Virtualios realybės projektas „Angelų takais“

Virtualios realybės projektas „Angelų takais“
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Vilniaus g. 41, Vilnius
09:14
2024-04-20
Šeštadienis

Tai Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko animacinis virtualios realybės projektas, pristatantis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą.
Filmo autorių sumanymas M. K. Čiurlionio kūrinius rodyti per virtualios realybės šalmus padeda naujai ir netikėtai pažvelgti į didžio menininko kūrybinį palikimą. Tarp darbų, kuriuos projektui muziejuje paskolino Čiurlionio namai Vilniuje – „Aukuras“, „Saulės pasveikinimas“, „Žinia“, „Ramybė“, „Miesto preliudas“.
„Mintis sukurti virtualios realybės animacinį filmą atėjo iš pavydo, – sako režisierė K. Buožytė. – Tuo metu, kai pradėjau galvoti apie M. K. Čiurlionį, pamačiau virtualiai platformai pritaikytą dailininko Vincento van Gogho paveiksą „Naktinė kavinė“ („The night cafe“). Darbas sulaukė daug dėmesio internete. Netrukus panašiai buvo pristatyta ir Salvadoro Dali kūryba. Man pasidarė pavydu: juk mūsų M. K. Čiurlionis irgi galėtų būti šalia šių dailininkų! Puikiai tiktų! Buvo smalsu, kaip man, menininkei, pavyks išnaudoti virtualios realybės galimybes.“
K. Buožytė sako, kad ir jai, ir kūrybos prodiuseriui Vitalijui Žukui filmas „Angelų takais“ buvo eksperimentas, visiškai nauja meno forma. Menininkams, pasirinkusiems neįprastą kūrybos kelią, teko išradinėti dviratį. Tačiau tai, anot režisierės, buvo labai įdomi patirtis: „Stačia galva nėrėme į M. K. Čiurlionio kūrybą, siekėme perprasti dailininką, jo paveikslus. Ieškojome atsako, ką jis reiškia mums, kūrėjams, o kartu eksperimentavome su nauja medijos forma.“ Pasak K. Buožytės, „Angelų takais“ skirti ne tik jaunajai kartai, filmą mielai žiūri ir vyresni žmonės. Kinijoje, o ir Vokietijoje, Vysbadene, lietuvių kūrinys daugiausia dėmesio sulaukė iš vyresnio amžiaus žiūrovų. „Kurdami „Angelų takus“ siekėme perteikti M. K. Čiurlionio darbus ir dailininko pasaulėjautą, – aiškina K. Buožytė. – Norime, kad menininko kūriniai netaptų tik žaidimų aikštelės fonu, atrakcija. Juk projektas alsuoja M. K. Čiurlioniu! Ji, dailininką ir kompozitorių, mes vadiname vienu multimedijos pradininkų – jis tapė, rašė tekstus, kūrė muziką. Aprėpė didžiulį pasaulį…“
Virtualios realybės filme „Angelų takais“ panaudota apie penkiasdešimt M. K. Čiurlionio paveikslų, skamba kūrėjo simfoninė poema „Jūra“, fuga „Pasaulio sutvėrimas“, taip pat – Mindaugo Urbaičio „Ramybė“. Filmas jau įvertintas keliais tarptautiniais apdovanojimais; tarp jų – „Lumen Prize“, „GoEast IFF–Honorable mention“.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius