AFFETI MUSICALI

AFFETI MUSICALI
,
18:00
2015-04-26
Sekmadienis

Muzikinis spektaklis AFFETTI MUSICALI spalvingai atskleidžia italų muzikos afektus (affetti musicali) nuo ankstyvojo iki vėlyvojo baroko F. Caccini, B. Strozzi, D. Castello, G. F. Händelio, A. Vivaldi ir kitų kompozitorių kūryboje. Platonas ir kiti filosofai tvirtina, kad muzika yra ne kas kita, kaip žodis, paskui ritmas, ir galiausiai skambesys, nes tik tokia seka pajėgia paliesti kito žmogaus sielą ir sukelti nepaprastą poveikį. Žaisminga ir kontrastinga išraiškos priemonėmis programa atliekama istoriniais barokiniais instrumentais: nostalgiškąja išilgine fleita, žėrinčiu ir spalvingu barokiniu vokalu, įvairią dinamiką ir užgavimo jautrumą atskleidžiančiu klavesinu. 

VAIZDO ĮRAŠAS  

NUOTRAUKŲ GALERIJA

PROGRAMOJE

T. Merula „Folle e ben chi si crede“ 

B. Strozzi „Moralita amorosa“

D. Castello  Sonata seconda

P. Philips  „Amarilli mia bella“ iš „The Fitzwilliam Virginal Book“ 

C. Monteverdi  „Disprezzata Regina“

Marini „La Orlandina“

G. F. Händel  kantata „Mi palpita il cor“ 

B. Pasquini „Bergamasca“           

J. Caccini „Torna, deh torna“ iš „Le nuove musiche“ (1601) 

A. Falconieri „La suave“ melodija

G. F. Händel kantata „Nell‘ dolce dell’oblio“ („Švelnioje užmarštyje“)

 

Rūta Vosyliūtė – barokinės muzikos dainininkė, tarptautinių konkursų „Fatima Terzo“ (Vičenza, 2011 – pirmoji vieta), „Francesco Provenzale“ (Neapolis, 2009 – antroji vieta) laimėtoja. Aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose ir senosios muzikos festivaliuose visoje Europoje, bendradarbiauja su žymiais dirigentais: Claudio Cavina, Sigiswald Kuijken, Paolo Faldi, Marco Mencoboni, Walter Testolin, Wolfgang Katschner. Išsilavinimas: renesanso ir barokinio dainavimo magistro diplomas „Cum Laude“ A. Pedrollo Vičenzos konservatorijoje su profesorėmis Patrizia Vaccari ir Gloria Banditelli. Baigiamojo darbo tema: G.F.Hendelio operų dramaturgija (2011, Italija). Dainavimo specialybės bakalauro diplomas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Sigutė Stonytė (2005-2009).

Ieva Baublytė – renesanso ir barokinės muzikos specialistė, išilginės fleitos atlikėja ir pedagogė. Aktyviai koncertuoja su tarptautiniais senosios muzikos ansambliais „Canto fiorito“, Choru ir konsortu „Brevis“ ir kitais ansambliais, dalyvauja įrašant kompaktines plokšteles. Aktyviai dalyvauja Valdovų rūmų muziejaus muzikinėje edukacinėje veikloje, organizuoja senosios muzikos seminarus bei edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį. Išsilavinimas: Bazelio Muzikos akademijos Senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis magistro diplomas „Diplom der Alte Musik“ (renesanso ir baroko muzikos kryptis, išilginės fleitos specialybė prof. Kathrin Bopp kl.) 2006 m. Šveicarija. Fribūro (Šveicarija) Philanthropos instituto antropologinių studijų  diplomas. Meistriškumo kursai: dalyvavo išilginės fleitos meistriškumo kursuose, kuriuos vedė prof. Pedro Memelsdorf, Pierre Hamon, Rodrigo Calveyra, Mutsuyuki Motomura, improvizacijos kursuose su Jean Tubery. Gotikine arfa mokėsi skambinti su Masako Fujimura ir Heidrum Rosenzweig.

Vilimas Norkūnas senąja muzika susižavėjo 2002 metais Zalcburge (Austrija), studijuodamas vargonų ir sakralinės muzikos specialybes Mocarteumo universitete (prof. Heribert Metzger klasėje). Čia pradėjo mokytis groti  klavesinu, klavikordu, hamerklavyru ir studijuoti basso continuo. Nuo 2008 metų studijas tęsė Graco menų universitete, kur 2011 metais įgijo sakralinės muzikos magistrą (prof. Ulrich Walther vargonų klasėje), 2012 metais – chorinio dirigavimo magistrą (prof. Johannes Prinz klasėje). 2014 metais baigė klavesino studijas diplomu su pagyrimu prof. Michael Hell klasėje, kurių metu ypatingą dėmesį skyrė basso continuo, kamerinės muzikos sritims. 2006 m. Vilimas Norkūnas laimėjo I vietą J. Žuko jaunųjų vargonininkų konkurse. Dalyvavo profesorių M. Sander, L. Lohmann, P. van Dijk, M. Märkl, H. Vogel, M. Melcova, L. Ghielmi ir kt. meistriškumo kursuose. Paskutiniais metais koncertavo su Stirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), su choru ir konsortu Brevis, chorais „Jauna muzika“, „Aukuras“, Šv. Kristoforo orkestru, įvairiais ansambliais. Vilimas N. dirba pedagogu, chorvedžiu, veda interpretacijos ir meistriškumo kursus apie chorinę, sakralinę ir vargonų muziką, baroko muziką, klavesiną – Austrijoje ir Lietuvoje.

Susiję nariai

Vilimas Norkūnas

Vilimas Norkūnas

Choro dirigentas, vargonininkas, klavesinistas

Marija Simona Šimulynaitė

Marija Simona Šimulynaitė

Choreografė ir režisierė

Rūta Vosyliūtė

Rūta Vosyliūtė

Barokinis dainavimas

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius