Trimito žvaigždė ir NIKO

Trimito žvaigždė ir NIKO
Klaipėdos koncertų salė
Šiaulių g 36, Klaipėda
18:30
2020-01-23
Ketvirtadienis
Kaina 15.20 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO),
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Solistas Ole Edvard Antonsen (trimitas, Norvegija)

Programa: Alessandro Corelli, Giuseppe Tartini, Ole Edvard Antonsen, Gediminas Gelgotas,

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO pristato koncertinę programą kartu su vienu garsiausių šių laikų trimitininkų Ole Edvardu Antonsenu. Viena ryškiausių visų laikų Norvegijos muzikos žvaigždžių tituluojamas solistas yra išleidęs daugiau nei 60 kompaktinių plokštelių, grojęs solo svarbiausiose koncertų salėse, bendradarbiavęs su tokiais žymiais dirigentais kaip neseniai amžinybėn iškeliavęs Mariss Jansons ar Kent Nagano. Atrodo, kad pasiekęs savo instrumento repertuaro ribas žinomas muzikas vis daugiau dėmesio ėmė skirti iššūkius keliantiems meniniams sumanymams. Šiandien O. E. Antonseno žinomumas greitai plečiasi, nes jis atlieka ne tik klasikinę, bet ir džiazo, populiariąją muziką, improvizuoja tiek akustiškai, tiek pasitelkdamas elektroninei muzikai būdingas technikas, rašo savo kompozicijas.

O. E. Antonseno kūrybinė draugystė su kompozitoriumi Gediminu Gelgotu ir jo vadovaujamu NIKO prasidėjo 2016 metais, kai ansamblis pirmą kartą buvo pakviestas koncertuoti trimitininko vadovaujamame festivalyje „Festspillene i Elverum“ Norvegijoje. NIKO į šį festivalį sugrįžo dar dukart, o 2019 m. Vilniuje surengė bendrą įrašų sesiją.

Koncerte klausytojai išgirs autorinę G. Gelgoto muziką, į kurią bus įkomponuotos specialiai kuriamos O. E. Antonseno improvizacijos, kurias atliks pats trimitininkas. Programai įvairovės suteiks gražiausi baroko epochos trimito repertuaro kūriniai. „Sprendimas šiuolaikinės muzikos koncertą papildyti barokine muzika buvo priimtas gana impulsyviai. Išsikalbėjome, kad šiuo metu abu degame barokine muzika, esame jos įkvėpti, kalbėjome apie tai, kad šiuolaikinė muzika iš tiesų yra giminingesnė barokui nei, tarkim, klasicistinei muzikai. Laukiame šio koncerto, nes kartu leisimės į jaudinančią muzikinę patirtį, kuri mums patiems, tikiu, pateiks malonių staigmenų“, – teigia G. Gelgotas.

Susiję nariai

Gediminas Gelgotas

Gediminas Gelgotas

Kompozitorius, Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO meno vadovas

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius