Stella, quam viderant magi

Stella, quam viderant magi
Valdovų rūmai
Katedros a. 4, Vilnius LT-LT-01143
18:00
2020-09-13
Sekmadienis

Rugsėjo 13 d., 18 val.
Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilniuje

Stella, quam viderant magi
G. B. Mosto motetai ir madrigalai, dedikuoti Lietuvos ir Transilvanijos didikams

Nora Petročenko – cantus, Mikus Abaroniņš – altus (Latvija), Povilas Vanžodis – quintus, Daniels Pelnēns – tenor (Latvija), Nerijus Masevičius – bassus
Morgaine (Vokietija / Lietuva)
Mirjam-Luise Münzel – išilginės fleitos
Alina Rotaru – vargonai, klavesinas
Darius Stabinskas – violončelė
Fernando Olivas – teorba

Giovanni Batista Mosto (1550–1596) buvo žymus ir produktyvus kompozitorius, universalus instrumentininkas ir mokytojas, pagal savo profesiją daug keliavęs po pasaulį. Jo darbo vietų geografija apėmė dvarus ir bažnyčias Miunchene, Venecijoje, Padujoje, Krokuvoje ir kitur. Deja, alinantis gyvenimo būdamas jam kainavo gyvybę; jis mirė pakeliui namo į Alba Juliją Transilvanijoje, keliaudamas per Lenkiją ir Lietuvą.
Tarp Mosto muzikinio paveldo ypač vertingi motetai ir madrigalai, išlikę su jo ranka įrašytomis dedikacijomis, kurios anais laikais reiškė ne tik kuklų dovanotojo atsidavimo ženklą, bet galėjo lemti ir pripažinimą, ir gavėjo įvertinimą. Antroji madrigalų knyga (išleista 1584 m. Venecijoje) dedikuota Mikalojui Kristupai Radvilai Našlaitėliui (1549–1616), tuometiniam Lietuvos didžiajam maršalkai, vėliau tapusiam Trakų vaivada. Po kelerių metų (1590) Mosto motetų rinkinys „Motecta liber primus“ buvo išleistas Venecijoje ir dedikuotas Transilvanijos kunigaikščiui Žigmondui Batorui, pas kurį muzikas pradėjo dirbti Alba Julijoje, dab. Rumunijos teritorijoje.

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius