ŽVAIGŽDĖS IŠ ŠIAURĖS. Kompozitoriaus Jeano Sibeliaus kūrybos vakaras

ŽVAIGŽDĖS IŠ ŠIAURĖS. Kompozitoriaus Jeano Sibeliaus kūrybos vakaras
Kauno valstybinė filharmonija
L. Sapiegos g. 5, Kaunas LT-44252
18:00
2022-01-28
Penktadienis
Kaina 6.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Kauno valstybinė filharmonija, MAŽOJI SALĖ

Atlikėjai: AGNĖ BUŠKEVIČIŪTĖ-TUMALAVIČIENĖ (sopranas) ir DARIUS MAŽINTAS (fortepijonas)

Programoje:
JEAN SIBELIUS
„Luonnotar“ („Eterio dvasia“), op. 70
„Kaiutar“ („Aido nimfa“), op. 72 Nr. 4
„Säv, säv, susa“ („Atsidūsta, skuba, atsidūsta“), op. 36 Nr.4
„Var det en dröm“ („Ar tai buvo sapnas“), op. 37 Nr. 4
„Flickan kom ifrån sin älsklings möte“ („Mergino grįžo iš pasimatymo“), op. 37 Nr. 5
„Arioso“ („Ariozo“), op. 3
„Hertig Magnus“ („Kunigaikštis Magnusas“), op. 57 Nr. 6
„Veren flyktar hastig“ („Pavasaris greitai prabėga“), op. 13 Nr. 4
„Se'n Har Jag Ej Frågat Mera“ („Nuo tada nustojau klausinėti“), op. 17 Nr. 1
„Ilalle“ („Vakarui“), op. 17 Nr. 6
„Soluppgang“ („Saulėtekis“), op. 37 Nr. 3
„Hostkväll“ („Rudens vakaras“), op. 38 Nr. 1
„Valse Triste“ („Liūdnas valsas“), op. 44

AGNĖ BUŠKEVIČIŪTĖ-TUMALAVIČIENĖ – 2019 m. baigė klasikinio dainavimo magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. Aušros Stasiūnaitės klasėje. Taip pat kaip „Erasmus“ programos studentė 2018–2019 m. gilino vokalines žinias Sibeliaus akademijoje (Suomija, Helsinkis). Būtent ten besimokydama ji susipažino su J. Sibeliaus dainomis, kurias galėjo ruošti su geriausiais šalies pedagogais, kaip Soilė Isokoski (sopranas), Petteri Salomaa (bosas-baritonas), Ilmo Ranta (fortepijonas) ir kitais.

Dainininkė dalyvavo Soilės Isokoski (Suomija), Paulo Farringtono (Didžioji Britanija), Kurto Kopecky (Suomija), Roberto Hymano (Švedija), Giorgio Proietti (Italija) meistriškumo kursuose, taip pat buvo „Nord Opera savaitė“ (Norvegija) bei Šiaurės ir Baltijos šalių projekto „Virtuali perklausa“ programų dalyvė. 2013 m. su dainininku Justinu Lapatinsku laimėjo I vietą LNK televizijos muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“, 2014 m. laimėjo II vietą tarptautiniame muzikos konkurse „Su muzika per Europą, Lietuva–Italija“, o 2018 m. laimėjo specialųjį prizą už artistiškumą ir kūrinių interpretaciją V. Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurse.

Atlikėja studijų metais sukūrė šias roles: Džaneta (G. Donizetti opera „Meilės eliksyras“, dirig. Modestas Barkausas, rež. Vaidotas Martinaitis), Eglė (V. Klovos opera „Pilėnai“, dirig. Vytautas Lukošius, rež. Nerijus Petrokas), Grafienė Rozina (W. A. Mozart opera „Figaro vedybos“, dirig. M. Staškus, rež. Jūratė Sodytė). Šiuo metu dainininkė ypatingą dėmesį skiria Šiaurės šalių kamerinei muzikai, o jos didžiąją kūrybos dalį sudaro aktyvi koncertinė veikla su įvairiais kolektyvais.

DARIUS MAŽINTAS – šiuolaikinis lietuvių pianistas, kurio interpretacijos pasižymi ypatingu subtilumu ir išskirtinėmis ekspresijos formomis.

D. Mažintas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Veronikos Vitaitės klasėje. 2005–2006 m. stažavosi pasaulinio garso G. Verdi konservatorijoje Milane, Italijoje. 2010 m. baigė meno aspirantūros studijas LMTA ir įgijo meno licenciato laipsnį.

Atlikėjas koncertavo JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, Švedijoje, Olandijoje ir kt. Jis yra daugelio tarptautinių festivalių dalyvis. Solinius rečitalius grojo festivaliuose „Aspen music festival“, „Westchester piano festival“, (JAV), „Somerakademie“ (Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija). 2014 m. Maskvos filharmonijoje skambino L. Beethoveno Pirmąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui su Pavelo Kogano vadovaujamu Maskvos valstybiniu simfoniniu orkestru, dirigentė Natalija Pamarčuk (Ukraina).

D. Mažintas nuolat atlieka ir kamerinę muziką. Pianistas grojo su Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu orkestrais, koncertavo su žymiausiu Lietuvos operos solistu prof. Virgilijumi Noreika, viena garsiausių lietuvių operos solisčių Sandra Janušaite bei daugeliu kitų.

Jis įrašė keletą kompaktinių plokštelių, tarp kurių minėtinos „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“ (su Rafailu Karpiu, 2011) bei autorinė plokštelė (2011), kurioje įrašyti J. S. Bacho, L. Beethoveno ir A. Skriabino kūriniai. Pianistas yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premijos laureatas.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).

Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

AGNĖ: Sausio 28 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyks koncertas, kurio laukiau visus metus - kompozitoriaus J. Sibelijaus kūrybos vakaras.

O viskas prasidėjo tais 2018 m., kai pradėjau studijas savo išsvajotoje Suomijos Sibelijaus akademijoje. Pirmasis studijų mėnuo, o aš jau gavau mokytis šio kompozitoriaus dainas ir ruoštis koncertui-atsiskaitymui. Buvo sunkus, kupinas iššūkių mėnuo, nes pasirodo ne tokios ir lengvos tos dainos, tačiau jausmas, kurį jos sukėlė, smogė it žaibas ir paliko kažką labai stipraus ir ypatingo mano širdyje visam gyvenimui. Na, o ką jau kalbėti apie užburiantį muzikos grožį ir įtraukiančius tekstus! Tokia buvo mano pirmoji pažintis su J. Sibelijaus vokaline kūryba ir galiu drąsiai pasakyti - tai tikrai buvo meilė iš pirmo žvilgnio. Visam gyvenimui.

Mokydamasi ten pasakiau sau, kad PRIVALAU pažinti daugiau jo vokalinės kūrybos, suprasti kaip ir kodėl būtent taip jis kūrė, pasiimti iš čia esančių mokytojų kiek įmanoma daugiau ir atvežti visa tai į Lietuvą. To pasekoje net ir mano baigiamasis magistro rašto darbas buvo apie J. Sibelijaus vokalinę kūrybą!

Ir štai praėjus trims metams po studijų, jau kitą savaitę mano svajonė virs realybe. Į šią programą įdėjau daug darbo ir širdies, todėl labai, labai visus kviečiu ateiti ir pasinerti kartu į J. Sibelijaus muzikinę Visatą, kurioje tiek visko daug: mistikos, šiaurietiškos gamtos, dievybių, nimfų, flirto, skaudžių ir itin dramatiškų, o kartais ir labai tyrų, šviesių santykių, kurie moko ir įkvepia gyventi. Ši Visata visiškai mane įtraukė ir aš labai džiaugiuosi, kad galiu joje būti ir išjausti visus tuos gyvenimus.

Taip pat esu dėkinga, kad gyvenimo keliai netikėtai suvedė su puikiu menininku, nuostabiu pianistu Dariumi Mažintu, kuris su tokiu pačiu užsidegimu pasinėrė į šią pilną stebuklų muzikinę kelionę ir mes labai nekantraujame kada galėsime visu tuo pasidalinti su Jumis...

Susiję nariai

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė

Dainininkė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius