Sezono pradžios koncertas

Sezono pradžios koncertas
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Aušros vartų g. 5, Vilnius
19:00
2018-09-14
Penktadienis
Kaina 40.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

2018 m. rugsėjo 14 d., penktadienis, 19.00

Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius

Atlikėjai

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistai:

GIOVANNI SOLLIMA (violončelė)

GLEB PYŠNIAK (violončelė)

Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa

AARON COPLAND – Siuita „Apalačų pavasaris“ („Appalachian Spring“)
GIOVANNI SOLLIMA – Koncertas violončelei ir orkestrui „Liaudies pasakos“ („Folktales“)
GIOVANNI SOLLIMA – „Violončelės, vibrato!“ dviem violončelėms ir styginiams („Violoncelles, vibrez!“)
KRISTINA VASILIAUSKAITĖ – „Simfonetė“

Nacionalinė filharmonija tradiciškai savo naują koncertų sezoną pradeda simfoninės muzikos vakaru. Šį kartą su maestro Modesto Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru griežia svečias iš Italijos – violončelininkas Giovanni Sollima, tęsiantis muzikų šeimos tradiciją. Aukščiausiu įvertinimu baigęs muzikos studijas Palerme, jis išvyko mokytis į Štutgartą bei Zalcburgą. Šis italų menininkas bendradarbiavo su garsiausiais pasaulio muzikais, tarp kurių – Yo-Yo Ma, Riccardo Muti, Claudio Abbado, Martha Argerich, Giuseppe Sinopoli ir daugelis kitų. Tačiau vien griežimu Sollima neapsiriboja ir imasi kūrėjo plunksnos, rašo nuotaikingą džiazo, minimalistinei stilistikai artimą muziką, jo garso takeliai skamba režisierių Peterio Greenaway’aus, Carloso Sauros, Johno Turturro filmuose ar Roberto Wilsono, Peterio Steino ir kitų statomuose spektakliuose.

Vilniaus filharmonijos klausytojai netruks susipažinti su Giovanni Sollimos kūryba – violončelininkas pagrieš savo paties Koncertą violončelei ir orkestrui „Liaudies pasakos“. O griežiant jo kompoziciją dviem violončelėms, prie italų atlikėjo prisidės lietuvių violončelininkas Glebas Pyšniakas. Šis jaunosios kartos muzikantas, baigęs B. Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, studijavo Vienos muzikos ir vaizduojamojo meno universitete pas legendinę violončelės atlikėją ir pedagogę Nataliją Gutman, meistriškumo taip pat sėmėsi iš Yo-Yo Ma, M. Rostropovičiaus, H. Schiffo ir S. Sondeckienės,  koncertavo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Maskvos konservatorijos Didžioji, Vienos „Musikverein“ ir miesto rotušė, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir kt.

Maestro Modesto Pitrėno sumanymu, simfoninės muzikos koncertai 2018-aisiais savaip įprasmina Nepriklausomybės šimtmečio minėjimą, todėl kiekvienoje programoje yra vienokia ar kitokia siejančioji gija. Sezono pradžios koncerte tai – lietuvių kompozitorės Kristinos Vasiliauskaitės, kurios muzikai būdingas faktūros skaidrumas, diatoninės dermės, romantiško emocionalumo persmelkta melodika, subtili simfoninė partitūra „Simfonetė“.

Susiję nariai

Modestas Pitrėnas

Modestas Pitrėnas

Dirigentas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Traviata
Davido Geringo meistriškumo kursai