Orkestro muzikos koncertas „Kai solo griežia kontrabosas“

Orkestro muzikos koncertas „Kai solo griežia kontrabosas“
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Aušros vartų g. 5, Vilnius
19:00
2017-12-02
Šeštadienis
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Gruodžio 2 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas
„Kai solo griežia kontrabosas“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Solistas DONATAS BAGURSKAS (kontrabosas)
Dirigentas KAI BUMANN

Programa:
ARMANDO TROVAJOLI – Siuita kontrabosui ir orkestrui „Sconcerto“ (skiriama kompozitoriaus 100-mečiui); FRANZ SCHUBERT – Simfonija Nr. 9 C-dur („Didžioji“), D. 944

Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur

Sunku įsivaizduoti, kad toks įspūdingas ir milžiniškas instrumentas kaip kontrabosas gali suvaidinti pagrindinį vaidmenį ir atlikti solo partiją? O gal gero muzikanto valdomas kiekvienas instrumentas gali prabilti kone stebuklingai? Anot muzikos kritikų, Donato Bagursko rankose kontrabosas skamba subtiliai ir švelniai. Tuo klausytojai netruks įsitikinti šio šeštadienio simfoninės muzikos koncerte Nacionalinėje filharmonijoje, kur su ne pirmą kartą Lietuvoje viešinčio maestro Kai Bumanno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) lietuvių atlikėjas pagrieš XX a. kompozitoriaus Armando Trovajoli Siuitą kontrabosui ir orkestrui „Sconcerto“.

Priminsime, kad kontrabosininkas Donatas Bagurskas, baigęs Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją, mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). 2000–2010 m. dirbo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu, šiuo metu yra Lietuvos kamerinio orkestro narys. Kaip solistas ir kamerinių programų dalyvis, D. Bagurskas pasirodė su įvairiais mūsų šalies kolektyvais ir atlikėjais, koncertavo su Vilniaus festivalio orkestru. Jis nuolat bendradarbiauja su Čiurlionio ir „Chordos“ styginių kvartetais, yra ansamblio „4 Tango“ narys, dalyvauja senovinės muzikos projektuose su Baltijos šalių baroko orkestru bei Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“. D. Bagurskas groja italų meistro Gasparo da Salo kontraboso kopija, kurią 1995 m. pagamino vokiečių meistras Horstas Grünertas.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje D. Bagursko pirmą kartą atliekama Armando Trovajoli siuita skiriama italų kompozitoriaus gimimo šimtmečiui. Laikomas vienu universaliausių ir eklektiškiausių savo kartos muzikantų, Trovajoli vienodai reiškėsi įvairiose muzikos srityse. Šv. Cecilijos konservatorijoje Romoje jis su pagyrimu (cum laude) baigė fortepijono atlikėjo studijas, tuo pat metu ėmėsi muzikos kompozicijos, mokėsi pas Angelo Francesco Lavagniną, vėliau tapusį artimu kompozitoriaus bičiuliu ir bendradarbiu, išmokiusį jį kinematografijos paslapčių. Taip pat Trovajoli studijavo Sienos akademijoje, o aistringai pasinėręs į džiazo muzikos pasaulį tapo vienu ryškiausių Italijos džiazo atlikėjų. Yra parašęs apie tris šimtus garso takelių kino filmams.

Akademinės muzikos pasaulyje Trovajoli bene geriausiai žinomas kaip kompozitorius, savo bičiuliui, italų kontrabosininkui bei pedagogui Franco Petracchi sukūręs keturių dalių siuitą „Sconcerto“. Kūrinys pirmą kartą nuskambėjo Šv. Cecilijos akademijoje, diriguojant Danielui Orenui, solo partiją griežė Petracchi.

Trovajoli siuita LNSO vakaro programoje derės su Franzo Schuberto muzika, antroje koncerto dalyje skambės paskutinė baigta šio kompozitoriaus Devintoji simfonija (Dešimtoji taip ir liko nebaigta). Šį kūrinį Schubertas parašė 1828 m., tačiau dešimtmetį veikalas išgulėjo pamirštas ir pirmą kartą buvo atliktas Felixo Mendelssohno-Bartholdy iniciatyva 1839-aisiais. Devintajai simfonijai būdingas nepaprastas melodijų grožis, poetinių vaizdų įtaiga, jos garsais siekiama atspindėti Austrijos gamtą, liaudies legendas ir „miško romantikos“ poeziją.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius