“ narė. 

Indrė Baikštytė – garsios Lietuvos muzikų šeimos atstovė. Senelis – kompozitorius Eduardas Balsys, motina –  pianistė Dalia Balsytė. Pianistės grojimo maniera ir temperamentinga, ir pasižyminti dideliu meistriškumu. I. Baikštytė  koncertuoja Lietuvoje bei daugelyje pasaulio šalių.

Užutrakio dvaro rūmai, koncerto pradžia 19 val.

Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt, juos taip pat galima įsigyti valandą prieš renginį. Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ generalinis rėmėjas – bendrovė „E energija“, rėmėjai – Trakų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Festivalį rengia VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai ir Rūdiškių muzikos mokykla. Festivalio svetainė www.uzutrakiovakarai.lt
 

Nuotraukoje: kontrabosininkas D. Bagurskas ir pianistė I. Baikštytė koncertuos festivalyje „Užutrakio vakarai“.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Traviata