BIRŠTONO VASAROS MUZIKA. Jeruzalės dainos

BIRŠTONO VASAROS MUZIKA. Jeruzalės dainos
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
19:00
2019-08-01
Ketvirtadienis
Kaina 10.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

KETVIRTADIENIO KLAJONĖS
Jeruzalės dainos

Asta KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas)
DUO LORENZEN (Izraelis)

Eckart Lorenzen (smuikas)
Batia Steinbock Lorenzen (fortepijonas)

Programoje: B. Ben-Moshe, S. Lerner, Y. Brown, P. Ben-Haim, J. Achron, J. S. Bach, C. Franck

„Duo Lorenzen“ – duetas scenoje ir gyvenime. Eckartas Lorenzenas yra Izraelio simfoninio orkestro „Rishon LeZion“ prie Izraelio operos pirmasis smuikas, dirbo Turino RAI nacionalinio simfoninio orkestro, Arturo Toscanini orkestro Parmoje, „Junge Deutsche Philharmonie“ simfoninio ir Izraelio kamerinio orkestrų koncertmeisteriu. Griežė pirmuoju smuiku Berlyno filharmonijos orkestre, kai jam vadovavo maestro Herbertas von Karajanas. Solistas yra laimėjęs apdovanojimų prestižiniuose konkursuose – Paganini Genujoje, Spohro Freiburge. Bendradarbiavo su pripažintais pasaulyje kolektyvais ir atlikėjais – Luciano Pavarotti, Shlomo Mintzu, Umberto Michelangeli, Luciano Berio. Pastaruoju metu E. Lorenzenas kaip solistas ir koncertmeisteris gastroliuoja su maestro Danieliu Orenu.

Batia Steinbock Lorenzen fortepijono meistriškumo mokėsi nuo penkerių. Baigusi studijas Tel Avivo muzikos akademijoje, vėliau – Berlyno aukštojoje muzikos mokykloje, pianistė laimėjo specialią stipendiją ir išvyko stažuotis į Italiją pas maestro Francą Rossi iš legendinio „Quartetto Italiano“. Atlikėjai atsivėrė pasaulio scenų durys, ji aktyviai koncertuoja Europoje, atstovauja Italijai šiuolaikinės muzikos festivaliuose visame pasaulyje.

Įkūrę fortepijono ir smuiko duetą „Duo Lorenzen“ atlikėjai tęsia tarptautinę karjerą. Duetas laimėjo pagrindinius prizus tarptautiniuose Gui (Florencija), Trapanio (Sicilija) konkursuose, pagrindinį spaudos prizą Italijoje už Brahmso, Debussy ir Beethoveno sonatų atlikimą. Duetas nuolatos koncertuoja „Virtuosi Festival“ (JAV), Šlerno festivalyje (Italija), V. Gergijevo Izraelyje organizuojamame „Raudonosios jūros“ festivalyje.

Programa „Jeruzalės dainos“ – Izraelio ir Lietuvos menininkų sumanytas projektas, vainikuojantis šiuolaikinių Izraelio kompozitorių dedikacijas būtent šiems atlikėjams.

Dainininkės Astos Krikščiūnaitės ir „Duo Lorenzen“ 2017 m. užsimezgusi pažintis inspiravo šiuolaikinių Izraelio kompozitorių kūrybos pristatymą Lietuvoje ir Izraelyje. Ypatingas programos akcentas – dainų ciklas „Šviesos istorija“ sopranui, smuikui ir fortepijonui. Kūrinį parašė šiuolaikinis Izraelio kompozitorius, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijos profesorius Boazas Ben-Moshe. „Šviesos istorija“ Lietuvoje skambės pirmąkart.

Koncerto programoje bus ir Lietuvoje dar negirdėtų kompozitorės Stellos Lerner dainų, Izraelio autorių Yechezkelio Browno, Paulo Ben-Haimo, Lietuvoje gimusio žydų smuikininko ir kompozitoriaus Josepho Achrono, taip pat Johanno Sebastiano Bacho, Césario Francko kūrinių smuikui ir fortepijonui.


 

Susiję nariai

Asta Krikščiūnaitė

Asta Krikščiūnaitė

Dainininkė, LMTA docentė, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatė

Eckart Lorenzen

Eckart Lorenzen

Smuikininkas

Batia  Lorenzen- Steinbock

Batia Lorenzen- Steinbock

Pianistė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Beethovenui 250
Traviata