Povilas Syrrist-Gelgota: tarp Norvegijos ir Lietuvos

Povilas Syrrist-Gelgota: tarp Norvegijos ir Lietuvos
Muzikos svetainė
Gedimino pr. 32-2, Vilnius 01104
18:00
2022-10-03
Pirmadienis
Kaina 15.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Norvegijoje gyvenantis, dainuojantis altininkas bei kompozitorius Povilas Syrrist-Gelgota kviečia į koncertą, kurio metu turėsite retą progą išgirsti unikalią, spalvingą bei svajingą programą altui ir balsui, sklidiną norvegų ir lietuvių liaudies muzikos intonacijų.

Programoje – Norvegijos bei Lietuvos kompozitorių kūriniai, kurie buvo sukurti specialiai Povilui Syrrist-Gelgotai bei paties atlikėjo romantiška kūryba

***

Jau daugiau kaip du dešimtmečius Povilas Syrrist-Gelgota gyvena žmonos gimtinėje Norvegijoje, sostinės Oslo apylinkėse. Kadaise trumpas violončelininkės Toril Syrrist apsilankymas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur ji dalyvavo tarptautiniame projekte, nulėmė tolesnius abiejų jaunuolių gyvenimo vingius. Įsiplieskusi meilė paskatino Toril magistrantūros studijas LMTA (tada ji puikiai išmoko kalbėti lietuviškai), prof. Silvijos Sondeckienės klasėje. Povilas po bakalauro studijų LMTA, prof. Petro Radzevičiaus klasėje, tęsė mokslus Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje, stažavosi Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje, o vėliau kartu su žmona persikelė gyventi į Norvegiją. Oslo muzikos akademijoje T. Syrrist-Gelgota magistrantūros studijas tęsė prof. Trulso Mørko klasėje, o P. Syrrist-Gelgota – pas žymų altininką Larsą Andersą Tomterį.

Po studijų muzikantams nusišypsojo sėkmė – abu jie tapo Oslo filharmonijos orkestro nariais. Pasaulyje pripažintame kolektyve atlikėjams sudarytos palankios meninės saviraiškos galimybės, jie turi pakankamai laisvo laiko soliniams, kamerinės muzikos ar kitokiems projektams. P. Syrrist-Gelgota šią galimybę itin vertina ir išnaudoja kiek įmanoma produktyviau. Altininko teigimu, jo profesinio gyvenimo kokybę lemia ne gaunamas atlygis, bet muzikinių idėjų įgyvendinimas.

P. Syrrist-Gelgotos inicijuojami kamerinės muzikos projektai išsiskiria netradicinėmis ansamblių sudėtimis bei originaliomis lietuvių ir norvegų liaudies muzikos interpretacijomis, kurias altininkas papildo savo balsu. Kad ir koks įvairus būtų repertuaras, Povilo nuomone, svarbu muziką atlikti kokybiškai.

Plačiau su Povilu galima susipažinti paskaičius šį straipsnį:
www.muzikusajunga.lt/naujiena/povilas-syrrist-gelgota-noriu-kad-mano-muzika-butu-reikalinga

Koncertų įrašai Youtube:
youtube.com/playlist?list=PL5gydmQPqMRfz4llNa5agL0K8ke8KiHHe

 

Susiję nariai

Povilas Syrrist-Gelgota

Povilas Syrrist-Gelgota

Koncertuojantis altininkas, dainininkas,kompozitorius, pedagogas

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius