Undinėlė

Undinėlė
Šv. Jonų bažnyčia / Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčia
šv. Jono 12, Vilnius LT-LT-01123
18:00
2015-08-08
Šeštadienis
Kaina 5.00 Eur

Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, rugpjūčio 8 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Undinėlė“, kuris yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

 

Vakaro metu pirmą kartą Lietuvoje skambės vargonų improvizacijos Hanso Christiano Anderseno pasakos „Undinėlė“ motyvais.

 

Kaip pasakojo improvizuoti įvairių tautų pasakomis, legendomis bei biblijinėmis istorijomis mėgstantis Pinkevičius, ši pasaka yra apie jauną undinėlę, kuri norėjo iškeisti savo gyvenimą jūroje ir savo undinės tapatybę į žmogaus sielą ir princo meilę.

 

„Ši istorija yra kupina dramatizmo, kurį tenka patirti Undinėlei. Vargonams tinka tokie spalvingi jausmai, nes juos galima perteikti paslaptingais vargonų garsais,“ – pasakojo improvizacijos tradicijas Lietuvoje ir užsienyje plėtojantis vargonininkas.

 

Anot Pinkevičiaus, ši pasaka turi savotišką vilties kupiną pabaigą, kurioje Undinėlė, pavirtusi į dvasinę būtybę, turi 300 metų daryti gerus darbus žmonėms ir taip tikėtis atgauti savo sielą.

 

“Manau, kad labai tiktų šį koncertą pradėti povandeninį jūros pasaulį primenančiais pasažais, viduryje parodyti visą dramatizmą griausmingais vargonų garsais, o užbaigti lyriškomis nuotaikomis kupinomis improvizacijomis,“ – mintimis dalinosi menininkas.

 

Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

 

Vargonininkas, tinklaraštininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

 

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

 

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius