BOSAI PLUS

BOSAI PLUS
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
19:00
2015-08-03
Pirmadienis
Kaina 5.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

„Birštono vasaros menų akademija“ kviečia į netikėčiausių muzikinių staigmenų kupiną koncertą BOSAI +, kuriame dalyvaus žymiausias Lietuvos bosas Vladimiras Prudnikovas, Vokietijoje gyvenantis operos solistas Almas Švilpa, pianistė Nijolė Ralytė ir... vakaro siurprizu tapsiantys koncerto svečiai. 
Koncerto programoje skambės arijos iš operų, ištraukos iš vokalinių ciklų bei populiariosios lietuvių ir užsienio kompozitorių klasikos opusai. 

Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dainininkas Vladimiras Prudnikovas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius. Įvairiose Lietuvos ir pasaulio teatrų scenose sukūrė daugiau nei 50 vaidmenų. 
V. Prudnikovas – pagrindinis didžiųjų koncertinių formų kūrinių boso partijų atlikėjas Lietuvoje. Jis kviečiamas dainuoti Europos, JAV, Japonijos teatruose ir koncertų salėse. Dainavo Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose ir kitose šalyse. Bendradarbiavo su pasaulinio garso dirigentais, tarp kurių – lordas Yehudi Menuhinas, Justusas Franzas, Cyrilas Diederichas, Vladimiras Spivakovas, Dmitrijus Kitajenka, Vladimiras Fedosejevas, Jonas Aleksa, Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius. 
Kamerinės muzikos koncertuose solistą lydi nuolatinė jo partnerė pianistė Nijolė Ralytė. Pastarąjį dešimtmetį V. Prudnikovas garsėja ir kaip puikus vokalo pedagogas, paruošęs ne vieną dešimtį ryškių dainininkų. 

Nuo 1996-ųjų bosas Almas Švilpa yra „Aalto“ muzikinio teatro Esene (Vokietija) solistas. Dainavimą jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. V. Prudnikovą. 
A. Švilpa yra sėkmingai pasirodęs Vienos liaudies operoje, Zalcburgo festivalyje, Drezdeno, Berlyno, Diuseldorfo, Štutgarto ir Hanoverio valstybinių, Enšedo ir Kelno nacionalinių operų scenose. Dainininko repertuare atsidūrė ne tik populiariausi, bet ir retai atliekami boso vaidmenys, tarp kurių: Olandas (R. Wagnerio „Skrajojantis Olandas“), Jonas Krikštytojas (R. Strausso „Salomėja“), Mefistofelis (Ch. Gounod „Faustas“), Orestas (R. Strausso „Elektra“), Don Bazilijus (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Didysis inkvizitorius (G Verdi „Don Karlas“), bei kiti. 
Dėl savo ypatingai gražaus, spalvingo balso, puikios dikcijos, be priekaištų parengtos muzikinės partijos, solistas A. Švilpa kiekvieno pasirodymo metu prikausto ne tik publikos, bet ir žinovų dėmesį. Už įkūnytus vaidmenis R. Wagnerio „Skrajojančiame Olande“, tetralogijoje „Nibelungų žiedas“, Ch. Gounod „Fauste“ bei W. A. Mozarto „Don Žuane“, dainininkas yra sulaukęs itin palankių vokiečių muzikos kritikų įvertinimų. 

Pianistė Nijolė Ralytė šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Koncertmeisterio katedros profesorė. Su jaunaisiais dainininkais dalyvavo tarptautiniuose konkursuose, kuriuose ne kartą buvo apdovanota diplomais kaip geriausia koncertmeisterė. N. Ralytė bendradarbiauja su žymiais Lietuvos solistais – E. Kaniava, V. Prudnikovu, V. Noreika, V. Juozapaičiu, J. Leitaite, J. Adamonyte, K. Smoriginu, I. Prudnikovaite ir kitais. Paruošė daugybę vokalinės muzikos programų, įrašytų televizijoje, radijuje, plokštelėse, kompaktiniuose diskuose. Grojo Lenkijoje, Estijoje, JAV, Anglijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Graikijoje ir kt. Daugelis prof. N. Ralytės studentų sėkmingai dirba, dalyvauja įvairiuose kultūros renginiuose, yra tapę šalies ir tarptautinių konkursų laureatais. 

 

Susiję nariai

Egle Juozapaitiene

Egle Juozapaitiene

Dainininkė, docentė, dainavimo dėstytoja

Vytautas Juozapaitis

Vytautas Juozapaitis

Dainininkas, LNOBT solistas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius, LR Seimo narys

Ieva Juozapaitytė

Ieva Juozapaitytė

Dainininkė

Modestas Pitrėnas

Modestas Pitrėnas

Dirigentas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Ieva Prudnikovaitė

Ieva Prudnikovaitė

Operos solistė

Vladimiras Prudnikovas

Vladimiras Prudnikovas

Operos solistas, tarptautinio konkurso, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius

Nijolė Ralytė

Nijolė Ralytė

Pianistė, LMTA profesorė

Almas Švilpa

Almas Švilpa

Dainininkas, Alto muzikinio teatro Esene (Vokietija) solistas

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius