Smuiko virtuozas Sergej Malov

Smuiko virtuozas Sergej Malov
Kauno valstybinė filharmonija
L. Sapiegos g. 5, Kaunas LT-44252
18:00
2017-11-28
Antradienis
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

SMUIKO VIRTUOZAS SERGEJ MALOV
Indrė Baikštytė (fortepijonas)

Koncerto programa:

Johann Sebastian Bach · Adagio
Eugène Ysaÿe· Sonata nr. 1 (Joseph Szigeti)
Béla Bartók · Rumuniški šokiai smuikui ir fortepijonui
Eugène Ysaÿe· Sonata nr. 2 (Jacques Thibaud)
Gabriel Fauré · Lopšinė smuikui ir fortepijonui
Eugène Ysaÿe· Sonata nr. 3 (Georges Enesco)
Georges Enesco · Koncertinė pjesė altui ir fortepijonui
Eugène Ysaÿe· Sonata nr. 4 (Fritz Kreisler)
Fritz Kreisler · Vienos kapričas smuikui ir fortepijonui
Eugène Ysaÿe· Sonata nr. 5 (Mathieu Crickboom)
Camille Saint-Säens, Eugène Ysaÿe · Kapričas pagal valso formos etiudą
Eugène Ysaÿe· Sonata nr. 6 (Manuel Quiroga)
Pablo de Sarasate · Habanera smuikui ir fortepijonui

SERGEJ MALOV 

Šį Leningrade 1983 metais gimusį atlikėją vadinti smuikininku būtų netikslu, nes Sergejus Malovas puikiai groja dar trimis styginiais instrumentais. Muzikų šeimoje išaugęs virtuozas baigė studijas Zalcburgo „Mozarteum“ ir Hannso Eislerio vardo Aukštojoje muzikos mokykloje Berlyne. Tarptautiniuose konkursuose jį lydėjo sėkmė grojant ir smuiku, ir altu: kaip smuikininkas jis laimėjo Jaschos Heifetzo (2008), W. A. Mozarto (2010) ir Michaelio Hillo (2011) vardo konkursus, o kaip altininkas 2010 metais pelnė pirmąją premiją konkurse Tokijuje.

Be kita ko, Sergejus domisi smuikavimo istorija ir gilinasi į griežimo barokiniu smuiku bei violončele da spalla subtilybes. Taigi, koncertuose ir įrašų studijose jis prireikus gali groti vienu iš keturių instrumentų arba visais jais pakaičiui.

Šį talentingą atlikėją noriai kviečia įvairiausių festivalių ir renginių organizatoriai, nes Sergejus - pavydėtinai lankstus muzikantas. Jis noriai imasi labai skirtingų žanrų, epochų ir stilistikos muzikos - nuo G. Gabrielio ir J. S. Bacho iki B. Bartóko ir A. Schnittkes.

Kaip solistas jis yra grojęs su ne vienu garsiu pasaulio orkestru: Londono filharmonijos, BBC simfoniniu, Bavarijos radijo, Helsinkio filharmonijos ir kt. Senosios muzikos programas Sergejus yra atlikęs su ansambliu „Akamus Berlin“.

INDRĖ BAIKŠTYTĖ

Būdama žymaus lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio vaikaitė, ji tikriausiai negalėjo netapti muzike. Kad pianistės profesija Indrei toli gražu neatsitiktinė, liudija, be kita ko, ir muzikologo Edmundo Gedgaudo jai skirtas epitetas: „Indrė – neabejotinas interpretacinių idėjų generatorius“.

Ji pelnė pirmąsias premijas ir kitus prizus tarptautiniuose pianistų konkursuose Kanadoje, Rumunijoje ir Ukrainoje, o kartu su dueto partnere smuikininke Rūta Lipinaityte užėmė antrąją vietą kamerinių duetų konkurse Švedijoje. Be to, ji groja fortepijoniniame trio „FortVio“, kuris, daug koncertuodamas užsienyje, taip pat pelnė tarptautinį pripažinimą: iškovojo Didįjį prizą Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse Varšuvoje, pelnė įvairių prizų kituose muzikiniuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Už kūrybinius pasiekimus 2015 metų pradžioje „FortVio“ buvo įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Kaip solistė I. Baikštytė groja su įvairiais Lietuvos orkestrais, bendradarbiauja su mūsų šalies ir užsienio instrumentininkais bei vokalistais. Ji noriai atlieka Lietuvos kompozitorių kūrybą, dalyvavo įrašant Anatolijaus Šenderovo, Fausto Latėno, Šarūno Nako ir kitų autorių muziką.

Docentė ir menų daktarė I. Baikštytė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Kamerinio ansamblio ir Koncertmeisterio katedrose.
______________________________________________________

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

#klasika21amziuje

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius