„Orkestro ir fagoto metamorfozės“

„Orkestro ir fagoto metamorfozės“
Valdovų rūmai
Katedros a. 4, Vilnius LT-LT-01143
19:00
2019-02-09
Šeštadienis
Kaina 20.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Vasario 9 d., šeštadienį, 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje

„Orkestro ir fagoto metamorfozės“

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistas GUILHAUME SANTANA (fagotas)

Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS

Programa: ONUTĖ NARBUTAITĖ – „Was There a Butterfly?“ („Ten buvo drugelis?“); JOSEPH HAYDN – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 2 G-dur (Guilhaumeʼo Santanos transkripcija fagotui); HENRI TOMASI – Koncertas fagotui ir kameriniam orkestrui; RICHARD STRAUSS – „Metamorfozės“, TrV 290

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuoja žinomas fagotininkas iš Prancūzijos Guilhaume’as Santana. Gimęs Tulūzoje, G. Santana studijavo Hanoveryje ir Karajano akademijoje Berlyne, yra pelnęs Mendelssohno prizą. Jau daugiau kaip dešimtmetį jis yra svarbiausias Mozarto orkestro (MO), Vokietijos radijo filharmonijos ir Liucernos festivalio orkestrų fagotininkas, taip pat kviestinis pagrindinis Berlyno filharmonijos, Amsterdamo karališkojo „Concertgebouw“ ir Europos kamerinio orkestrų fagotininkas. Kaip solistas koncertavo su daugeliu pasaulio kolektyvų, diriguojant tokiems dirigentams kaip Caudio Abbado, Karelas Markas Chichonas ir Mirga Gražinytė-Tyla. Fagotininko įrašus išleido žinomos kompanijos „Deutsche Grammophon“ ir „Claves“.

Vakaro programoje skambės koncertai fagotui ir orkestrui, kuriuos įrašęs solistas ketina išleisti naują savo kompaktinę plokštelę. Greta koncertų fagotui, Lietuvos kamerinis orkestras pateikia subtilią Onutės Narbutaitės muzikinę drobę „Was There a Butterfly?“ („Ten buvo drugelis?“), Lietuvoje pirmą kartą Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atliktą2014 m. festivalyje „Gaida“, o pasaulinė kūrinio premjera įvyko daugiau nei pusmečiu anksčiau Suomijoje, grojo Ostrobotnijos kamerinis orkestras, kurio užsakymu tas kūrinys ir parašytas. Koncerte taip pat išgirsime gilaus lyrizmo ir apmąstymų persmelktas Richardo Strausso „Metamorfozes“ styginiams.

Programai diriguoja Lietuvos scenoje vis dažniau matomas talentingas dirigentas Vilmantas Kaliūnas – Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas, buvęs Sarluiso (Vokietija) apskrities simfoninio orkestro meno vadovas, dirbęs su tokiais orkestrais kaip „Berlyner Sinfonietta“, Sarbriukeno „Collegium Instrumentale“, „Thüringen Philharmonie Gotha“, „Jenaer Philharmonie“, Bulgarijos „Pazardjik Symphony Orchestra“ ir kt., koncertuojantis su ARD konkursų jaunaisiais laureatais ir solistais, tarp kurių buvo ir Guilhaume’as Santana.

Bilietai – 10, 15, 20 Eur

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Prenumeruokite „Muzikos barus“!